Zájazd CK Victory Travel - DÁNSKO - TO NAJLEPŠIE

DÁNSKO - TO NAJLEPŠIE

Dĺžka pobytu

9 dní

Náročnosť

2 z 5

Počet osôb max.

14

Hodnotenie

98%

Krajina známa vďaka svojmu “hygge” prístupu k životu s nezameniteľnou  architektúrou, udržateľným životným štýlom a severským kulinárskym zmyslom. Dizajn je minimálny, politika je otvorená, chodci a cyklisti vládnu uliciam a miestni obyvatelia chodia usmiato a zdravia sa “hey”. Príďte na kúzlo tajomného sveta vikingov spolu s nami. 

 

Typ zájazdu:

TERMÍNY ZÁJAZDU S CENAMI

Radi by ste s nami cestovali, ale ešte vám chýba zopár údajov pre konečné rozhodnutie? Stlačte tlačidlo "Mám otázku" a my sa vám ozveme. Želáme si, aby ste mali dobrý pocit, že ste si nás vybrali.

PLÁN CESTY A ĎALŠIE PODROBNOSTI

1. deň:

Aarhus, vitajte v Dánsku

Odlet z Viedne do Billund. Z letiska sa presunieme rovno do druhého najväčšieho mesta Dánska, Aarhus, kde sa rozhodli usídliť aj vikingovia kvôli vynikajúcemu potenciálu lokality. Ešte tento večer si pozrieme katedrálu z 12. storočia, známu aj ako kostol svätej Panny Márie, ktorá je najstarším a najväčším kostolom v Dánsku. Ubytujeme sa v príjemnom hoteli v centre mesta a ochutnáme prvé škandinávske špeciality a svetovo oceňované dánske pivo.
2. deň:

Aarhus – ARoS múzeum umenia, Den Gamle by, jelení park

3. deň:

Aalborg, najsevernejší bod Dánska Skagen, tulene na bielych plážach

4. deň:

Hvide Sande, sochy Men by the sea a najstaršie mesto Škandinávie

5. deň:

Billund – legoland

6. deň:

Odense – domov Hansa Christiana Andersena.

7. deň:

Kodaň - morská panna a slobodné mesto Christiania

8. deň:

Biele útesy Møns Klint

9. deň:

Odlet domov

Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku

Sprievodcu CK Victory Travel 

Ubytovanie s raňajkami, podľa možností daných miest: vo väčších mestách 3* a 4* hotely, na vidieku penzióny 

Kvalitný program

Pohodlnú prenajatú dopravu

Poplatky za trajekty a tunely

Cestné poplatky, parkovné, pohonné hmoty

Poistenie CK voči insolventnosti

letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky

Cena nezahŕňa

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 680 EUR*

 

*V prípade, že cestujete na zájazd sami, ponúkame Vám možnosť doubytovania s iným samostatne cestujúcim klientom rovnakého pohlavia. Stačí, ak v prihláške zadáte, že máte záujem o doubytovanie. Ak Vám spolubývajúceho nenájdeme, preplatíme Vám príplatok za 1-lôžkovú izbu až do výšky 250 €!

Počasie v Dánsku sa počas roka mení s rôznymi ročnými obdobiami. Jar (marec až máj): Priemerné teploty sa v marci pohybujú od 0 °C do 10 °C, do mája sa postupne oteplia na 10 °C až 20 °C. Jar môže byť nepredvídateľná, s občasnými dažďovými prehánkami a chladným vánkom. Kvitnú kvety a krajina sa stáva sviežou a zelenou.

Leto (jún až august): Priemerné teploty sa pohybujú od 15 °C do 25 °C, pričom najteplejšími mesiacmi sú júl a august. Letá sú príjemné s dlhými dňami a dostatkom slnečného svitu. Je to najlepší čas na outdoorové aktivity, festivaly a objavovanie dánskeho pobrežia a pláží.

Jeseň (september až november): Začína sa ochladzovať, v septembri sa priemerné teploty pohybujú od 10 °C do 15 °C (50 °F až 59 °F), v novembri klesnú na 0 °C až 10 °C. Jeseň prináša krásne jesenné lístie. Očakávajte viac daždivých a veterných dní, najmä v novembri.

Zima (december až február): Priemerné teploty sa pohybujú od -2°C do 4°C v decembri, najchladnejšie v januári a februári s teplotami okolo -2°C až 3°C. Zimy môžu byť chladné a tmavé, s kratšími dňami a občasným snežením, najmä v januári a februári. Pobrežné oblasti môžu byť miernejšie ako vnútrozemské regióny.

Denné svetlo sa počas roka výrazne mení, s dlhými letnými dňami a krátkymi zimnými dňami. Dánsko je známe svojimi prievanmi, najmä pozdĺž pobrežia. Dážď je bežný počas celého roka, s mierne suchšími podmienkami v lete. Každé ročné obdobie ponúka jedinečné zážitky, či už ide o vychutnanie si letných nocí zaliatych slnkom alebo pohodlia v interiéri počas zimných mesiacov.

Slovenskí občania nepotrebujú víza na vstup do Dánska na turistické účely.

Z NÁŠHO MAGAZÍNU

Spoznajte nás bližšie

Dánsko: Faerské ostrovy - Filip Gelačik

18.08.2021

Faerské ostrovy s cestovateľom a sprievodcom Filipom Gelačikom. Dozvieme sa čo t...

0:00 / 0:00
O nás | CK Victory Travel

DOBRODRUŽSTVO
POZNANIA

Dobrodružno poznávacie zájazdy do celého sveta organizujeme už od roku 2003. Garantujeme autentické cestovateľské zážitky na celý život, priateľský prístup a kvalitných sprievodcov.

Cestujeme v malých skupinkách, aby ste sa necítili ako na teambuildingu čínskej fabriky. ;-) S nami uvidíte, ochutnáte a spoznáte
svet aj nad rámec programu zájazdu - s nami sa dostanete každej krajine pod kožu. Naše ceny sú konečné a transparentné. Chcete cestovať so svojimi priateľmi vo vami zvolenom termíne? Radi vám pripravíme ponuku na mieru, presne podľa vašich požiadaviek.

ZOBRAZIŤ VIAC

NEWSLETTER - NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

Získajte prehľad o špeciálnych ponukách, akciách a novinkách CK Victory Travel