CK Victory Travel - Afrika

Afrika - poznávacie zájazdy a dovolenky

CK Victory Travel - Afrika

PREČO Afrika S VICTORY TRAVEL

Do Afriky sme sa zamilovali už pred viac ako 20 romi a odvtedy tu organizujeme dobrodružné poznávacie zájazdy a dovolenky. Vydajte sa s nami na poznávací zájazd za gorilami horskými do Ugandy, zažite to najlepšie safari v národných parkoch Ngorongoro, Manyara a Serengeti v Tanzánii, doprajte si dovolenku snov na Zanzibare, alebo rafting na rieke Zambezi v blízkosti Viktóriiných vodopádov. Naši sprievdcovia vám ukážu rajský Maurícius, najkrajšie Kapské mesto aj ikonický Mys dobrej nádeje. Tam však dobrodružstvo poznania nekončí. CK Victory Travel sa pýši najprepracovanejšími zájazdami na Madagaskar, autentickými expedíciami do Kamerunu, Namíbie, či Etiópie. S našimi skúsenými sprievodcami pod dohľadom garanta Tibora Pekarčíka, sa budete v Afrike cítiť ako doma.

KRAJINY

NAJBLIŽŠIE ZÁJAZDY do Afriky

NAJZAUJÍMAVEJŠIE MIESTA Afriky

Najzaujímavejšie miesta - Afrika - Victory Travel

Alej baobabov

Ikonický Madagaskar

Očarujúce miesto akoby vystrihnuté z pohľadnice. Alej baobabov so storočnými stromami, ktoré vyzerajú, akoby boli obrátené naopak vytvára ikonický obrázok, ktorý je symbolom Madagaskaru. Na našich zájazdoch sa tu zastavíme niekoľko krát, za denného svetla, aj pri západe slnka, aby sme zachytili rôzne svetelné atmosféry. Baobaby majú hlboký kultúrny význam pre miestne komunity. Často sú označované ako „renala“, čo znamená „matka lesa“. S týmito majestátnymi stromami sa spájajú miestne legendy a príbehy, ktoré vám prezradí náš skúsený sprievodca. Región Menabe, kde sa Alej baobabov nachádza, je domovom aj ďalšej unikátnej flóry a fauny. Neďaleký les Kirindy je domovom lemurov a iných endemických druhov.

Najzaujímavejšie miesta - Afrika - Victory Travel

Ngorongoro

Safari v najväčšej kaldere sveta

Prírodná rezervácia Ngorongoro sa nachádza vo Veľkej priekopovej prepadline v severnej Tanzánii vo východnej Afrike. Stredobodom chránenej oblasti je kráter Ngorongoro, veľká sopečná kaldera, ktorá vznikla pred miliónmi rokov pri mohutnej sopečnej erupcii. Kráter Ngorongoro je najväčšia neprerušená a nezatopená kaldera na svete. Dno krátera zaberá asi 260 štvorcových kilometrov a je domovom širokej škály voľne žijúcich živočíchov. Na našich safari zájazdoch do Tanzánie tu stretávame celú veľú päťku - levy, slony, byvoly, leopardy a nosorožce a množstvo druhov vtákov. Masajskí pastieri žili v regióne po stáročia a žijú tu i dodnes. Ich koexistencia s divokou prírodou robí z Ngorongoro unikátne miesto, zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Najzaujímavejšie miesta - Afrika - Victory Travel

Kapské mesto

Najkrajšie mesto Afriky

Malebné pobrežné mesto v Juhoafrickej republike v obklopení panorámy Stolovej hory, Lion’s Head a Devil’s Peak. Divoké pláže s kolóniami tučniakov, zvedavé paviány a pštrosy a ikonický Mys dobrej nádeje. To všetko vás čaká na našom zájazde do Kapského mesta. Pri prechádzke v elegantnej štvrti Victoria & Alfred Waterfront s koloniálnymi budovami z 19. storočia nebudete mať pocit, že ste v Afrike. Náš skúsený sprievodca vám ukáže tie najlepšie reštaurácie, kde môžete ochutnať výnimočné stejky aj plody mora. Vedeli ste že v neďalekom univerzitnom meste Stellenbosch sú najlepšie vinice v celej Afrike? Vezmeme vás na ochutnávku. To pravé africké safari v 4x4 autách zažijete na výlete do oblasti Karoo.

Najzaujímavejšie miesta - Afrika - Victory Travel

NP Mgahinga

Domov goríl horských

Národný park Mgahinga leží v juhozápadnej Ugande, na hraniciach s Rwandou a Demokratickou republikou Kongo. Je súčasťou väčšej chránenej oblasti masívu Virunga, ktorá zahŕňa niekoľko národných parkov v týchto troch krajinách. NP Mgahinga je jedným z dvoch miest v Ugande, kde môžete pozorovať ohrozené gorily horské. Výprava za týmito majestátnymi obrami je dobrodružstvom na ktoré nezabudnete. Ponúkame vám ten najkomplexnejší, precízne spracovaný zájazd do Ugandy, ktorý na československom trhu nemá obdobu. Naši sprievodcovia vás okrem pozorovania goríl vo voľnej prírode zoznámia aj s kultúrou pygmejov z kmeňa Batwa, pre ktorých je Mgahinga domovom. Absolvujete trasu po úpätí mohutných vulkánov pohoria Virunga, počas ktorej vám budú predvedené starodávne techniky lovu, zberu medu a liečivých rastlín. Prechádzku zavŕšite návštevou jaskyne Ngarama, niekdajším sídlom kráľov kmeňa Batwa.

