MENU

KAPSKÉ MESTO – MYS NA KONCI SVETA

15

KAPSKÉ MESTO – MYS NA KONCI SVETA

Náročnosť zájazdu
KONEČNÁ cena 1795 € 1616 €

Kapské mesto v zovretí hôr a oceánu je najkrajším mestom Afriky. Zažite dramatické panorámy Stolovej hory, Lion’s Head a Devil’s Peak. Kolónie tučniakov na divokých plážach, zvedavé paviány a divoké pštrosy. Nezabudnuteľný Mys dobrej nádeje, príbehy o Blúdnom Holanďanovi a tie najlepšie stejky v elegantnej štvrti Victoria & Alfred Waterfront. Vedeli ste že sú tu najlepšie vinice v celej Afrike? Vezmeme vás na ochutnávku v pivničkách univerzitného mesta Stellenbosch. K tomu pravé africké safari v oblasti Karoo. Mesto na konci Afriky si zamiluje každý.

Krajina
Juhoafrická republika
Typ
Outdoor, Naše Naj
Zážitky v najkrajšom meste afrického kontinentu

 • Nezabudnuteľný Mys Dobrej Nádeje
 • Boulders – kolónie tučniakov kapských na dosah ruky 
 • Damany skalné, zebry, pštrosy a paviány neďaleko mesta
 • Stolová hora, Signal Hill
 • Výhľady na vrchy Lion’s Head a Devil’s Peak
 • Ochutnávka vína v univerzitnom mestečku Stellenbosch
 • Gurmánske zážitky vo vychýrených reštauráciách
 • Pravé africké safari na 4 x 4 autách
 • Cena zahŕňa
 • Cena nezahŕňa
 • Príplatky
 • Dôležité vedieť
 • Medzinárodnú letenku
 • Batožinu do podpalubia (počet kg v závislosti od leteckej spoločnosti)
 • Sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov
 • Ubytovanie v 3* hoteli vo dvojlôžkových izbách s raňajkami
 • Transfer z/na letisko/a na hotel (obojsmerne)
 • Komfortná prenajatá doprava v JAR
 • Safari v súkromnej rezervácii na autách 4x4
 • Poistenie CK proti insolventnosti
 • Organizačné zabezpečenie víz do JAR
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky
 • Vstupné podľa programu - 70 € platí sa dopredu v CK - lanovka na Stolovú horu, vstup na Cape Point (Mys Dobrej Nádeje), Boulders Penguin Colony
 • Fakultatívne výlety (Wine tour v Stellenbosch 70 €)
 • Poistenie liečebných nákladov
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 190 €

Októbrový termín je plánovaný na 8 dní a program bude doplnený o fakultatívny výlet na Strelkový mys. 

 • Medzinárodnú letenku
 • Batožinu do podpalubia (počet kg v závislosti od leteckej spoločnosti)
 • Sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov
 • Ubytovanie v 3* hoteli vo dvojlôžkových izbách s raňajkami
 • Transfer z/na letisko/a na hotel (obojsmerne)
 • Komfortná prenajatá doprava v JAR
 • Safari v súkromnej rezervácii na autách 4x4
 • Poistenie CK proti insolventnosti
 • Organizačné zabezpečenie víz do JAR
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky
 • Vstupné podľa programu - 70 € platí sa dopredu v CK - lanovka na Stolovú horu, vstup na Cape Point (Mys Dobrej Nádeje), Boulders Penguin Colony
 • Fakultatívne výlety (Wine tour v Stellenbosch 70 €)
 • Poistenie liečebných nákladov
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 190 €

Októbrový termín je plánovaný na 8 dní a program bude doplnený o fakultatívny výlet na Strelkový mys. 

Program zájazdu

1. deň: Odlet z Viedne

Špičkovou leteckou spoločnosťou odlietame z Viedne do Juhoafrickej republiky.

