CK Victory Travel - Austrália a Oceánia

Austrália a Oceánia - poznávacie zájazdy a dovolenky

CK Victory Travel - Austrália a Oceánia

PREČO Austrália a Oceánia S VICTORY TRAVEL

V CK Victory Travel organizujeme dobrodružné poznávacie zájazdy do Austrálie a Oceánie so skúsenými slovenskými sprievodcami. Dovolenka v Austrálii sa nezaobíde bez prehliadky pulzujúceho Sydney s ikonickou budovou opery, posvätnej hory Uluru, či šnorchlovania na Veľkej koralovej bariére. Cesta k protinožcom je dlhá, no autentické zážitky ako stretnutie s klokanmi, koalou či surfovanie na legendárnych miestach stoja za to. Zažite zájazd na Nový Zéland a prejdite si s nami tie najkrajšie miesta severného aj južného ostrova. Dajte sa zlákať na dovolenku vo Francúzskej Polynézii a ocitnete sa na rajských ostrovoch Tahiti, Bora Bora, či Moorea, kde zažijete potápanie s veľrybami, to najkrajšie z tropickej prírody aj komfort luxusných rezortov.

KRAJINY

NAJBLIŽŠIE ZÁJAZDY do Austrálie a Oceánie

NAJZAUJÍMAVEJŠIE MIESTA Austrálie a Oceánie

Najzaujímavejšie miesta - Austrália a Oceánia - Victory Travel

Uluru

Červené srdce Austrálie

Uluru, tiež známy ako Ayers Rock, je pieskovcový monolit zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO, ktorý sa nachádza v srdci Austrálie, v národnom parku Uluru-Kata Tjuta. Uluru je kultúrne významné miesto pre domorodých Austrálčanov, najmä pre obyvateľov Anangu, ktorí sú tradičnými vlastníkmi pôdy. Považuje sa za posvätné miesto a je ústredným prvkom v ich príbehu stvorenia (Tjukurpa). Uluru nie je len geologický zázrak, ale aj hlboko duchovné a kultúrne miesto. Pri návšteve je dôležité pristupovať k lokalite s rešpektom, pochopením jej kultúrneho významu a túžbou učiť sa od domorodých obyvateľov, ktorí ju nazývajú domovom. Na našich zájazdoch do Austrálie sa preto pohybujeme len po vyznačených chodníkoch a rešpektujeme duchovný význam tohto miesta.

Najzaujímavejšie miesta - Austrália a Oceánia - Victory Travel

Veľká koralová bariéra

Najväčší koralový systém sveta

Veľký bariérový útes je domovom úžasného množstva morského života. Nájdeme tu viac ako 1500 druhov rýb, 400 druhov koralov a nespočetné množstvo ďalších foriem morského života vrátane žralokov, morských korytnačiek, delfínov a ďalších. Táto neuveriteľná biodiverzita z neho robí raj pre potápačov a milovníkov šnorchlovania. Je to najväčší systém koralových útesov na svete, ktorý sa tiahne viac ako 2 300 kilometrov pozdĺž severovýchodného pobrežia Austrálie. Veľká koralová bariéra je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Útes má hlboký kultúrny význam pre domorodé austrálske komunity v regióne. Nie je len zdrojom spirituality, ale obsahuje aj príbehy a tradície odovzdávané z generácie na generáciu.

Najzaujímavejšie miesta - Austrália a Oceánia - Victory Travel

Milford Sound

Najkrajší fjord Nového Zélandu

Milford Sound, úchvatný fjord, ktorý vznikol pohybom ľadovcov, počas poslednej doby ľadovej. Nachádza sa v národnom parku Fiordland, na Novom Zélande, ktorý je súčasťou Te Wahipounamu, svetového dedičstva UNESCO. Na našich zájazdoch na Nový Zéland si výnimočnú scenériu s vysokými žulovými štítmi, vodopádmi, bujnými dažďovými pralesmi a tmavomodrými vodami vychutnávame pri plavbe fjordom. Počas plavby stretávame tulene, tučniaky, delfíny a občas aj veľryby. Vtáctvo zahŕňa druhy ako papagáje kea a unikátne tučniaky chocholaté fiordlandské.

Najzaujímavejšie miesta - Austrália a Oceánia - Victory Travel

Ostrov Moorea

Blízke stretnutie s veľrybami

Moorea, malebný ostrov vo Francúzskej Polynézii, v južnom Tichom oceáne, je synonymom tropického raja. Sopečný ostrov ukrýva husté lesy a dramatické horské štíty, ktoré prudko vyrastajú z azúrových lagún. Z Tahiti, najväčšieho ostrova Francúzskej Polynézie sa sem dostanete krátkou plavbou loďou. Moorea je unikátne miesto, kde môžete zažiť nezabudnuteľné plávanie s veľrybami. Počas každoročnej migrácie veľrýb z Antarktídy do teplých vôd Francúzskej Polynézie tu môžete stretnúť jedincov vráskavca ozrutného, ktorí tu privádzajú na svet svoje mláďatá. Na našich zájazdoch do Francúzskej Polynézie spolupracujeme s licencovanými sprievodcami, ktorí poznajú správanie veľrýb a zabezpečia bezpečné a ohľaduplné stretnutie s týmito nežnými obrami.

Najzaujímavejšie miesta - Austrália a Oceánia - Victory Travel

Tongariro Alpine crossing

Najkrajší trek na Novom Zélande

Tongariro Alpine Crossing je jednou z najznámejších a najobľúbenejších jednodňových túr na Novom Zélande, ktorá je známa svojou úžasnou sopečnou krajinou, jedinečnou geológiou a nádhernými výhľadmi. Nachádza sa v národnom parku Tongariro na Severnom ostrove Nového Zélandu a my si ju na našich zájazdoch na Nový Zéland nemôžeme nechať ujsť. Túra ponúka neustále sa meniacu krajinu vrátane sopečných kráterov, žiarivých smaragdových a tyrkysových jazier, aktívnych geotermálnych oblastí, starovekých lávových prúdov a panoramatických výhľadov na okolité hory.

Najzaujímavejšie miesta - Austrália a Oceánia - Victory Travel

Sydney

Klenot protinožcov

Sydney je mesto kde sa spája prírodná krása, kultúrna rozmanitosť, outdoorový životný štýl a pulzujúca mestská scéna. Ikonické pamiatky, ako je budova Opery, Sydney Harbour Bridge a Bondi Icebergs Pool sú architektonickými perlami, ktoré poskytujú nekonečné možnosti pre fotografov. Plážová kultúra v Sydney je svetoznáma a pohodová atmosféra sa nalepí aj na vás. Pláže ako Bondi a Manly sú perfektné na surfovanie, plávanie, plážový volejbal a prechádzky po pobreží. Sydney aktívne presadzuje iniciatívy v oblasti udržateľnosti vrátane zelených plôch, projektov obnoviteľnej energie a úsilia o zníženie uhlíkovej stopy mesta. Na našich zájazdoch do Austrálie preskúmame aj nočný život v Sydney s mnohými kokteilovými barmi, klubmi a podnikmi so živou hudbou v oblastiach ako Darlinghurst, Kings Cross a CBD.

Z NÁŠHO MAGAZÍNU

Spoznajte nás bližšie

Video blog

Viac informácií

Premietania

Viac informácií