Zájazd CK Victory Travel - BHUTÁN

BHUTÁN

Dĺžka pobytu

Náročnosť

3 z 5

Počet osôb max.

Hodnotenie

98%

Bhután je poslednou Šangri-lou. Stratený raj rozliehajúci sa medzi vrcholkami majestátnych Východných Himalájí sa ukrýva medzi dvoma svetovými veľmocami – Indiou na juhu a Čínou na severe. Takmer 780 000 ľudí tu nažíva v mieri a súlade s panenskou prírodou, chránenou pred chamtivými ľudskými záujmami. Krajina akoby jednou nohou v 21. storočí a druhou v stredoveku. Kultúra Bhutánu, tak neopakovateľná, je najväčšou atrakciou celej krajiny.
Typ zájazdu:

TERMÍNY ZÁJAZDU S CENAMI

Radi by ste s nami cestovali, ale ešte vám chýba zopár údajov pre konečné rozhodnutie? Stlačte tlačidlo "Mám otázku" a my sa vám ozveme. Želáme si, aby ste mali dobrý pocit, že ste si nás vybrali.

PLÁN CESTY A ĎALŠIE PODROBNOSTI

1. deň:

Odlet z Viedne

Z Viedne odlietame do srdca Himalájí, vietor tancuje s modlitebnými vlajočkami. Tu leží kráľovstvo ozdobené éterickou krásou, Bhután. Tento klenot pokoja, zasadený medzi týčiace sa vrcholy a smaragdové údolia, uchváti vašu dušu.

2. deň:

Vitajte v kráľovstve pokoja

3. deň:

Thimpu, hlavné mesto Bhutánskeho kráľovstva

4. deň:

Priesmyk Dochula, výhľady na Himaláje a údolie Punakha

5. deň:

Ryžové políčka a príbehy o Božom bláznovi

6. deň:

Pravý, bhutánsky deň

7. deň:

Ikonické Tigrie hniezdo

8. deň:

Návrat domov

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku
 • Batožinu do podpalubia (počet kg v závislosti od leteckej spoločnosti)
 • Sprievodcu CK Victory Travel
 • Miestnych sprievodcov 
 • Prenajatú dopravu
 • Ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch
 • Plnú penziu počas pobytu v Bhutáne
 • Poistenie CK proti insolventnosti
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky

Cena nezahŕňa

Miesto prestupu na trase do Bhutánu sa môže meniť v závislosti od letových plánov leteckých spoločností.
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 280 €
Najpriaznivejšími mesiacmi na návštevu Bhutánu sú marec - jún a september - november. V letných mesiacoch prichádza monzún a v zimnom období je hlavne vo vyšších častiach až extrémny chlad. Na juhu krajiny je podnebie subtropické, smerom na sever sa mení na vysokohorské. Bhután leží na južných svahoch Himalájí, ktorých mnohé vrcholy na hraniciach s Čínou presahujú 7 000 metrov nad morom. Povrch, členený riečnymi údoliami, sa znižuje k juhu do nížiny rieky Brahmaputry. Podnebie je subtropické monzúnové, vo veľhorách extrémne chladné, vysokohorské. Najviac zrážok prinášajú letné monzúnové dažde od júna do októbra. Monzúnové lesy prechádzajú vo vyšších polohách do horských lesov a alpínskych lúk, nad snežnou čiarou je územie s trvalým snehovým a ľadovcovým pokrytím. 
 • Do Bhutánu potrebujete cestovný pas. Platnosť pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate.
 • Do Bhutánu potrebujete víza. Cestovanie do Bhutánu je možné len cez autorizované štátne bhutánske cestovné kancelárie, ktoré môžu spolupracovať s určitými slovenskými, prípadne medzinárodnými cestovnými kanceláriami. S vybavením víz vám pomôže naša CK. 
 • Cena za víza je 65€
 
 

Z NÁŠHO MAGAZÍNU

Spoznajte nás bližšie

Bhután - Martin Navrátil

07.11.2018

Rozhovor s Martinom Navrátilom o budhistickom kráľovstve Bhután zasadenom medzi...

0:00 / 0:00

Bhután

16.06.2020 Martina Trginová

Tajomstvami opradené Dračie kráľovstvo

PREČÍTAŤ
O nás | CK Victory Travel

DOBRODRUŽSTVO
POZNANIA

Dobrodružno poznávacie zájazdy do celého sveta organizujeme už od roku 2003. Garantujeme autentické cestovateľské zážitky na celý život, priateľský prístup a kvalitných sprievodcov.

Cestujeme v malých skupinkách, aby ste sa necítili ako na teambuildingu čínskej fabriky. ;-) S nami uvidíte, ochutnáte a spoznáte
svet aj nad rámec programu zájazdu - s nami sa dostanete každej krajine pod kožu. Naše ceny sú konečné a transparentné. Chcete cestovať so svojimi priateľmi vo vami zvolenom termíne? Radi vám pripravíme ponuku na mieru, presne podľa vašich požiadaviek.

ZOBRAZIŤ VIAC

NEWSLETTER - NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

Získajte prehľad o špeciálnych ponukách, akciách a novinkách CK Victory Travel