 

2. deň: Panoráma Kapského Mesta zo Stolovej hory, malajská štvrť Bo-Kaap a prvé stejky 

Prílet do mesta na konci mysu, ktoré patrí do prvej desiatky najkrajších miesta sveta. Z panoramatického pohľadu určite. Ubytujeme sa v centre mesta zvanom aj „city bowl“, alebo v širšom centre v prístavnej časti mesta Victoria & Alfred Waterfront. Ikonická Stolová hora – symbol najstaršieho juhoafrického mesta. Táto hora sa pyšne týči nad mestom, vo výške 1086 m.n.m. Aj preto naše prvé kroky budú viesť na úpätie Stolovej hory. Vlastnými autami sa vyvezieme k stanici lanovky. Čaká nás krátka jazda lanovkou, ktorá sa počas stúpania otáča okolo svojej osi. Po výstupe nás čakajú tie najkrajšie výhľady na mesto v zátoke. Pohľady na Signal hill a Leviu hlavu, či na Dvanásť apoštolov a v pozadí sa črtajúci Robben Island – ostrov, kde strávil 18 rokov vo väzení najznámejší odporca apartheidu N.Mandela. Prejdeme sa okolo najstaršej stavby v celej Južnej Afrike – hradu Dobrej Nádeje a budeme pokračovať cez jednu z najstarších štvrtí Kapského mesta, malajská štvrť Bo-Kaap. Krivolaké uličky sú lemované pestrofarebnými fasádami domov, ktoré sú dodnes obývané prevažne miestnou moslimskou komunitou. Večer návšteva miestnej reštaurácie, kde budeme môcť prvýkrát ochutnať niečo naozaj africké. Stejk z antilopy, pštrosa či zebry, alebo ochutnáte mopanové húsenice ako delikatesu k orosenému pivu Castle? Váš skúsený sprievodca vám poradí tie najlepšie špeciality.

 

3. deň: Ikonický Mys dobrej nádeje, drzé paviány, roztomilé damany a tučniaky na Boulders beach

Po výdatných raňajkách, vyrážame na juh okolo Falošnej zátoky, pod horami Hotentotov na Mys Dobrej Nádeje. Vo Falošnej zátoke, kde žijú uškatce možno vidieť aj veľryby ako vráskavca dlhoplutvého, ktoré sa sem chodia páriť. Príchod na Cape Point s majákom, ktorý sa považuje za menej slávneho bratranca Mysu Dobrej nádeje. Príjemná dvojkilometrová prechádzka, okolo Diazovej pláže po slávnej skale až k naj-juhozápadnejšiemu bodu afrického kontinentu. Prvým Európanom, ktorý oboplával Mys dobrej nádeje bol portugalský moreplavec Bartolomeo Dias (Diaz) v roku 1488. Ten tomuto miestu dal názov „Mys búrok“ (Cabo das Tormentas). Neskôr kráľ Ján II. premenoval mys na „Mys dobrej nádeje“ (Cabo da Boa Esperança), pretože otváral cestu ďalej na východ. Povieme si príbehy o Bludnom Holanďanovi, budeme sa kochať rastlinstvom (fynbos), tak typickým pre oblasť Kapska. Stretávame drzé paviány a malé roztomilé damany. Tieto cicavce vzhľadom pripomínajú králika alebo väčšie morča, sú však zástupcom skupiny Afrotheria a ich najbližší príbuzný je slon. Tu ich volajú dassie, teda jazvec. :-) Je tu bežné vidieť pštrosa či zebru kapskú, nakoniec sme v národnom parku. Pri návrate sa zastavíme v Simon‘s Town – najväčšej juhoafrickej námornej základni a Boulders beach – rezervácie rozkošných tučniakov, motkajúcich sa na pláži, ktorých tu počítajú na tisícku. Podvečerný návrat do Cape Town. Dnes sa navečeriame v luxusnej prístavnej promenáde v Stolovej zátoke. Victoria & Alfred Waterfront. Bývalé námornícke doky sú premenené na nóbl časť mesta s obrovským nákupným centrom Victoria Wharf Shopping centre, s množstvom reštaurácií, pubov, krčmičiek a atrakcií. My navštívime našu obľúbenú reštauráciu Spur s tými najlepšími stejkami.

 

4. deň: Ochutnávka juhoafrických vín vo vinárskej oblasti Stellenbosh

Pre záujemcov máme v tento deň pripravený fakultatívny výlet do známej vinárskej oblasti Stellenbosch spojený s ochutnávkou vyhlásených juhoafrických vín.  Dnes sa budeme pohybovať na vidieku Západného Kapska. Navštívime tri skvelé rodinné vinárstva, nachádzajúce sa v čarovnom prostredí Stellenbosch, jednej z najvýznamnejších vinárskych oblastí v Južnej Afrike. Budeme degustovať a párovať vína, ochutnávať miestne prílohy syra a čaká nás obed v jednom z vinárstiev.  Stellenbosch má bohatú históriu, ktorá sa datuje od jeho založenia v roku 1679 Simonom van der Stelom, ktorý tu dal vysadiť veľké množstvo dubov. Aj preto dodnes Stellenbosh nesie prezývku „mesto dubov“. Mesto je známe svojou zachovalou farebnou architektúrou v kapsko-holandskom štýle s mnohými historickými budovami vrátane kostolov, múzeí a univerzitných budov, ktoré prispievajú k jeho starosvetskému šarmu. Krátka prehliadka, prevezieme sa príjemným univerzitným mestom a následne sa presunieme späť do Kapského mesta. 

