MENU

PERU

18

PERU

Náročnosť zájazdu
KONEČNÁ cena 3295 € 3235 €

Top kulinárske zážitky v hlavnom meste Lima, záhadné obrazce v Nazca a famózne Machu Picchu v srdci Ánd. Cuzco a inkská história v jeho blízkosti spoločne s Arequipou ponúkajúce nekonečné panorámy. Dokonalé kužele sopiek a posvätné jazero Titicaca. Zážitky na celý život!

Krajina
Peru
Typ
Expedícia, Outdoor, Naše Naj
Pohodový a ucelený program Peru v celej svojej rozmanitosti
 • Priame strety s potomkami Inkov nás rýchlo naladia na peruánsku vlnu. 
 • Šperky medzi pamiatkami, kde na nás bude prehovárať sila dávnej histórie – to je Cuzco a Machu Picchu.
 • Hlavné mesto peruánskeho folklóru Puna 
 • Štrikujúci muži na ostrove v strede jazera Titicaca.
 • Hlavné mesto juhoamerickej gastronómie Lima
 • Famózne pochúťky peruánskeho pobrežia Pacifiku, ale aj rôznorodá kuchyňa vysokohorských oblastí Ánd
 • bezkonkurenčná cena
 • Cena zahŕňa
 • Cena nezahŕňa
 • Príplatky
 • Dôležité vedieť
 • Medzinárodnú letenku na trase Viedeň - Lima a späť na trase Juliaca - Viedeň
 • Batožinu do podpalubia (počet kg v závislosti od leteckej spoločnosti)
 • Prelet na trase Arequipa - Cuzco
 • Sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov
 • Prehliadku všetkých navštívených miest
 • Ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami
 • Miestnu prenajatú dopravu (minibusmi, loďou)
 • Poistenie CK proti insolventnosti
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky 
 • Stravu okrem raňajok
 • Vlak a vstup na Machu Picchu (195 EUR - platí sa dopredu CK)   
 • Vstupné 
 • Poistenie liečebných nákladov
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 310 €
 
*V prípade, že cestujete na zájazd sami, ponúkame Vám možnosť doubytovania s iným samostatne cestujúcim klientom rovnakého pohlavia. Stačí, ak v prihláške zadáte, že máte záujem o doubytovanie. Ak Vám spolubývajúceho nenájdeme, preplatíme Vám príplatok za 1-lôžkovú izbu až do výšky 250 €!
 • Medzinárodnú letenku na trase Viedeň - Lima a späť na trase Juliaca - Viedeň
 • Batožinu do podpalubia (počet kg v závislosti od leteckej spoločnosti)
 • Prelet na trase Arequipa - Cuzco
 • Sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov
 • Prehliadku všetkých navštívených miest
 • Ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami
 • Miestnu prenajatú dopravu (minibusmi, loďou)
 • Poistenie CK proti insolventnosti
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky 
 • Stravu okrem raňajok
 • Vlak a vstup na Machu Picchu (195 EUR - platí sa dopredu CK)   
 • Vstupné 
 • Poistenie liečebných nákladov
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 310 €
 
*V prípade, že cestujete na zájazd sami, ponúkame Vám možnosť doubytovania s iným samostatne cestujúcim klientom rovnakého pohlavia. Stačí, ak v prihláške zadáte, že máte záujem o doubytovanie. Ak Vám spolubývajúceho nenájdeme, preplatíme Vám príplatok za 1-lôžkovú izbu až do výšky 250 €!
Program zájazdu
 
1. deň:  odlet z Viedne na juhoamerický kontinent
V tento deň letíme z viedenského letiska Schwechat do Madridu. Odlet z Viedne býva vo večerných hodinách a let do Madridu trvá približne 2 a pol hodiny.  Po prílete absolvujeme pasovú kontrolu a okolo polnoci nastupujeme v Madride do lietadla smer Lima. Vzdialenosť medzi Madridom a Limou je približne 10.000 km a noc teda strávime v lietadle. 

