MENU

MADAGASKAR - PLÁŽE A POZNANIE

11

MADAGASKAR - PLÁŽE A POZNANIE

Náročnosť zájazdu
KONEČNÁ cena 4495 € 4415 €

Zažite najsevernejší cíp Madagaskaru Cap d´Amber s vysokým majákom, úžasné pláže Indického oceánu, malgašský bulvár plný života, národné parky, vápencové i červené pieskovcové tsingy, lemury, jaskyne, vodopády, baobaby, rituály ostrovanov. Nedávna i dávnejšia história Madagaskaru. To všetko so zázemím v hoteli európskeho typu a komfortu v meste Antsiranana – v severnej perle Madagaskaru. 

Krajina
Madagaskar
Typ
Outdoor, Pláž, Naše Naj
Super pláže, tropická príroda, chutná kuchyňa a priateľskí domorodci.
 • Najsevernejší cíp Madagaskaru Cap d´Amber s vysokým majákom.
 • Dažďový prales v NP Montagne d´Ambre.
 • Úžasné pláže Indického oceánu, šnorchlovanie na koralových útesoch.
 • Lemury, jaskyne, vodopády, baobaby a rituály ostrovanov.
 • Červené Tsingy a NP Tsingy Antakarana
 • Zázemie v hoteli európskeho typu a komfortu v meste Antsiranana – v severnej perle Madagaskaru.
 • Cena zahŕňa
 • Cena nezahŕňa
 • Príplatky
 • Dôležité vedieť
 • Medzinárodnú letenku
 • Batožinu do podpalubia (počet kg v závislosti od leteckej spoločnosti)
 • Sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov
 • Ubytovanie v hoteloch európskeho typu počas celého zájazdu v dvojlôžkových izbách
 • Prenajatú dopravu
 • Let na trase Antananarivo – Antsiranana
 • Výlety a vstupné do parkov
 • Kvalitný sprievodný program
 • Poistenie CK proti insolventnosti
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky
 • Víza  (vybavujú sa priamo pri vstupe do krajiny za poplatok 35 € )
 • Stravu
 • Poistenie liečebných nákladov
 • Vreckové
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 400 €
 • Medzinárodnú letenku
 • Batožinu do podpalubia (počet kg v závislosti od leteckej spoločnosti)
 • Sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov
 • Ubytovanie v hoteloch európskeho typu počas celého zájazdu v dvojlôžkových izbách
 • Prenajatú dopravu
 • Let na trase Antananarivo – Antsiranana
 • Výlety a vstupné do parkov
 • Kvalitný sprievodný program
 • Poistenie CK proti insolventnosti
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky
 • Víza  (vybavujú sa priamo pri vstupe do krajiny za poplatok 35 € )
 • Stravu
 • Poistenie liečebných nákladov
 • Vreckové
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 400 €
Program zájazdu:
 
1.-2. deň – Odlet z Viedne na Madagaskar
 
Odlietame z viedenského letiska Schwechat cez etiópsku metropolu Addis Abeba. Let do Addis Abeba trvá 6 hodín. Z Addis letíme do hlavného mesta Antananarivo 4 hod. a 50 minút. Pristaneme na novom medzinárodnom letisku Ravinala. Oblasť centrálnej náhornej planiny Madagaskaru v okolí hlavného mesta je v nadmorskej výške 1300 m.n.m. Preto nás pri prílete do trópov privíta príjemná klíma. Hlavné mesto Madagaskaru – skrátene Tana – v preklade znamená „v meste tisícov“ (bojovníkov). Je to oblasť kmeňa Imerina, ktorý sa snažil koncom 18-teho storočia o zjednotenie a nadvládu nad celým ostrovom. Na Madagaskare bol pred 240 rokmi náš Móric Beňovský vyhlásený za kráľa kráľov. Pozývame vás na úvod do Madagaskaru aj s kúskom slovenskej histórie. Ešte predtým vám garantujeme, že sa z vás stanú milionári. 
 
3. deň – Let z ANTANANARIVO na sever do mesta ANTSIRANANA
 
Miestny prelet spoločnosťou Tsara Dia z hlavného mesta Antananarivo do ANTSIRANANA (Diego Suarez) – perla severného Madagaskaru. Trvanie letu 2 hodiny. Ubytovanie v hoteli európskeho typu s bazénom. Prehliadka mesta a jeho ústrednej ulice Rue Colbert. Oboznámenie sa so špecifikami severného Madagaskaru, s jeho obyvateľstvom a ich zvykmi. Z mesta Antsiranana, kde budeme mať celý čas zázemie v hoteli, absolvujeme jeepmi niekoľko hviezdicových výletov a výjazdov do širokého a na turistické lákadlá bohatého okolia.
 
