MENU

Top destinácie na rok 2020 podľa Juraja Uvíru

Top destinácie na rok 2020 podľa Juraja Uvíru

Ešte ste si nevybrali svoju cestovateľskú destináciu na rok 2020? Nechajte si poradiť od Juraja Uvíru, odborníka na Áziu a Európu. Tu je výber jeho TOP 10 najobľúbenejších zájazdov z nášho katalógu. Veríme, že si vyberiete zo starostlivo pripravených noviniek a prepracovaných itinerárov, ktoré sme v tomto roku všetky osviežili, občerstvili a obliekli do nového šatu.

Thajsko, Malajzia, Kambodža, Indonézia, Singapur

Jednoznačný TOP medzi našimi zájazdmi, dlhodobo sa tešiaci veľkému úspechu a spokojnosti. Do detailov prepracovaný program, počas ktorého vás komplexne zoznámime s rozmanitosťou krajín Juhovýchodnej Ázie. Cestujeme pohodlne s piatimi preletmi v cene zájazdu. Nasajte atmosféru tisíc rokov vyslovovaných modlitieb v najväčších chrámoch sveta, ponorte sa do víru dynamických metropol, užite si 4 dni na brehoch Andamanského mora, ochutnajte to najlepšie z tamojšej kuchyne a nechajte sa nakaziť optimistickým životným postojom ázijských kultúr.

Morské kajakovanie v lagúnach národneho parku na Krabi

Bali– tajné miesta Juraja Uvíru

Okružný roadtrip na málo navštevované miesta ostrovov Bali, Jáva, Nusa Penida a Menjangan nabitý zážitkami. Na Bali sme doma a dostaneme vás aj na miesta, kam iní nemôžu. Vyskúšame si surfovanie, šnorchlovanie či potápanie s obrovskými morskými mantami, ochutnáme čerstvo uloveného kraba, vylezieme na sopku s toxickým jazerom v kráteri, necháme sa schladiť vodopádom a okúpeme sa na najkrajších tajných plážach. Zoznámime sa so špecifickými balijského hinduizmu a vysvetlíme si všetko o fascinujúcich magických rituáloch. Podarí sa nám aj nejaký navštíviť?

Ostrov jeleňov Menjangan

 

Island

Či už si vyberiete okružnú cestu okolo celého ostrova, alebo najkrajšie miesta v okolí Reyklavíku, krajina ohňa a ľadu vás zaručene ohromí. Aktívne sopky, lávové a geotermálne polia, gejzíry, ľadovcové lagúny a dych berúce vodopády, ktorých krása sa slovami nedá obsiahnuť. Tulene a morské vtáky vo voľnej prírody, pozorovanie veľrýb na otvorenom mori, jazda na islandských koňoch po lávových poliach, relax v liečivej vode modrej lagúny a romantický Reykjavík s pestrou kultúrnou scénou a s výbornými reštauráciami. Island si zamilujete.

Najkrajšie vodopády Islandu

Nórsko – Lofoty a Nordkapp

Cesta ďaleko za polárny kruh na najkrajšie ostrovy Nórska – Lofoty a odtiaľ ešte ďalej, až na Nordkapp, posvätné miesto Laponcov a najsevernejší  bod Európy, kde sa stretá Atlantický a Severný ľadový oceán. Táto vzácna krajina ponúka nedotknuteľnú krásu majestátnych hôr, hlboké fjordy, škrek morských vtákov a divoké piesočnaté pláže. Preskúmame tie najromantickejšie rybárske dediny, vydáme sa na more za porozorovaním veľrýb, navštívime rodinu Sámov (Laponcov), ktorí tu ešte stále tradičným polo-divokým spôsobom chovajú soby aj kultúrne bohaté Tromso, prezývané Parížom severu.

Romantická rybárska dedinka Reine

 

Jordánsko

Prevoňané čajovne, chutná arabská shwarma a vodné fajky v starobylom Ammáne, skalné mesto Petra ukrývajúce obrovské chrámy vytesané priamo do ružovkastého pieskovca, šnorchlovanie v priezračnom Červenom mori a liečivý kúpeľ v rýchlo miznúcom Mŕtvom mori, deň v krajine červenkastého piesku na púšti Wadi Rum a noc v beduínskom kempe a „Jordánske Pompeje“ Jerash, ukryté niekoľko storočí v piesku. Z biblickej hory Nebo sa nám naskytne pohľad na zasľúbenú zem, tak ako Mojžišovi po jeho 40-ročnom putovaní.

