MENU

Ázia

Krajina opradená tajomstvami. Aj taký je Bhután…

Krajina opradená tajomstvami. Aj taký je Bhután…

Bhután, jednou nohu v 21. storočí a druhou v stredoveku. Krajina, ktorá čerpá veľa z jej dávnej kultúry, zvykov a tradícií, ktoré zvyšok sveta stratil už dávno. Kultúra Bhutánu, tak neopakovateľná je najväčšou atrakciou celej krajiny. Fotopríbeh prináša naša sprievodkyňa Marcela Mattová. 

Naša Bhutánska výprava sa komplikáciou zo strany leteckej spoločnosti začala nečakane príjemným bonusom od našej cestovky vo forme 2 dní v Nepálskom Káthmándu.

                 

Konečne sme sa dostali na let s „krídlami draka“ a zažili tieto kúzelné výhľady…

                  

… tá radosť z vytúženého cieľa!

Chráň naše prírodné bohaté dedičstvo. Neznečisťuj okolie. Pamätaj, príroda je zdrojom šťastia. (Drukgyel HSS)

Využili sme prekrásny slnečný deň a rovno sa vydali na 4 hodinový trek ku Kláštoru „Tygrie hniezdo“. Krížom cez rozkvitnutú jarnú krajinu, mosty a tisíce modlitebných budhistických vlajok.

Náš perfektný sprievodca a jeho tradičný odev „gho“.

Zažili sme veľkoleposť Bhutánskeho budhizmu…

… veľkoleposť himalájskych údolí…

… a stretli aj miestnych – najšťastnejších ľudí na svete.

Videli nespočetne veľa chrámov, pevností a kláštorov…

… stretli budhistických mníchov…

… školáčky…

…tím National Geographic…

…yaky…

… pozreli sa do dediny, kde maľujú falusy na fasády domov, ako symbol ochrany pred démonmi a na znak požehnania….

 

…ochutnali špeciálnu bhutánsku červenú ryžu…

…a iné dobroty, napr. aj kukuričné víno „Ara“…

… vyskúšali sme si miestny tradičný šport – lukostreľbu…

… obávali sa, že trafíme nesprávny cieľ (viď koňa za terčom)…

… ale hlavne sme si užili KOPEC SRANDY ♥

Ak vás náš fotopríbeh inšpiroval, neváhajte a vydajte sa na túto nezabudnuteľnú cestu plnú zážitkov spolu s nami.

Marcela Mattová

O autorovi
Mladá, zvedavá žena plná vášne k cestovaniu, dobrodružstvu, tancu, so zmyslom pre humor, otvorená poznávať čokoľvek nové, čo tento krásny svet prináša. Na Slovensku študovala jazyky a manažment turizmu a išla svedomito za svojim snom- oslobodiť sa a precestovať svet. Už tretí rok spoznáva Indonéziu, kde sa presťahovala, aby študovala tradičné indonézske tance a remeslá. Medzičasom sa stala inštruktorkou jogy, v joge a meditácii našla zmysel svojho bytia a inšpiráciu pre ďalšie kroky. Vďaka znalosti miestneho jazyka Vám ukáže a predstaví skutočné odlišnosti našej a východných kultúr, náboženstiev, rozdielnosti vnímania každodenných otázok. Na zájazdoch s Marcelou sa môžete tešiť na bonus vo forme rannej hodiny jogy, alebo sa rozhodnite pre jogovo a duchovne orientované zájazdy po Indonézii s touto sprievodkyňou. S Marcelou si zaručene užijete vašu vysnívanú a zaslúženú dovolenku po juhovýchodnej Ázii, vychutnáte si gastronomické nebo (občas aj peklo:)), prídete na iné myšlienky a vrátite sa do svojho denného života vysmiati, s nadhľadom a väčším pochopením pre celý svet okolo Vás.

Dobrý deň, aj s odstupom času, po zvládnutí jet lag a zatiaľ bez spomienkového optimizmu 😊 Vám chceme veľmi poďakovať sa SKVELÝ zájazd Mexiko - maximálne poznanie 2021. Všetko klapalo ako švajčiarske hodinky, program bol náročný, ale perfektne vyskladaný. Najväčšia naša vďaka ale patrí Petrovi Koutnému za to, ako sa o nás staral, za neuveriteľné množstvo informácií o krajinách celého sveta, ktoré s nami zdieľal, za jeho rešpekt k našim záujmom a najmä za človečinu v ňom, vďaka ktorej sme cítili, že svoju prácu miluje. Takto si predstavujeme sprievodcu a veríme, že budeme mať tú česť a potešenie stretnúť sa s ním na ďalšom zájazde. S vďakou,

Katarína A.

Amerika 2021

© 2021 CK Victory Travel. Developed by invibe