CK Victory Travel - Amerika

Amerika - poznávacie zájazdy a dovolenky

CK Victory Travel - Amerika

PREČO Amerika S VICTORY TRAVEL

Dobrodružné poznávacie zájazdy a dovolenky do Ameriky organizujeme už viac ako 20 rokov. Garant všetkých našich amerických zájazdov Peter Koutný je v Amerike ako doma, a s jeho týmom skúsených slovenských sprievodcov sa tak budete cítiť aj vy. Zažite náš najúspešnejší zájazd do Južnej Ameriky: Peru, Bolívia a Čile. Užite si dovolenku na plážach Cancúnu a nekončiacu zábavu v uliciach Havany. Splňte si sen a zažite skryté mesto Machu Picchu, majské pyramídy v Chichén Itzá, či perly národných parkov Yellowstone, Arches, Mesa Verde, a ohromný Grand Canyon na zážitkovej ceste do USA. V CK Victory Travel vám ponúkame najprepracovanejšie itineráre na Galapágy a Kostariku a autentické zážitky s vysokým komfortom ubytovania.

 

KRAJINY

NAJBLIŽŠIE ZÁJAZDY do Ameriky

NAJZAUJÍMAVEJŠIE MIESTA Ameriky

Najzaujímavejšie miesta - Amerika - Victory Travel

Machu Picchu

Stratené mesto Inkov

Názov „Machu Picchu“ pochádza z inkského jazyka Quechua a dá sa preložiť ako „Stará hora“ alebo „Staroveký vrchol“. Zasadené vysoko v peruánskych Andách v obklopení zelených terás a hustých lesov, stratené mesto Inkov je jedným z najzachovalejších archeologických nálezísk na svete. Staroveká citadela bola postavená v 15. storočí, počas vlády inkského kráľa Pachacuti. Machu Picchu pozostáva z chrámov, terás, námestí a obytných budov, ktoré sú postavené na úžasnom prírodnom pozadí strmých horských svahov. Medzi pozoruhodné stavby patrí Chrám Slnka, rituálny kameň Intihuatana spojený s astronómiou a Chrám troch okien. Na našich zájazdoch do Peru začíname výlet na Machu Picchu skoro ráno, aby sme si vychutnali všetky jeho zákutia.

Najzaujímavejšie miesta - Amerika - Victory Travel

NP Yellowstone

Prvý národný park sveta

Národný park Yellowstone sa rozprestiera v štátoch Wyoming, Montana a Idaho, bol založený ako prvý národný park na svete v roku 1872. Je jedným z geotermálne najaktívnejších miest sveta. Pod zemským povrchom leží supervulkán Yellowstonská kaldera, jeden z najväčších aktívnych vulkanických systémov na svete. Nájdeme tu úchvatné gejzíry, horúce pramene, bahenné sopky a fumaroly. V parku sa nachádza asi polovica všetkých geotermálnych prvkov na svete, z ktorých najznámejší je Old Faithful, gejzír známy svojimi pravidelnými erupciami. Park je domovom medveďov grizly, čiernych medveďov, vlkov, bizónov, losov, či kojotov.

Najzaujímavejšie miesta - Amerika - Victory Travel

New York City

Mesto slobody

Socha slobody, Times Square, Central Park, Empire State Building, Brooklyn Bridge a One World Trade Center. Tieto ikonické stavby sú pre nás len začiatkom. Na našich zájazdoch do USA vám ukážeme najstaršiu krčmu New Yorku, Chinatown aj Little Italy, nahliadneme do Bronxu, Harlemu aj do galérii umenia svetovej úrovne. Mesto New York je taviacim kotlom kultúr z celého sveta. Je to miesto, kde zažijete dynamickú zmes kultúry, histórie, umenia a zábavy. Ochutnáte tu to najlepšie zo svetovej kuchyne, zažijete tie najbizarnejšie párty aj tie najsrdečnejšie stretnutia. New York City je mestom slobody, neustáleho pohybu a zmeny. Vďaka tomu je každá návšteva jedinečným a nezabudnuteľným zážitkom. Či už skúmate jeho slávne pamiatky alebo hľadáte skryté drahokamy, NYC vás dostane.

Najzaujímavejšie miesta - Amerika - Victory Travel

Salar de Uyuni

Najväčšia soľná pláň sveta

Jedno z najúžasnejších miest Južnej Ameriky, soľná pláň Salar de Uyuni s rozlohou približne 10 582 kilometrov štvorcových je najväčšou soľnou pláňou sveta. Leží v nadmorskej výške 3650 m. n. m. a vznikla po vyschnutí prehistorických jazier, ktoré po sebe zanechali rozsiahlu soľnú kôru. Tá má rôznu hrúbku, v priemere asi 10 metrov, ale v niektorých oblastiach dosahuje hrúbku až 20 metrov. Počas obdobia dažďov pokrýva soľnú kôru tenká vrstva vody a mení ju na obrovské prírodné zrkadlo. Vtedy si tu spravíte najkrajšie zábery ako z iného sveta. Napriek drsným podmienkam je Salar de Uyuni domovom jedinečných divokých zvierat. Zaujímavosťou je ostrov Isla Incawasi posiaty obrovskými kaktusmi. Na našich zájazdoch do Bolívie navštevujeme aj neďaleké jazerá a farebné lagúny Laguna Colorada a Laguna Verde, kde možno pozorovať veľké kŕdle plameniakov. Pohľad na surrealistickú krajinu, ktorý sa vám nenaskytne nikde inde na Zemi.

