MENU

Ázia

Náš trek v Nepále

Náš trek v Nepále

V Nepále som strávil pracovne niekoľko dní, a tak som sa rozhodol, že nebudem len okukovať pamiatky s našou skupinou, ale spravím aj prieskumnú cestu pre katalóg 2017. Vybral som sa na Poonhill trek, ktorý má podľa sprievodcov trvať päť dní, no ja a môj parťák Matej Beňuška sme si naplánovali štyri dni na pokorenie v lokalite Annapura Himalayan Range.

Aj keď naša cesta začala dažďom, zvyšok dní sa nám ponúkli čarovné pohľady na najvyššie hory sveta. Vychutnali sme si ticho, čas na premýšľanie, postretli nás chvíle, kedy sme museli premôcť samých seba. V cieli nášho štvordňového treku to však stálo za to. Tu je krátke video z nášho výstupu:

Video z nášho treku v Nepále:

Juraj Uvíra

odborník na Áziu a Európu

O autorovi
Ďalší z rady kmeňových členov CK, odborník na ázijské destinácie. Po doktoráte z informatiky ho srdce dobrodruha donútilo opustiť manažérsky post a odcestovať do Indonézie. Na ostrove Bali dlhodobo žil a študoval indonézsky jazyk a kultúru. Ostrov bohov je dodnes jeho druhým domovom. Okrem angličtiny a bahasa Indonesia rozpráva rusky, španielsky a nemecky. Dušou muzikant, ktorý vám rád zahrá na zájazdoch na gitare či sa vyblázni na skútroch v juhovýchodnej Ázii. Skutočný Pán sprievodca - zájazdy s ním sú neprekonateľné.

Dobrý deň, ďakujem za veľmi príjemný zájazd. Zišli sme sa veľmi dobrá skupina a spolu so sprievodcami sme vytvorili veľmi veselú skupinu, takže ten čas rýchlo ubehol. Cesta - tak organizácia, ako aj prístup back officu a Vašich ľudí, je naozaj úžasný. Cestovala som s Vami prvýkrát, ale určite nie naposledy. Všetko bolo 100% zorganizované a Irán je krajina, ktorú naozaj treba vidieť a cítiť, aby sme nechali za sebou naše predsudky, ktoré sme nadobudli z médií. Milí ľudia, na Blízky východe relatívne čisté prostredie, cesty upravené. Aj napriek dopadu sankcií krajina funguje vcelku dobre. Určite odporúčam všetkým vidieť tuto krajinu, ktorá predčila moje očakávania.

Katarina Viktória Bratková

Ázia 2022

© 2023 CK Victory Travel. Developed by invibe