MENU

SULAWESI, WAKATOBI, TOGEANY

Alt Text!
12

ÁZIA

SULAWESI, WAKATOBI, TOGEANY

KONEČNÁ cena od 2650 €

Indonézia - Exotika koralových ostrovov Togean, všade prítomná dych berúca krása rovníkovej ostrovnej prírody. Neuveriteľné domorodé rituály animistických kresťanov na výšine Tana Toraja a ich rozprávkové domy v tvare lodí. Ostrovy Wakatobi sú neobjaveným rajom, o ktorom ste pravdepodobne doteraz nepočuli ani Vy. Dobrodružná cesta za poznaním čarovnej Indonézie.

Krajina
Indonézia
Typ
Expedícia, Outdoor, Naše Naj
Najpestrejšie koralové útesy sveta, ohromujúca krása tropickej prírody, drsná mágia domorodých rituálov smrti.
 
 • Turizmom stále nedotknuté súostrovie Wakatobi – vitajte v raji!
 • Malebné ryžové polia vysoko v horách Tana Torádža s kávovníkmi a kakaovníkmi všade navôkol.
 • Každý deň iné scenérie a iné dobrodružstvo, jednoducho harmónia poznania.
 • Kresťanskí animisti a ich pohrebné rituály.
 • Pohostinní a milí domorodí obyvatelia, ktorí si nás všetkých získajú svojou dobrosrdečnosťou.
 • Garancia malej skupinky.
 • Skvelý slovenský sprievodca poznajúci Indonéziu ako rodnú zem, plynulo ovládajúci miestny jazyk.
 • Dodržanie všetkých COVID bezpečnostných štandardov, negatívny PCR test je nutný pri nástupe do lietadla.
 • PCR test pred odletom zahrnutý v cene zájazdu. 
 • Garancia vrátenia peňazí v prípade nemožnosti cestovať z dôvodu COVID 19 
 • Po návrate domov je potrebné ostať v domácej izolácií do doby obdržania negatívneho výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19
 • Laboratórnej diagnostike na ochorenie COVID-19 je osoba povinná sa podrobiť najskôr v piaty deň izolácie v domácom prostredí
 • Povinná registrácia sa vykoná po príchode zo zájazdu na stránke: https://korona.gov.sk/ehranica/

 • Cena zahŕňa
 • Cena nezahŕňa
 • Príplatky
 • Dôležité vedieť
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, vstupné v cene podľa programu, prehliadky všetkých navštívených miest, ubytovanie s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, plnú penziu na ostrovoch Togean, prelety na trasách Jakarta – Makassar, Makassar – Wakatobi, Wakatobi–Makassar a Gorontalo – Makassar – Jakarta, dopravu autobusom, všetku ostatnú lokálnu dopravu so skupinou, poistenie CK proti insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Fakultatívne výlety, stravu, okrem uvedenej, prepitné, poistenie liečebných nákladov.

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 390 €

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, vstupné v cene podľa programu, prehliadky všetkých navštívených miest, ubytovanie s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, plnú penziu na ostrovoch Togean, prelety na trasách Jakarta – Makassar, Makassar – Wakatobi, Wakatobi–Makassar a Gorontalo – Makassar – Jakarta, dopravu autobusom, všetku ostatnú lokálnu dopravu so skupinou, poistenie CK proti insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Fakultatívne výlety, stravu, okrem uvedenej, prepitné, poistenie liečebných nákladov.

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 390 €

Program zájazdu
 
1. – 3. deň:

Odlet z Viedne a prílet do MAKASSARU, do hlavného mesta SULAWESI a tretieho najväčšieho mesta INDONÉZIE. Zoznamovanie sa pri spoločnej večeri zapijeme prvým indonézskym pivkom.

