MENU

GRUZÍNSKO – KAM SA ARGONAUTI NEDOSTALI

Alt Text!
16

ÁZIA

GRUZÍNSKO – KAM SA ARGONAUTI NEDOSTALI

KONEČNÁ cena od 1130 €

TBILISI je jedno z najkrajších európskych miest. Kresťanská aj ázijská história sa mieša so Sákašviliho výstavbou a súčasným európskym smerovaním. Chrámy s magickou atmosférou v krajine prvopočiatkov kresťanstva Vám pripomenú duchovný rozmer nášho bytia. Vinárstva svetovej kvality zas porekadlo, že vo víne je pravda. Ceny v krajine umožňujú, že v reštauráciách Vás čakajú naozajstné hody.

Krajina
Gruzínsko
Typ
Naše Naj
Pravoslávne svätostánky s kláštormi presýtenými duchovnom v objatí vrcholkov tajomného Kaukazu.

  • Gruzínsko je krajina, kde sa budete cítiť ako v „Božom koši“.
  • Najstaršie starokresťanské pamiatky, posvätné kláštory, duchovné základy kresťanstva, mystické zážitky na rozmanitom Kaukaze.
  • Víno a dobré jedlo v krajine „Zlatého rúna“.
  • Cena zahŕňa
  • Cena nezahŕňa
  • Príplatky
  • Dôležité vedieť
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestneho sprievodcu, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, dopravu, poistenie CK proti insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Stravu mimo raňajok, vstupné, bakšiš, poistenie liečebných nákladov.

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 200 €

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestneho sprievodcu, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, dopravu, poistenie CK proti insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Stravu mimo raňajok, vstupné, bakšiš, poistenie liečebných nákladov.

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 200 €

Program zájazdu
 
1. deň:

Odlet z Viedne, prílet do pohostinného Gruzínska a jeho hlavného mesta TBILISI. Mesto s bohatou históriou nás privíta tradičnými gruzínskymi dobrotami. Ubytovanie v kvalitnom hoteli v centre Tbilisi.

2. deň:

Prehliadka mesta TBILISI, ktoré vás prekvapí citlivým prepojením modernej a historickej architektúry. Desiatky veží, kostolov, krížov, sôch, parkov, divadlá či rušný život na Rustaveli Avenue. Na Baratashvillskej ulici si prezrieme slávnu vežu Gabriadze s hodinami, neskôr pokračujeme ku starodávnemu kostolu Anchiskhati, ktorý bol postavený v 6. storočí. Na momentálne najslávnejšej ulici Šarden ochutnáme čo to z výbornej kuchyne. Prejdeme Mostom mieru, ktorý je vyrobený z kovového rámu a je celý vyplnený sklom – novodobá moderná ikona Tbilisi. Navštívime starobylú pevnosť Narikala, ktorá najlepšie zachytáva „dušu“ starého mesta Tbilisi a ponúka panoramatický výhľad. Prechádzame do historicky významnej časti mesta Abanotubani, kde sa nachádzajú slávne sírové kúpele. Odporúčame! Najfotografovanejšou katedrálou je TSMINDA SAMEBA, patrí k najväčším pravoslávnym kostolom sveta. Na večeru pôjdeme na tie najlepšie chinkali v meste :). Nocľah v Tbilisi.

3. deň:

Po dobrých raňajkách smerujeme do MCCHETA. V staroveku to bolo hlavné mesto, dnes pod patronátom UNESCO. Katedrála SVETITSCHOVELI s krásnou výzdobou je dodnes jedným z najposvätnejších miest krajiny. Vy sa dozviete prečo. Vyjdeme ku kostolu DŽVARI na vysokom kopci a celú Mcchetu budeme mať ako na dlani. Vyhliadka pri jazere Zhinvali, hrad Ananuri a cez Pasanauri pokračujeme do GUDAURI, dnes jedno z top lyžiarskych stredísk Gruzínska. Nocľah v Stepansminda.

4. deň:

Pod bájnou horou KAZBEG (5-tisícovka, 7. najvyššia hora Kaukazu), kde bol vraj pripútaný Prometeus, prestúpime do džípov a vyvezieme sa ku kostolu Gergetiho trojice zo 14. storočia. Vďaka svojej histórii ( vraj v ňom býval schovaný aj kríž svätej Nino, ktorá je patrónkou Gruzínska), kráse samotného komplexu a nádhere okolitých hôr sa stal symbolom krajiny. Po vychutnaní si výhľadov na viaceré štíty KAUKAZU budeme smerovať do Tbilisi. Cestou sa však zastavíme na ochutnávku vína a podozvedáme sa o pestrej gruzínskej kuchyni, ale najmä sami si nejakú dobrotu uvaríme! Nocľah v Tbilisi.

5. - 6. deň:

Oblasť KACHETI je známa tradičnou výrobou svetoznámeho gruzínskeho vína. Navštívime vinára, spoznáme proces výroby a, samozrejme, ochutnáme. Navštívime kláštor BODBE, kde sa nachádza hrob Svätej Nino, ktorá tu šírila vieru už začiatkom 4. storočia. Tento kláštor je jedným z hlavných pútnických miest v Gruzínsku. Navštívime mesto lásky SIGNAGI, ktoré je známe vďaka svojej jedinečnej architektúre. Prejdeme sa po hradbách a vychutnáme si romantické kaviarničky. Pre svoju polohu v srdci Gruzínska, vďaka malebným pastelovým domom a úzkym uličkám, bude patriť táto oblasť k vrcholom cesty po Gruzínsku. Možnosť hodovať na mieste, kde večerali oficiálne štátne návštevy a celebrity. Návrat do Tbilisi vo večerných hodinách. Ranný presun na letisko, odlet do Viedne a príchod domov.

Trasa zájazdu
Tbilisi – Mccheta – Gudauri – Stepansminda (Kazbegi) – Tbilisi – Sighnaghi – Tbilisi

Cez CK sme boli na Islande, maximálna spokojnosť, odporúčam :-). Zatiaľ zo všetkých CK najlepšia, vyhovuje mi chodiť v malých skupinkách.

Žaneta Žitvová

Európa 2017

© 2020 CK Victory Travel. Designed by Provocation bureau | Developed by invibe