 

5. deň: Pravé africké safari na terénnych autách 4x4 v súkromnej safari rezervácii

Sme v Afrike a k Afrike neodmysliteľne patrí safari. Čaká nás cesta tých najkrajších scenérií, kľukatiaca sa pomedzi pohoria Hawequas a priesmykom Du Toitskloof, kedy nám budú sekundovať nekonečné vinohrady medzi mestami Paarl a Worchester. Tu si spokojne môžeme povedať, že cesta je cieľom. Tunelom Hugenotov sa presúvame do oblasti Karoo až do údolia rieky Hex. Príchod do Aquila Game Reserve, kde nás čaká chutný obed v nádhernom prostredí miestnej lodge. V súkromnej rezervácií len dve hodiny od Kapského mesta, si užijeme pravé africké safari na veľkom terénnom vozidle prispôsobenom na pozorovanie zvery. Táto rezervácia je domovom kompletnej veľkej päťky, teda leva, byvola, slona, nosorožca a leoparda. Podarí sa nám ich vidieť? Ďalej môžete očakávať, že budeme mať šťastie na zvieratá ako kudu, žirafy, zebry, surikaty a rôzne druhy vtákov. Safari trvá asi 2,5 hodiny. Návrat na lodge, kde si dáme kávu a našimi autami sa vraciame späť. Príchod do Kapského mesta v neskorých poobedných hodinách a spoločný presun na večeru. Prevezieme sa ešte na Signal hill, aby sme si z kopca vysokého 350 metrov užili pohľady na nočný Cape Town. 

 

6. deň: Rozlúčka s Afrikou v unikátnej botanickej záhrade Kirstenbosch

Po raňajkách už pobalení odchádzame z hotela na miesta, ktoré si váš sprievodca nechal ako to najlepšie na koniec. Na našom tajnom miesta v Kapskom meste vám ukážeme tie najveľkolepejšie výhľady na okolie tohto nádherného mesta. Garantujeme, že tie pohľady sú dychberúce a rozhodne vedú medzi instagramovými influencermi.:-). Následne podľa aktuálneho letového plánu program podľa odporúčaní sprievodcu. V prípade dostatku času prehliadka veľkej botanickej záhrady Kirstenbosch, rozprestierajúcej sa na východnom úpätí Stolovej hory o veľkosti neuveriteľných 528 hektárov. Bola založená v roku 1913 profesorom Personom. Nájdete tu upravené záhony plné kvetín a rôznych bylín, pôvodný les, ktorý rastie na úpätí Stolovej hory. Od založenia záhrady sa tu vysádzajú rastliny vyskytujúce sa výhradne v Južnej Afrike. Nachádza sa tu visutý most, z ktorého sa dá pozorovať život v korunách stromov. Kirstenbosch  garden je svetovým unikátom v rámci botanických záhrad sveta. Posledné momenty nášho výdatného afrického dobrodružstva a odlet z Kapského Mesta.

 

7. deň: Prílet do Viedne

Plní nezabudnuteľných zážitkov prilietame vo Viedni.

 

Trasa zájazdu

Cape Town – Cape Point – Cape Town – Stellenbosch – Cape Town – Touwsriver – Cape Town – odlet do EU

 

Úžasný zájazd do Uzbekistanu. Všetko fungovalo (a nič sa nepokazilo), pokryté bolo celé spektrum toho, čo sa dalo vidieť. Program bol perfektný, videli sme veľa krásnych miest. Sprievodkyňa Romana Procházková bola naozaj výborná, vedomosťami na vysokej úrovni, veľmi priateľská, ústretová a nápomocná, a hlavne vždy dobre naladená. Výborne spolupracovala aj s lokálnym sprievodcom, či šoférmi. Veľkou výhodou bola jej znalosť miestneho jazyka. Veľmi sme si zájazd užili vďaka výborným spolucestujúcim, úžasnej sprievodkyni a krásam Uzbekistanu . Ďakujeme. Valika a Juraj Cucorovi

Valéria Cucorová

Ázia 2021

© 2023 CK Victory Travel. Developed by invibe