4. – 6. deň:

Prelet na súostrovie WAKATOBI, ktorého návštevu ponúkame ako jediná CK v strednej Európe. Pobyt v raji, kde samotné bytie je zážitkom a všetky doplnkové aktivity sú už len bonusom. Prehliadka okolitých ostrovov s najväčším počtom druhov koralov a rýb na svete. Hotová podmorská nirvána! Nestačí Vám šnorchel a chceli by ste skúsiť potápanie? Váš sprievodca je aj certifikovaný potápač a pozná tie najkrajšie miesta. Nenechajte si ujsť možnosť blízkehopozorovania divokých delfínov pri ich rannom love rýb pri východe slnka. Pri návšteve autentickej dediny na ostrove Wangi Wangi sa budeme tešiť zo stretnutí s domorodcami, ktorých nepochybne zaradíte medzi najpriateľskejších ľudí, akých ste doteraz mali možnosť stretnúť. Pripravia nám fantastické jedlo na ich tradičný spôsob, ktoré neouchutnáte nikde inde. Navštívime aj osadu etnika morských cigáňov Badžo, ľudí ktorých matkou je samotný oceán. Prelet do Makassaru. Večerný presun prenajatou dopravou na výšinu TANA TORÁDŽA, Rantepao – srdce južného Sulawesi, kde aj prespíme.

7. – 9. deň:

Vitajte v RANTEPAO, hlavnom meste animistických kresťanov severnej Toraje, ležiacom v lone tropickej indonézskej prírody. Potulky tými najkrajšími ryžovými terasami sveta BATUTUMONGA vo výške 1 363 m n. m. nás zavedú do malých dedín, osád a samôt miestnych farmárov, žijúcich v tzv. Tongkonanoch ‒ vyvíšených klanových domoch so strechami v tvare lodí zdobených tradičnou ornamentikou so symbolickým významom. Indonézska rozprávka s dych berúcimi výhľadmi všade navôkol. Čo nás bude na nasledujúce dni prekvapovať? Nepochybne trh s obetnými byvolmi, archeologické náleziská skalných hrobiek s posmrtnými sochami tau-tau LONDA a LOKOMATA aj jaskynné hrobky v BORI, staré vyše tisíc rokov. Silným zážitkom bude aj návšteva stále živých pohrebných rituálov spojených s početnými zvieracími obetami. Nádherné umenie drevorezby si pozrieme v dedinke KETE KESU. Magické a drsné Rantepao sa stáva naším domovom.

10. – 12. deň:

Cesta malebnou krajinou ostrova Sulawesi ku 32 km dlhému jazeru POSO, kde prenocujeme v jednoduchých bungalovoch, je spestrením, na ktoré sa nezabúda. Večer sa presunieme do AMPANY,odkiaľ nás ráno vezme motorový čln priamo na rajské koralové súostrovie TOGEAN.

13. – 17. deň:

Len dlhé a komplikované cesty vedú na tie najkrajšie nedotknuté miesta. Togeany nás o tom presviedčajú od prvej chvíle. Ubytovanie v romantických chatkách na Paradise beach v malej azúrovej lagúne, kde elektrina a vymoženosti 21. storočia nie sú samozrejmosťou, nás núti vypnúť, spomaliť a naplno sa venovať relaxu v tropickom raji. Pri pohľade na svetielkujúci planktón na morskej hladine, na mliečnu dráhu na oblohe a na desiatky padajúcich hviezd sa vám nebude chcieť spať. Životodarná energia prúdiaca z čistej radosti je priam návyková. Doprajeme si voľno určené na oddych, ktoré môže každý stráviť, ako sa mu zažiada. Láka vás objavovanie podmorského života? Ponúkame možnosť šnorchlovania a potápania sa aj pre začiatočníkov každej vekovej skupiny. Rajský pokoj dva stupne pod rovníkom… Možnosť výletov loďou po okolitých ostrovoch, kde sa okúpeme na tých najkrajších plážach. Šnorchlovanie v morskom jazere plnom nepŕhlivých medúz poskytne absolútne unikátny pohľad na svet pod vodou. Po dokonalom oddychu na ostrove sa presúvame loďou do GORONTALA. Prelet do Jakarty a následný odlet do Európy. Príchod domov.


 
Trasa zájazdu
Jakarta – Makassar – Wakatobi – Makassar – Rantepao – Ampana – Kadidiri – Gorontalo

Velmi zážitkova cesta, plna prekvapení nad ramec oficiálneho programu. Velka vdaka Zuzke a Jurajovi, za ochotu, ústretovosť a profesionalitu.

Tatiana Valentová

Európa 2020

© 2020 CK Victory Travel. Designed by Provocation bureau | Developed by invibe