MENU

GRUZÍNSKO - TAJOMNÝ KAUKAZ

Alt Text!
16

ÁZIA

GRUZÍNSKO - TAJOMNÝ KAUKAZ

KONEČNÁ cena od 1180 €

TBILISI je jedno z najkrajších európskych miest. Kresťanská aj ázijská história sa mieša so Sákašviliho výstavbou a súčasným európskym smerovaním. Chrámy s magickou atmosférou v krajine prvopočiatkov kresťanstva Vám pripomenú duchovný rozmer nášho bytia. Vinárstva svetovej kvality zas porekadlo, že vo víne je pravda. Ceny v krajine umožňujú, že v reštauráciách Vás čakajú naozajstné hody.

Krajina
Gruzínsko
Typ
Naše Naj
Pravoslávne svätostánky s kláštormi presýtenými duchovnom v objatí vrcholkov tajomného Kaukazu.

  • Gruzínsko je krajina, kde sa budete cítiť ako v „Božom koši“.
  • Najstaršie starokresťanské pamiatky, posvätné kláštory, duchovné základy kresťanstva, mystické zážitky na rozmanitom Kaukaze.
  • Víno a dobré jedlo v krajine „Zlatého rúna“.
  • Cena zahŕňa
  • Cena nezahŕňa
  • Príplatky
  • Dôležité vedieť
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestneho sprievodcu, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, dopravu, poistenie CK proti insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Víza, fakultatívne výlety, stravu mimo uvedenej, vstupy, bakšiš, poistenie liečebných nákladov.

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 200 €

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestneho sprievodcu, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, dopravu, poistenie CK proti insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Víza, fakultatívne výlety, stravu mimo uvedenej, vstupy, bakšiš, poistenie liečebných nákladov.

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 200 €

Program zájazdu:

1. deň:

Odlet z Viedne, prílet do pohostinného Gruzínska a jeho hlavného mesta TBILISI. Mesto s bohatou históriou nás privíta tradičnými gruzínskymi dobrotami. Ubytovanie v kvalitnom hoteli v centre na všetkých 5 nocí. Z tejto našej základne hviezdicovito vyrážame objavovať skvosty krajiny.

2. deň:

Prehliadka mesta TBILISI, ktoré si zamilujete. Prekvapí Vás prepojením modernej a historickej architektúry. Desiatky veží, kostolov, krížov, sôch, parkov, divadlá či rušný život na Rustaveli Avenue. Na Baratashvillskej ulici si prezrieme slávnu vežu Gabriadze s hodinami, pokračujeme ku starodávnemu kostolu Anchiskhati, ktorý bol postavený v 6. storočí, postupujeme po slávnej ceste Sharden. Most mieru, ktorý je vyrobený z kovového rámu a je celý vyplnený sklom. Navštívime starobylú pevnosť Narikala, ktorá najlepšie zachytáva „dušu“ starého mesta Tbilisi a ponúka panoramatický výhľad. Prechádzame do historicky významnej časti mesta Abanotubani, kde sa nachádzajú slávne sírové kúpele. Odporúčame! Najfotografovanejšou katedrálou je TSMINDA SAMEBA, patrí k najväčším pravoslávnym kostolom sveta.

3. deň:

Oblasť KACHETI je známa tradičnou výrobou svetoznámeho gruzínskeho vína. Navštívime vinára, spoznáme proces výroby a, samozrejme, ochutnáme. V jesennom termíne „dožinkov“ sa zúčastníme na „ Vínnej ceste“. Navštívime kláštor BODBE, kde sa nachádza hrob Svätej Nino, ktorá tu šírila vieru už začiatkom 4. storočia. Tento kláštor je jedným z hlavných pútnických miest v Gruzínsku. Navštívime mesto lásky SIGNAGI, ktoré je známe vďaka svojej jedinečnej architektúre. Prejdeme sa po hradbách a vychutnáme si romantické kaviarničky. Pre svoju polohu v srdci Gruzínska, vďaka malebným pastelovým domom a úzkym uličkám, bude patriť táto oblasť k vrcholom cesty po Gruzínsku. Možnosť hodovať na mieste, kde večerali oficiálne štátne návštevy a celebrity.

4. deň:

MCCHETA, v staroveku hlavné mesto, dnes pod patronátom UNESCO. Katedrála SVETITSCHOVELI s krásnou výzdobou je dodnes jedným z najposvätnejších miest krajiny. Vy sa dozviete prečo. Vyjdeme ku kostolu DŽVARI na vysokom kopci a celú Mcchetu budeme mať ako na dlani. Pokračujeme do mesta GORI. Dom, v ktorom sa narodil Stalin, dnes prerobili na jeho múzeum. Nad mestom stojí mohutná pevnosť, odkiaľ vidno celé Gori. Smerujeme ešte ďalej – na najstaršie miesto celého Gruzínska. Rieka RIONI, po ktorej sa plavili slávni argonauti na svojej lodi Argó. Niekdajšie centrum starovekej Kolchydy – UPLISTSIKHE. Významná pamiatka UNESCO. Autentické preliezanie skalnatými chrámami a príbytkami vytesanými do kameňa.

5. deň:

Celodenný výlet k majestátnym horám KAUKAZU. Vyhliadka pri jazere Zhinvali, hrad Ananuri a Kostol Nanebovzatia Panny Márie zo 17. storočia, ktorý býval sídlom vojvodov. Cez Pasanauri do GUDAURI. Známe lyžiarske stredisko – francúzska kvalita za gruzínske ceny. V meste STEPANSMINDA pod bájnou horou, kde bol vraj pripútaný Prometeus – KAZBEG (5-tisícovka, 7. najvyššia hora Kaukazu) prestúpime do džípov a vyvezieme sa ku kostolu Gergetiho trojice zo 14. storočia. Duchovná atmosféra miesta, kamenné oltáre, ikonostas, sviečky. Najkrajšie výhľady z výšky 2 170m n. m. na viaceré štíty KAUKAZU.

6. deň:

Odlet do Viedne a príchod domov.

Možnosť predĺženia si pobytu podľa termínov.

V zime možnosť skvelej lyžovačky v stredisku GUDAURI alebo prelet do SVANETI.

V lete možnosť návštevy skalného mesta VARDZIA, oblasti SVANETI a gruzínskeho letoviska BATUMI – oddych pri Čiernom mori za rozumné ceny.

Možnosť pokračovať v zájazde do ďalšej krajiny – ARMÉNSKO.

Možnosť PRED zájazdom absolvovať zájazd AZERBAJDŽAN.

Viac informácií v našej kancelárii.

Trasa zájazdu:
Tbilisi – Sigangi – Mchceta – Gori – Uplistikhe – Stepansminda (Kazbegi)

Veľmi zážitkova cesta, plná prekvapení nad rámec oficiálneho programu. Veľká vďaka Zuzke a Jurajovi, za ochotu, ústretovosť a profesionalitu.

Tatiana Valentová

Európa 2020

© 2020 CK Victory Travel. Designed by Provocation bureau | Developed by invibe