Najzaujímavejšie miesta - Afrika - Victory Travel

Viktóriine vodopády

Dym, ktorý hrmí

„Mosi-oa-Tunya“, alebo „Dym, ktorý hrmí“, tak sa v jazyku Tonga nazývajú Viktóriine vodopády. Nachádzajú sa na hranici medzi Zambiou a Zimbabwe v južnej Afrike a sú jedným z najikonickejších a najúžasnejších prírodných divov sveta. Rieka Zambezi sa rúti čadičovým útesom a vytvára kaskádu širokú takmer 2 kilometre padajúcu z výšky až 108 metrov. Odvážili by ste sa na skok bungee z mosta nad riekou? Alebo si radšej vychutnáte výhľad na vodopády pri lete vrtuľníkom? Naši sprievodcovia vám so všetkým poradia a vdopády si užijete na 100%. Viktóriine vodopády sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO pre ich výnimočnú prírodnú krásu a kultúrny význam.

Najzaujímavejšie miesta - Afrika - Victory Travel

Zanzibar

Ostrov prevoňaný korením

Zanzibar, rajský ostrov v Indickom oceáne je známy svojimi nedotknutými bielymi piesočnatými plážami, tyrkysovou vodou a koralovými útesmi. Či už sa rozhodnete pre relax pod palmou, alebo šnorchlovanie s delfínmi, o zážitky budete mať na Zanzibare postarané. Naši skúsení sprievodcovia vás vezmú na výlet za korytnačkami obrovskými na Prison Island, a vysvetlia ako rastie škorica, či klinčeky na tzv. spice tour. Vedeli ste, že Zanzibar má svoj endemit? Pri výlete do NP Nozani forest sa stretneme v tesnej blízkosti s krásnymi opicami, guarézami červenými. V hlavnom meste Stone Town navštívime rodný dom legendárneho Freddieho Mercuryho a zatúlame sa do bazárových uličiek. Dovolenku na Zanzibare si budete chcieť zopakovať!

POVEDALI O Afrike S VICTORY TRAVEL

Povedali o nás - Victory Travel
Povedali o nás - Victory Travel
Povedali o nás - Victory Travel
Povedali o nás - Victory Travel
Povedali o nás - Victory Travel
Povedali o nás - Victory Travel
Povedali o nás - Victory Travel
Povedali o nás - Victory Travel

Bylo to báječné, i víc než na 100 procent odvedená práce a ve společnosti báječných lidí. Co víc si přát?

Lenka Bernardova Afrika

Nemam co vytknut ,profesionalny pristup sprievodkyni a dobre zorganizovany itinerar .

Marta Ballyová Afrika

Zájazd bol logisticky veľmi dobre koncpiovaný. Sprievodca Ruddi podal profesionálny výkon, bol vždy ochotný a promptne reagoval na požiadavky / otázky účastníkov. Svojimi hlbokými vedomosťami o Afrike dodal zájazdu vysokú pridanú hodnotu.

Andrej Š. Afrika

Zájazd bol perfektný. Sprievodca Vladko Dudlák bol vynikajúci. Zišla sa vynikajúca partia ľudí, ktorí si vzájomne rozumeli, Z celého zájazdu mám veľmi dobrý pocit a som veľmi rada, že som bola jeho súčasťou.

Oľga Kinčešová Afrika

Som rada, že som bola s Vami na tomto zájazde, boli ste ústretoví a vo veľkej pohode sa mi s Vami komunikovalo počas celého priebehu, od objednávania zájazdu až po prevzatie auta pri návrate. Som Vám vďačná, maximálne spokojná a ďakujem.

Eduard Krakovský Afrika

Opäť ste nesklamali... Veriť sprievodcovi v ďalekých krajinách je skutočne oslobodzujúce.... Rada sa s vami vyberiem do diaľav...

Daniela Špačková Afrika

Dakujem za perfektne sluzby sprievodcu pana Pekarcika, variabilitu poskytovanych suzieb a tiez za ustretovost pri pozadovanych sluzbach navyse.

Juliana Duva Afrika

Dobre zorganizovaný náročný program, výborný miestny sprievodca - výhoda, že bol s nami celý pobyt. Excelentný domáci sprievodca - Martin si úžasný -🙂 Možno v druhej časti napr. v VMarakeši by som uvítala dve noci v jednom hoteli. Ďakujem som nadšená plná krásnych dojmov.

Zuzana Botková Afrika

Z NÁŠHO MAGAZÍNU

Spoznajte nás bližšie

Video blog

Viac informácií

Premietania

Viac informácií