4. deň – Výlet okruhom troch pláží “The 3 Baies”
 
Výlet na jeepoch na okruh “The 3 Baies” na brehu Indického oceána a pláž Ramena beach s možnosťou ochutnávky morských špecialít, čerstvého tropického ovocia alebo exotickej masáže priamo na pláži. Po raňajkách pôjdeme okolo veľkého zálivu s výhľadom na ostrov Nosy Lonjo, opradený malgašskými fady, na ktorý nesmie vstúpiť žiadna ľudská noha. Uvidíme prvé baobaby aj nádherný fotogenický baobab Adansonia Madagaskariensis. Navštívime záliv Sakalava, ktorý je centrom kitingu na severe Madagaskaru. Môžeme sa okúpať v zálive Dún alebo v zálive Holubov. Uvidíme pozostatky vojenského opevnenia Francúzov z druhej svetovej vojny a maják, ktorý stráži vstup z oceánu do veľkého zálivu a mesta Antsiranana. Večera v reštaurácii Rue Colbert. 
 
5. deň – Národný Park Montagne d´Ambre
 
Prvý národný park na území Madagaskaru zriadený ešte Francúzmi počas kolonizácie v roku 1958 sa nachádza v blízkosti mesta Joffreville, 37 km od Antsiranana. Park je tvorený tropickým dažďovým pralesom s nadmorskou výškou okolo 1400 m. Je domovom siedmich druhov lemurov a desiatok druhov endemických vtákov a plazov, medzi inými aj najmenšieho chameleóna na svete Brocesia Mimina. V parku sa nachádzajú posvätné vodopády. My absolvujeme krátku túru k sopečnému jazeru, ktoré je zásobárňou pitnej vody pre mesto Antsiranana. Obed budeme mať formou pikniku priamo v národnom parku. Na ceste späť v meste Antsiranana sa zastavíme na prehliadku anglického vojenského cintorína z druhej svetovej vojny. Prečo v roku 1942 na Madagaskare bojovali Angličania proti Francúzom? Prejdeme sa po Beňovského ulici v Antsiranana. Večera v reštaurácii na terase pri mori s výhľadom na hviezdy. 
 
6. deň – Smaragdové more
 
Dobrodružný výlet k pobrežiu so smaragdovou vodou plnou života s možnosťou šnorchlovania. Ráno sa presunieme okolo zálivu na pláž Ramena, kde nás nalodia na domorodé plavidlá s plachtami. Plavba cez Emeraud SeeSmaragdové more na osamelý ostrov Suarez trvá 75 minút. Na ostrove počas nášho kúpania a relaxácie, s možnosťou absolvovať masáž alebo maľovanie tváre, nám domorodci nachytajú a pripravia čerstvé ryby a veľkú gurmánsku hostinu. Podvečer sa vrátime loďou na pláž Ramena. Večera v meste Antsiranana.
 
7. deň – Červené Tsingy a presun do NP Tsingy ANTAKARANA
 
Po skorých raňajkách nás čaká celodenný presun z ANTSIRANANA do NP Tsingy ANTAKARANA. Cestou sa zastavíme na prehliadke unikátnej lokality Tsingy Rouge Park alebo Červené Tsingy, ktorá sa nachádza 60 km južne od mesta Antsiranana. Červené – pieskovcové – tsingy sú výsledkom unikátneho geologického javu na Madagaskare. Erózia červeného pieskovca priebežne vytvára krehké stavby a útvary postupne tvarované vetrom a dažďom. Zloženie horniny umožňuje dych berúce hry svetla a tieňov po celý deň v závislosti na polohe slnka. Po prehliadke Červených Tsíng sa naobedujeme. Poobede pokračujeme ďalej na juh až do vápencového parku NP Tsingy Antakarana, kde strávime dve noci.

8. deň – Národný park TSINGY ANTAKARANA
 
NP Tsingy Antakarana, národný park “prvej triedy”, je náhorná plošina pozostávajúca zo 150 miliónov rokov starého vápenca. Pri ročných zrážkach približne 2000 milimetrov sú podložné skaly náchylné k erózii, čím sa produkujú ostré vápencové ihly, ale aj jaskyne a podzemné rieky. Oblasť je posvätná pre ľudí v Antankarane, ktorí sa tu v minulosti ukrývali pred nepriateľskými kmeňmi v obrovských jaskyniach a iných skalných úkrytoch. Celkovo bolo v Antakarane zmapovaných približne 100 kilometrov jaskýň. Celý masív obsahuje najdlhšie jaskynné systémy na Madagaskare a pravdepodobne aj v celej Afrike. Rezervácia je dôležitým útočiskom pre významné populácie nočných aj denných lemurov – lemur hnedý, korunovaný, maki hrubochvostý, sifaka, lemur bambusový a iné. V rezervácii sa nachádzajú špeciálne druhy plazov, rastlín a stromov, vrátane baobabov (Adansonia Madagaskariensis, Adansonia Perieri). V parku absolvujeme celodenný výlet rozložený na dve časti s obednou prestávkou. Kto bude mať ešte večer dostatok energie, môžeme ísť po zotmení pozorovať s čelovkami nočné lemure.
 
