12 dní
2 z 5
15
98%
Radi by ste s nami cestovali, ale ešte vám chýba zopár údajov pre konečné rozhodnutie? Stlačte tlačidlo "Mám otázku" a my sa vám ozveme. Želáme si, aby ste mali dobrý pocit, že ste si nás vybrali.
Ranný odlet z Viedne/Prahy do Amsterdamu, prestup na lietadlo do Bogoty. Už v tento deň prilietame do hlavného mesta Kolumbie, BOGOTA. Pristávame na modernom letisku, ktoré nesie meno podľa svetovej legendy vzniknuvšej už za čias španielskych conquistadorov - El Dorado. Absolvovanie migračných formalít a presun mikrobusom do hotela. Bogota leží vo výške 2625 m.n.m a patrí jej tak tretia priečka najvyššie položených hlavných miest sveta. Pripíjame si samozrejme už tento večer kolumbijským národným nápojom, pálenkou z cukrovej trstiny a anízu, ktorú tu volajú "guaro". Nocľah
Kolumbia je tropická krajina, ktorá leží blízko rovníka, čo znamená, že jej počasie je celoročne pomerne stabilné. Namiesto leta a zimy sa hovorí o obdobiach dažďov (máj až november) a sucha (december až apríl). Obdobie sucha (december až apríl): toto obdobie je považované za „leto“ v Kolumbii. Počasie je teplejšie a suchšie. Teploty sa môžu v závislosti od regiónu pohybovať medzi 20-30°C. V horách, ako sú Andy, môže byť chladnejšie, najmä v noci. Obdobie dažďov (máj až november): v tomto období je väčšina Kolumbie vlhkejšia, s častejšími dažďami. Aj keď sú zrážky častejšie, neznamená to, že prší celý deň. Teploty sú podobné ako v období sucha, ale vlhkosť môže byť vyššia. Kolumbia je krajina s bohatou kultúrou, krásnymi prírodnými scenériami a príjemným počasím.
Spoznajte nás bližšie
Jar je obdobím, keď príroda ožíva. U nás rozkvitajú prvé snežienky, v Japonsku s...
PREČÍTAŤCestovateľ a sprievodca Filip Gelačik sa nedávno vrátil z Kolumbie. Priblíži, čo...
Koľko voľných dní nás čaká v roku 2025? Po Vianociach už mnohí premýšľame nad no...
PREČÍTAŤChcete darovať niečo výnimočné, čo nezapadne prachom? Potešte seba aj svojich bl...
PREČÍTAŤPlánujete exotickú dovolenku na rok 2025? Objavte, ktoré destinácie sa oplatí na...
PREČÍTAŤÚdolie Valle de Cocora v Kolumbií s najvyššími palmami sveta môže byť tým najkra...
PREČÍTAŤDobrodružno poznávacie zájazdy do celého sveta organizujeme už od roku 2003. Garantujeme autentické cestovateľské zážitky na celý život, priateľský prístup a kvalitných sprievodcov.
Cestujeme v malých skupinkách, aby ste sa necítili ako na teambuildingu čínskej fabriky. ;-) S nami uvidíte, ochutnáte a spoznáte
svet aj nad rámec programu zájazdu - s nami sa dostanete každej krajine pod kožu. Naše ceny sú konečné a transparentné. Chcete cestovať so svojimi priateľmi vo vami zvolenom termíne? Radi vám pripravíme ponuku na mieru, presne podľa vašich požiadaviek.