2. deň:  Lima - gastronomické centrum kontinentu

Ranný prílet do LIMY. Napriek tomu, že v Lime túto noc nespíme, budeme mať hneď od rána k dispozícii izby na rannú hygienu a prezlečenie. A vyrážame do desaťmiliónovej Limy! Prvý kontakt s obyvateľmi potomkov hrdých Inkov zažijeme na Plaza de Armas, v strede Limy. Chaos hlavného mesta, prekvapujúca čistota ulíc, katedrála s neľútostným dobyvateľom Franciscom Pizarrom, prezidentský palác a hneď za ním donedávna no-go zóna pre gringov – štvrť Rimac. Ani hustá doprava Limy nás neodradí od cesty do našej obľúbenej reštaurácie pri Tichom oceáne. Vedeli ste že Lima je centrum juhoamerickej gastronómie? Čakajú nás tu najlepšie peruánske špeciality s kokteilom pisco sour. Je iba na vás či si dáte jemne pikantné ceviche z morskej ryby, lomo saltado, kde hrá prím hovädzie mäso, alebo uprednostníte niektorú z vegetariánskych dobrôt. Po fantastickom obede mierime naším mikrobusom panamerickou diaľnicou do mesta Pisco, v ktorom prespíme.

3. deň:  peruánske Galapágy - ostrovy Ballestas a najväčšia záhada Ameriky - obrazce v Nazca
Po raňajkách sa vydávame do prístavu, sadáme do lode a vydávame sa k ostrovom BALLESTAS v Pacifiku. Vďaka obrovskému množstvu  uškatcov, pelikánov, morských čajok, guanayských kormoránov a tučniakov sú nazývané aj peruánske Galapágy. Verte nám, že sa tu sa budete cítiť ako v prírodopisnom raji! TICHÝ OCEÁN obmývajúci fantastické pieskovcové útvary patrí aj vďaka Humboltovmu prúdu k biologicky najbohatším vodám na svete a v roku 1988 bol práve tu objavený úplne nový druh veľryby Mesoplodon Peruvianus. Návrat do prístavu, ochutnanie ďalšej špeciality pobrežnej časti Peru a opäť panamerickou cestou mierime ďalej. NAZCA – fascinujúce tajomstvo gigantických obrazcov. Záujemcovia si pozrú jednu z najväčších záhad amerického kontinentu z lietadla a budú tak môcť pozorovať stovky metrov dlhé obrazce zvierat – pelikána, kondora či kolibríka, alebo až desiatky kilometrov dlhé, dokonale zhotovené geometrické vzory, ktoré sa pripisujú tajomnej kultúre Nazca. Nočným, luxusným autobusom smerujeme do mesta Arequipa.

4. deň:  biele mesto Arequipa ležiace pod dokonalým kužeľom sopky Misti
 
AREQUIPA. Víta nás magické biele mesto, ležiace v nadmorskej výške 2350 m.n.m., pod spiacou sopkou EL MISTI.  Rodisko slávneho spisovateľa Maria Vargasa Llosu a  najslnečnejšie mesto obrovskej krajiny. Po ubytovaní a raňajkách potrebujeme iba pár krokov, aby sme sa dostali do jeho centra. Dozvieme sa, prečo je Arequipa "biele mesto" a na miestnom trhovisku si povieme o niektorých špecifikách peruánskych plodín. Kúpime si už tu prvé lístky koky?  Najväčšie námestie Plaza de Armas lemujú arkády a katedrála, ktorá je ako väčšina mesta postavená zo sopečného kameňa sillar. Najstaršia stavba Casona Flores del Campo a prekrásna panoráma troch sopiek, pričom názov jednej z nich na vašej tvári vyvolá buď rumenec alebo chichot :) Záujemcovia sa stratia v labyrinte chodieb najprestížnejšej cirkevnej stavby celej krajiny – kláštora SANTA CATALINA, v ktorom sa ešte v dvadsiatom storočí žilo ako pár rokov po dobytí Peru Španielmi. Opäť nás čaká fantastická gastronómia. Tá z Arequipy hraje prím nielen v Peru, ale aj v  Južnej Amerike!  Čím nám ulahodí famózna peruánska kuchyňa tentoraz? Netradičná plnená paprika rocoto relleno alebo nám termín zájazdu dovolí ochutnať aj chupe de camarones? Nocľah v Arequipe. 