9. deň – Návrat do Antsiranana cez mesto ANIVORANO
 
Po raňajkách opustíme NP Tsingy Antakarana a budeme sa vracať naspäť na sever. Zastavíme sa v zafírovej dedine, v okolí ktorej sa dolujú zafíry a kde nám miestni priekupníci ponúkajú rôzne šutre. Kto má záujem o šperky zo zafíru, tu je príležitosť nakúpiť zafíry za výhodnú cenu. Pri meste Anivorano budeme pozorovať v posvätnom jazere zvláštny druh krokodíla. Krokodíly budú postupne prichádzať na breh do našej blízkosti, preto treba byť ostražitý po celý čas. Po stretnutí s krokodílmi obedujeme v Anivorano a pokračujeme ďalej na sever do ANTSIRANANA. Večera na Rue Colbert v Antsiranana.
 
10. deň – Cap D´Amber – najsevernejší cíp Madagaskaru
 
Jazda drsnou krajinou na najsevernejší cíp Madagaskaru tzv. severný extrém, kam nevedie riadna cesta. Na severnom myse stojí maják, ktorý vyzýva kapitánov, aby sa rozhodli medzi plavbou po Indickom oceáne alebo cez Mozambický prieliv. Prehliadka 50 m vysokého majáka na Cap d´Amber. Táto lokalita je naozaj na konci sveta. Piknik v domčeku u strážcov majáka. Poobede návrat do Antsiranana.
 
11. deň – Národný park – Ostrov NOSY HARA
 
Plavba člnom po Mozambickom prieplave na 12 km vzdialený ostrov NOSY HARA. Národný park Nosy Hara je neobývaný vápencový ostrov pri severozápadnom pobreží Madagaskaru. Je domovom biotopu chameleóna Brookesia micra, najmenšieho známeho chameleóna. Od roku 2007 je Nosy Hara súčasťou chránenej morskej oblasti. Na ostrove je možnosť kúpania a šnorchlovania. Absolvujeme krátky výlet cez ostrovný kaňon na vrchol tsingových vápencových skál s nádhernými výhľadmi. Piknik na ostrove. Poobede návrat člnom na pevninu. Večer návrat do hotela v Antsiranana. 
 
12. deň – Let z ANTSIRANANA do TANA
 
Po raňajkách odlietame z ANTSIRANANA lietadlom spoločnosti Tsara Dia do hlavného mesta ANTANANARIVO. Prehliadka mesta s vyhliadkovým kopcom, kde stojí kráľovnin palác Rova, odkiaľ je jedinečný výhľad na hlavné mesto. Ubytovanie a večera v Tana. 
 
13. deň - ANTANANARIVO
 
Prehliadka malgašskej metropoly s rušným hlavným námestím a pokojnou železničnou stanicou, kde nikto necestuje. Zastavíme sa v štvrti Isoraka na Beňovského ulici. Absolvujeme prehliadku historického kopca Rova neďaleko Tana, kde sa formovalo kráľovstvo Imerina a kde sídlili prví malgašskí králi. 
 
14. – 15. deň – Odlet domov
 
Po raňajkách sa zbalíme na cestu domov. Cestou na medzinárodné letisko navštívime umelecké trhy, kde je možné nakúpiť všetko, čo Madagaskar ponúka a čo sme nestihli zohnať cestou. Odporúčame tradičné drevené výrobky, náhrdelníky a šperky z kravských rohov zebu, vzácne polodrahokamy, kamene alebo vanilku. Poobede odlietame z Madagaskaru do Európy s prestupom v etiópskej Addis Abeba. Príchod na viedenské letisko je ďalší deň o šiestej ráno.


Trasa zájazdu:
 
Antananarivo – Antsiranana – Tsingy Rouge – Montagne d´Ambre – Tsingy Ankarana

Boli sme nadmiernu spokojní s prácou sprievodkyne pani Pravdovej. Bola vždy ochotná nám všetkým pomôcť, vedela veľa vecí na mieste vybaviť, aj keď sa vyskytol nejaký nečakaný problém. Má neskutočný prehľad o krajine a jej pomeroch, vedela nám všetko dopodrobna porozprávať a vysvetliť - od histórie až po súčasnosť.

Ľuboš K.

Amerika 2019

© 2023 CK Victory Travel. Developed by invibe