Najzaujímavejšie miesta - Amerika - Victory Travel

Monteverde

Jedinečný hmlový prales Kostariky

Hmlový les Moneverde v Kostarike je jednou z najkrajších prírodných rezervácii v Strednej Amerike. Monteverde je jedno z biologicky najrozmanitejších miest na planéte. Nachádza sa v centrálnej Kostarike v pohorí Cordillera de Tilarán v nadmorskej výške cca 1200 - 1800 m. n. m. . Kombinácia vysokej nadmorskej výšky, vlhkosti a chladných teplôt tu vytvára jedinečný a rozmanitý ekosystém. Na našich zájazdoch do Kostariky sa pri prechádzkach hmlovým lesom Monteverde stretávame s nespočetným množstvom vtákov, vrátane nádherného quetzala, fascinujúcich orchideí a papradí, ale aj s opicami akými sú vrešťany či s medvedíkovými šelmami, nosálmi.

Najzaujímavejšie miesta - Amerika - Victory Travel

Galapágy

Najväčšie evolučné laboratórium na Zemi

Galapágy - Inšpirácia Charlesa Darwina sú dodnes najväčším evolučným laboratóriom na zemi. Ostrovy sú domovom neuveriteľného množstva jedinečných a rozmanitých druhov voľne žijúcich živočíchov, z ktorých mnohé sa nenachádzajú nikde inde na Zemi. Od obrovských korytnačiek a morských leguánov až po modronohé suly a tučniaky galapážske, ostrovy ponúkajú možnosť zažiť blízke stretnutia s fascinujúcimi zvieratami. Chceli by ste šnorchlovať v prítomnosti morského leguána, či pozorovať ohromné Albatrosy galapážske? Na našich zájazdoch na Galapágy sa vám to podarí. Máme najprepracovanejšie programy a navštevujeme všetky najzaujímavejšie ostrovy vrátane najväčšieho ostrova Izabela, neobývané ostrovy s úchvatnými scenériami Bartolomé, Espaňola a North Seymour, aj výnimočné ostrovy San Cristóbal a Santa Cruz.

POVEDALI O Amerike S VICTORY TRAVEL

Povedali o nás - Victory Travel
Povedali o nás - Victory Travel
Povedali o nás - Victory Travel
Povedali o nás - Victory Travel
Povedali o nás - Victory Travel
Povedali o nás - Victory Travel
Povedali o nás - Victory Travel
Povedali o nás - Victory Travel

Vyzdvihujem prácu sprievodcu Ivana Kyselicu, ktorý počas celého zájazdu vykonával svoju prácu vysoko profesionálne. Bol veľmi empatický a skúsený. S celým zájazdom sme tak boli veľmi spokojní.

Miroslava T. Amerika

Niet čo dodať. Zájazd opäť raz dopadol úplne výborne. Ste naozaj dobrá CK a preto cestujem len s vami :)

Vlasta B. Amerika

Ďakujem za krásny zájazd a najmä sprievodkyni Zuzke Hermanovej, ktorá sa nám snažila ukázať čo najviac. Bola som naozaj nadmieru spokojná.

Bibiána D. Amerika

Videli sme veľký kus Mesika za relatívne krátku dobu. Bol som nadšený z celej cesty. Sprievodkyňa Zuzka Hermanová bola obetavá a splnila všetko, čo nám videla na očiach. Počas celého zájazdu mi bola mexickou mamkou :) Ďakujem

Bruno R. Amerika

Chcem oceniť práci vášho sprievodcu Tama, ktorý sa nám celú cestu plne venoval, nikdy neukázal zlú náladu a keď bol čas, tak aj s nami cvičil :) Všetky problémy promptne vyriešil, takže cesta prebehla plynulo a vydeli sme aj mnoho mimo program. Ďakujem za skvelú organizáciu.

Dagmar K. Amerika

So zájazdom som bola maximálne spokojná. Mali sme toho najlepšieho sprievodcu, ktorý existuje. Rasťo, ďakujem ti!

Andrea M. Amerika

Trasa zájazdu bola naozaj skvelá a všetko klaplo podľa plánu. Najmä chcem vyzdvihnúť prácu, erudovanosť a obetavosť sprievodcu Bohdana s jeho encyklopedickými vedomosťami. Ďakujem

Roman K. Amerika

Trasa zájazdu bola dobre naplánovaná s maximálnym poznamím Mexika a jeho pamiatok - tajomstiev. Sprievodkyňa Zuzka Hermanová počas celého zájazdu v maximálnej miere dbala o našu spokojnosť a snažila sa naozaj splniť aj tie v tichu vyslovené priania :)

Milan K. Amerika

Z NÁŠHO MAGAZÍNU

Spoznajte nás bližšie

Video blog

Viac informácií

Premietania

Viac informácií