5. deň:  Cuzco a posledné inkské mesto Ollantaytambo 
Ranný presun na letisko a krátky let do mesta CUZCO. V prípade slnečného počasia, čo býva takmer vždy, sa môžete tešiť na výhľady berúce dych a to dokonca po oboch stranách lietadla :)  Vzhľadom na to, že Cuzco leží ešte o kilometer vyššie ako Arequipa, po prílete do Cuzca si dáme iba ľahký obed. Nesnažte sa presvedčiť vášho obetavého sprievodcu, že máte chuť na miestne oškvarky chicharones - v Cuzcu býva naozaj neoblomný a túto pochúťku vám povolí až po dôkladnej aklimatizácii :)  Po obede sa prekrásnou andskou krajinou presunieme do mestečka Ollantaytambo, do posledného žijúceho inkského mesta, ležiace vo výške "iba" 2800 metrov nad morom. Potúlame sa v kamenných uličkách, ktoré si pamätajú snáď samotného Inku Pachacutiho a kto bude vládať, vystúpi až k Slnečnému chrámu v prekrásnej rovnomennej lokalite. Dojímavý príbeh vzniku názvu mesta bude príjemným zavŕšením tohto dňa. Nocľah v Ollantaytambo.

6. deň:  magické Machu Picchu

Po vynikajúcich raňajkách nás čaká asi trojminútová chôdza k železničnej stanici v Ollantaytambo. Nastupujeme do vlaku a pomaly sa blíži jeden z vrcholov zájazdu. Návšteva magického mesta v srdci Ánd. MACHU PICCHU! Cesta vlakom do stanice Machu Picchu trvá iba hodinku a pol a železničná stanica v Machu Picchu leží vo výške 2045 m.n.m. Napriek tomu budete mať pocit, že ste sa ocitli minimálne v subtrópoch. Vo výške tatranského Veľkého Hincovho plesa tu totiž veselo lietajú kolibríky a rastú v ňom orchideje či bromélie. Autobusom alebo peši sa dostaneme k samotnému vchodu do ikonickej, svetoznámej pamiatky a po vstupe sa nám otvorí neopísateľná panoráma magického miesta. Chrám Slnka, Kráľovská hrobka, Pohrebná skala, Posvätné nádvorie, dômyselné systémy vodovodov a stovky kamenných terás dokonale začlenených do neporušenej prírody. Neopísateľný zážitok, ktorý budeme vstrebávať nielen cestou späť vlakom do Ollantaytambo. Nocľah v Ollantaytambo. 

7. deň:  Cuzco - axis mundi inkskej ríše
Opäť sa bohato naraňajkujeme, sadáme do nášho mikrobusu a mierime do neďalekého Cuzca. Sme už dostatočne aklimatizovaní, a tak nadmorská výška Cuzca (3 400 m n. m) nám už nebude robiť žiadne problémy. Preto si po ubytovaní nenecháme ujsť pešiu prehliadku nádherného koloniálneho centra mesta. Spoločne si pozrieme najmä prekrásne centrum a jeho priľahlé námestia, ale vychutnáte si aj individuálne voľno v meste, ktoré si určite spojíte s nákupom suvenírov alebo posedení na káve. Určite však nevynecháme pôvodný múr so zvyškami paláca vládcu Inca Rocu, v ktorom je zakomponovaný aj slávny kameň s dvanástimi rohmi, ktorý reprezentuje nielen osviežujúce miestne pivo Cusqueňa.  Zmieňovať skvelú gastronómiu andskej oblasti ani netreba zdôrazňovať, a pokiaľ na večeru zájdete do reštaurácie patriacej ikone kuchárskeho umenia Peru Gastona Acuria, chybu určite neurobíte : ) Nocľah v Cuzco.

