MENU

Afrika

Prečo ľudia cestujú na Madagaskar?

Prečo ľudia cestujú na Madagaskar?

Na Madagaskar prichádzajú cestovatelia, aby videli endemický svet rastlín a zvierat, ktorý neuvidia nikde inde na svete, aby navštívili dažďové pralesy, pozorovali vo voľnej prírode lemure a chameleóny, prešli sa po aleji baobabov, alebo sa túlali vápencovými národnými parkami – tsingami, prechádzali sa ponad skalné rokliny cez kývajúce sa mosty, alebo sa vnárali do jaskynného sveta pod nimi.

Madagaskar je 12x väčší ako Slovensko a pre cestovateľov s túžbou po poznaní ponúka oveľa viac ako iba lemure, baobaby , vápencové skaly a pláže.

Je to subkontinent, ktorý sa samostatne formoval desiatky miliónov rokov až do dnešnej unikátnej podoby. Je obmývaný tisíckami kilometrov osamelých pláži Mozambického prielivu a Indického oceána.

Dažďové pralesy, vysoké hory a rozsiahle savany s minimálnou cestnou infraštruktúrou dodnes ukrývajú veľa pre vedcov, bádateľov alebo dobrodružných cestovateľov, ktorí sa neboja zľaviť z civilizačného komfortu a objavovať nielen prírodu, ale aj etnické skupiny obyvateľov a dodnes stále málo zmapovanú históriu tohto Grande ile (v slov. preklade tzv. Veľkého ostrova).

Na našich zájazdoch môžete precestovať juh, západ, východ aj sever Madagaskaru a dostať sa do lokalít, ktoré nie sú štandardným cieľom turistov. Spolu s nami môžete dosiahnuť najsevernejší bod Madagaskaru, absolvovať výstupy vo Francúzskom pohorí, alebo historickú pevnosť Windsor Castle, plaviť sa po Smaragdovom mori, navštíviť oba vápencové parky Tsingy na ostrove , aj Červené tsingy, ktoré sú pieskovcového pôvodu.

Ukážeme vám Beňovského ulicu v troch mestách na Madagaskare a priblížime históriu, zvyky miestneho obyvateľstva, jeho jazyk i gastronómiu Madagaskaru. Ľudia Madagaskaru, ktorí sú veľmi príjemní, pohostinní a mierumilovní, sú najväčšou hodnotou tohto ostrova.

 

Vladimír Dudlák

O autorovi
Vladimír Dudlák, riaditeľ Združenia Mórica Beňovského a sprievodca Victory Travel. Vladimír sa na svojich cestách po svete venuje Madagaskaru intenzívne od roku 2010. Na Madagaskare zorganizoval mnoho bádateľsko-filmárskych expedícii, natočil niekoľko filmových dokumentov a vydal dva knižné tituly s touto tématikou. Madagaskar si natoľko obľúbil, že sa tam stále vracia a objavuje ďalšie lokality.

Milí "Victoráci" Neviem nájsť vhodné slová, ktorými by som sa Vám poďakovala za perfektnú cestu do Perzie. Vymysleli ste ju do dokonalosti, po každej stránke. Trasa bola vynikajúca, logická, bez zbytočných časových strát. A to je dôležité kvôli faktu, aby sme videli čo najviac pamiatok a mohli nasávať atmosféru genius loci. Všetky mestá aj miesta boli nádherné a mali sme absolútny čas na ich precítenie a zachytenie na fotkách. Goli bola našim anjelom strážnym, dala nám maximum zo seba a veľmi sme to ocenili. Váš guide Martin bol geniálny vo svojej ľudskosti. Bol by nám zniesol aj modré z neba.. a aj nám ho zniesol. Nesmierne empatický človek. Ochotný, milý, ľudský a ešte aj fešák (to bol bonus). Neexistovalo nič, čo by nám nesplnil, doniesol, vybavil, nakúpil, zorganizoval. Akoby zázrakom dokázal splniť nad očakávanie akékoľvek požiadavky... a nie vždy boli ľahké)))). Jemu aj Vám obrovská vďaka za tento zájazd, ktorý pre mňa splnil absolútne všetky moje očakávania.

Katarína Kristová

Ázia 2022

© 2023 CK Victory Travel. Developed by invibe