Čarovné mesto Petra vytesané do ružovkastého pieskovca

 

To najlepšie z Ruska

Múzeum pod holým nebom s uvoľnenou euróspkou atmosférou a čerstvý severský vzduch. To je Petrohrad. Pokojné parky Kolomenskoje oproti sústave Stalinových vežiakov v hlavnom meste Ruska. Galéria pod zemou v podobe siete moskovského metra s jeho unikátnymi stanicami a prazvláštna atmosféra metropoly medzi dvoma kontinentmi. Zažite s nami súčasné Rusko!

Červené námestie v Moskve

Vietnam a Kambodža komfortne

Jeden z najúspešnejších programov nášho katalógu. Ideálne spojenie histórie a atmosféry veľkomiest s prírodou a s relaxom na pláži. Romantické večery vo svetle lampiónov v najkrajšom meste Vietnamu Hoi An, fantastické výhľady v zálive drakov Halong Bay, charizma veľkomiest Saigon a Hanoj, ohromujúce chrámy kambodžského Angkoru a život v rybárskych dedinách na najväčšom jazere juhovýchodnej Ázie Tonlé Sap. K tomu najzdravšia kuchyňa sveta vo Vietname a prekvapivé pouličné špeciality v Kambodži.

Najväčšia náboženská stavba Angkor Wat

Faerské ostrovy

Súostrovie uprostred Atlantiku, kde prebýva viac oviec ako ľudí. Krása týchto (ešte stále málo navštevovaných) ostrovov šliape na päty Islandu. Scenérie ako vystrihnuté z rozprávky. Vodopády padajúce z vysokých útesov priamo do mora, jazerá stúpajúce do kopca, skamenený škriatok a čarodejnica a obrovské kolónie tučniakov severu. Fotoaparáty si naplníte pohľadnicovými zábermi a na Faerské ostrovy nikdy nezabudnete.

Vodopád Mulafossur

Čína, Tibet Nepál, India

Nezabudnuteľná cesta pre pravých dobrodruhov. Neuveriteľná kombinácia podnetov, ktoré nám svojou širokou škálou vyrazia dych a budeme ich spracovávať ešte dlho po návrate. Spiritualita náboženstiev, krása prírodných scenérií, dynamika veľkomiest, kultúrna pestrosť tradícií a zvykov, postupne sa meniaca fyziognómia miestnych ľudí a zaujímavá tradičná gastronómia. Obrovský balík dobrodružstva, ktorý je radosť rozbaľovať!

Život na streche sveta

Srí Lanka

Z vtáčej perspektívy pripomína kvapku padajúcu do vôd Indického oceánu. Svojou rozmanitosťou patrí medzi najkrajšie destinácie sveta – Srí Lanka! Bohatá nielen kultúrou, ale aj prírodou. Tropický ostrov, ktorý od rovníka delí len 7 stupňov a vďaka svojej kráse právom dostal meno Perla Indického oceánu. Prví arabskí obchodníci, ktorí sa tu vylodili, ho zas nazvali Serendib – Vrodené šťastie. Z tohto pomenovania vzniklo aj slovo serendipity, a teda „objavovanie šťastia, krásy a dobra bez toho, že by sme sa o to nejako zvlášť snažili“. A presne taká je Srí Lanka!

Najscénickejšia jazda vlakom krajinou Srí Lanka

Zuzana Čaprnková

O autorovi
Profesiou fotografka odišla na Ostrov bohov - Bali, kde na Univerzite umenia v Denpasare študovala tradičné umelecké remeslá. Do Indonézie sa okamžite zamilovala a našla v nej nekonečný zdroj inšpirácie. Bali je teraz jej druhý domov, kam sa neprestáva vracať. Tiež skúsila, aké je to žiť v krajine, kde v lete slnko nezapadá - v Nórsku študovala aj pracovala a precestovala ho celé od Osla až po Nordkapp. Ako sprievodkyňu ju môžete stretnúť na našich zájazdoch do Ázie a do Európy.

Nádherné strávený čas, nemám čo by som vytkla.. Skvelá a príjemná sprievodkyňa Zuzka Čaprnková , ktorá je Vám vždy po ruke, nápomocná, vždy má pripravené pútave rozprávanie a aj historické a odborné fakty o mieste kde sa nachádzate či o všetkom živom čo stretávate.. Jediné čo môžem je odporučiť všetkým zažiť nielen Maldivy ale aj iné miesta s Victory travel...Dávam im 11 z 10👍🙌🙌🙌🙌😉

Ľubica Čarná

Ázia 2022

© 2023 CK Victory Travel. Developed by invibe