8. deň:  údolím Ánd do Puna

V tento deň smerujeme k jazeru Titicaca. Čaká nás dlhá cesta, ale prešli sme ju snáď aj deväťdesiat krát a presne vieme, kde zastaviť, kde spoznáme krásne miesta a kde si dáme výbornú kávu. Po raňajkách nasadáme do mikrobusu a ani nie po trištvrte hodine zastavíme v očarujúcej dedine Andahuallillas. Dôvod našej zastávky bude jasný každému, kto si kúpi lístok a vojde do miestneho kostola. Aj keď nie ste veľkí  priatelia s religióznymi stavbami, interiér vás ohromí. Nenadarmo sa nazýva sixtínska kaplnka Ánd. Príjemné námestie s obrovskými stromami pisonay a takmer vždy slnečné počasie, iné ako v Cusco je zárukou, že sa budeme tešiť na ďalšie cestovanie smer Titicaca. Visutý most v dedinke CHECACUPE nám ukáže, ako asi stavali mosty Inkovia. Povieme si o dôležitosti ciest a mostov v inkskej ríši a aj to, prečo tento dokonalý  systém zaradilo UNESCO do zoznamu svetového dedičstva. Obed v našej obľúbenej reštaurácii kde sme pečení -varení už pätnásť rokov a hor sa ďalej do peruánskych hôr. Prechádzame medzi Andami a po prekonaní priesmyku La Raya vo výške 4335 m.n.m. sa takmer okamžite zmení ráz krajiny. Po poliach s kukuricou a obilninami nebude ani pamiatky, dostávame sa totiž do oblasti jedinečného, studeného ALTIPLANA. V Pucará, na náhornej rovine vo výške 3800 m.n.m. si dáme vynikajúcu peruánsku kávu a povieme si, prečo práve tu je najväčší výber hlinených býčkov. Čaká nás prechod cez šialené mesto Juliaca a prichádzame do cieľa, mesta Puno.  Po ubytovaní si pozrieme centrum mesta a ako inak, výborne sa navečeriame. Nocľah v hlavnom meste peruánskeho folklóru – PUNO.

9. deň:  plávajúce ostrovy los Uros a ostrov Taquile na posvätnom jazere Titicaca
Po raňajkách nás mikrobus odvezie do prístavu a vydáme sa na krátku plavbu k plávajúcim trstinovým ostrovom LOS UROS na posvätnom jazere TITICACA. Vedeli ste, že tu žijú „ľudia s čiernou krvou”?  Trstina „totora” miestnym ľuďom poskytuje takmer všetko. Skúsite, ako chutí? O zaujímavostiach postavených ostrovov si povieme maximum a čaká nás už dlhšia plavba. Z ostrovov LOS UROS na prekrásny kamenný ostrov TAQUILE nám bude cesta trvať dve hodiny a počas nej si užívame plavbu vo výške 3820 m.n.m. Taquile je úplne iný svet ako na Los Uros, ľudia hovoria iným jazykom, inak sa obliekajú a... o všetkom si povieme pri pečenom pstruhu z jazera Titicaca.  Čarovné miesto, kde miestni ľudia nepotrebujú policajtov a kde sa ľudia dožívajú najvyššieho veku v krajine. Je to spôsobené aj pohľadom na nádhernú panorámu obrovského jazera? A prečo všetci chlapci vedia a aj musia štrikovať? Bude sa nám chcieť odtiaľto vôbec odísť? Návrat do Puna a posledný nocľah v Peru. 

10. deň: odlet do Európy

Ranný alebo doobedný odchod do mesta Juliaca na medzinárodné letisko INCA MANCO CAPAC. Toto letisko vo výške 3826 m.n.m. patrí k najvyššie položeným letiskám sveta a let na trase Juliaca - Lima trvá iba hodinu a pol.  Po prílete do Limy absolvujeme pasovú kontrolu a  prestupujeme na let do Madridu. Noc strávime v lietadle. 

11. deň: príchod domov

Prílet do Madridu býva v ranných hodinách. Po absolvovaní pasovej kontroly nastupujeme na posledný úsek našej cesty, na let do Viedne. Po cca trojhodinovom lete pristávame na viedenskom letisku Schwechat. Príchod domov.

Trasa zájazdu
Lima – Pisco – Nazca – Arequipa – Cuzco – Ollantaytambo – Machu Picchu – Cuzco - Puno

UPOZORNENIE:
CK VICTORY TRAVEL si vyhradzuje právo na zmeny v tomto itinerári, najmä čo sa týka času letov a prestupných miest do destinácie.  

S Victory Travel sme boli 2x, na Kube a v Ázii. Obidva zájazdy boli super, dobre zorganizované, so zaujímavým programom a vynikajúcimi sprievodcami. Sme radi, že sme to zažili a tešíme sa na ďalšie poznávačky :)

Mária Nagyová

Amerika 2020

© 2023 CK Victory Travel. Developed by invibe