Zájazd CK Victory Travel - DIVOKÉ DELFÍNY: FREEDIVING S KATARÍNOU LINCZÉNYI

DIVOKÉ DELFÍNY: FREEDIVING S KATARÍNOU LINCZÉNYI

Dĺžka pobytu

Náročnosť

2 z 5

Počet osôb max.

Hodnotenie

98%

Zážitok na celý život, útek od reality a nájdenie strateného spojenia s prírodou. Táto veta vystihuje náš špeciálny zájazd: Freediving s divokými delfínmi v Červenom mori s držiteľkou národných rekordov vo freedivingu a well-being koučkou, Katarínou Linczényi. Týždeň budeme bývať na lodi vo vodách Egypta. Budeme plávať a hrať sa s delfínmi, učiť sa freediving, objavovať krásu koralových útesov, cvičiť jogu, meditovať, ale aj si vychutnáme koktejl na streche našej lodi.

Typ zájazdu:

TERMÍNY ZÁJAZDU S CENAMI

Radi by ste s nami cestovali, ale ešte vám chýba zopár údajov pre konečné rozhodnutie? Stlačte tlačidlo "Mám otázku" a my sa vám ozveme. Želáme si, aby ste mali dobrý pocit, že ste si nás vybrali.

PLÁN CESTY A ĎALŠIE PODROBNOSTI

1. deň:

Odlet do Egypta

Odlet z Viedne/Bratislavy do Hurghady/Marsa Alam (podľa aktuálnej dostupnosti letov). Po prílete sa súkromnou prenajatou dopravou presunieme do prístavu, kde sa nalodíme na našu luxusnú loď. Ubytovanie v 2-lôžkových luxusných kajutách so súkromnou kúpeľňou. Loď je na úrovni 4*- 5* hotela, s plnou penziou. Zoznamovanie s ostatnými členmi skupiny a úvodné stretnutie s Katarínou Linczényi, najúspešnejšou slovenskou freediverkou. Čaká nás magický týždeň na jednom z najúžasnejších miest na Zemi. Budeme plávať a hrať sa s divokými delfínmi v tyrkisovej lagúne Červeného mora. Nadšenci freedivingu majú jedinečnú príležitosť naučiť sa umenie nádychového potápania priamo od jednej z najhblšie potápajúcich žien sveta. Začiatočníci majú možnosť na tomto zájazde získať medzinárodne platnú freediverskú licenciu, Apnea Academy Level 1. Na jej získanie je nutné absolvovať teoretickú časť a praktickú časť v bazéne aj na mori, a samozrejme zložiť praktickú aj písomnú skúšku. Program tohto zájazdu je zostavený tak, že všetky tieto atribúty spĺňa. Ak o tréning freedivingu nemáte záujem, budete si užívať program v lagúne a interakciu s delfínmi. Prvú noc trávime na lodi v prístave.
2. deň:

Plavba na našej luxusnej lodi do lagúny Sataya

3. - 5. deň:

Život v domove delfínov

6. deň:

Zážitok ako z filmu Avatar

7. deň:

Rozlúčka s delfínmi a plavba návrat do prístavu

8. deň:

Odlet do Európy a návrat domov

Cena zahŕňa

 • Organizácia celého zájazdu a asistencia počas neho
 • Tréning freedivingu s majsterkou Slovenska Katarínou Linczényi
 • Služby dvoch inštruktorov freedivingu
 • Spiatočnú medzinárodnú letenku na trase Viedeň - Hurghada
 • Podpalubnú batožinu
 • Ubytovanie na Lodi v dvojlôžkovej kajute s vlastnou kúpeľňou
 • Strava formou plnej penzie (raňajky, desiata, obed, olovrant, večera, dezert a iné)
 • Poplatky za vstup do národných parkov, resp. chránených prírodných území
 • Doprava z letiska do prístavu a naspäť 
 • Tréning jogy, meditácií a relaxačných cvičení
 • Organizácia plávania s delfínmi
 • Všeobecná výstroj pre tréning freedivingu – bójky, laná, závažia, olová na freediving
 • Zapožičanie paddle boardov na lodi
 • Kvalitný sprievodný program
 • Poistenie CK voči insolventnosti
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky

Cena nezahŕňa

PRE KOHO JE ZÁJAZD URČENÝ?

 

Pre kohokoľvek, kto má za sebou aspoň základný intro kurz freedivingu, ktorý trvá dva dni a organizuje ho v inštruktorka freedivingu Katarína Linczényi v Bratislave v bazéne (budú dostupné viaceré termíny), prípadne je možnosť absolvovať intro kurz aj v prvý deň zájazdu na lodi.

Cena intro kurzu je 220€150€ (zľava 70€ len pre účastníkov zájazdu).

Pre prihlásenie na intro kurz nás kontaktujte na [email protected]

 

Každý účastník musí mať od doktora podpísanú medical form, teda potvrdenie, že váš zdravotný stav je vyhovujúci na praktikovanie freedivingu. Tento formulár vám po prihlásení dodáme. Od podpísania tento dokument platí jeden rok. Podmienkou účasti na zájazde tiež je mať uzatvorené zdravotné poistenie pre potápanie.

 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY K ZÁJAZDU:

 

Rád by som šiel na loď, ale obávam sa morskej choroby. Hrozí, že ju dostanem?

Možnosť že dostanete morskú chorobu je minimálna, pretože budeme celý čas kotviť v lagúne ktorá je pred vlnami chránená koralovým útesom. Na otvorenom mori budeme iba dvakrát, a to počas preplavby z prístavu do lagúny a naspäť. 

 

Mám záujem plávať s delfínmi ale iba na hladine, resp. pri hladine, aj sa zúčastniť jogy alebo meditácii, ale nemám príliš záujem trénovať freediving. Môžem sa aj tak zúčastniť?

Ano môžete. Nikto Vás na lodi nebude nútiť trénovať freediving. Intro kurz ale absolvovať musíte.

 

Musím sa zúčastniť intro kurzu v Bratislave, aj keď už mám nejaké skúsenosti s morom a vodou alebo keď naopak nemám záujem trénovať freediving?

Áno musíte. Intro kurz je úvod do sveta freedivingu ale zároveň úvod do sveta pod vodou. Počas plávania s delfínmi pod vodou budete, hoci ak len na hladine so šnorchlom (ak sa rozhodnete že s nimi nechcete plávať v hĺbke cca. 5 až 10 m). Na intro kurze sa učia základné princípy práce s dychom, pohybu pod vodou a hlavne bezpečnosť vo vode. Aj keď sa nechcete venovať freedivingu, je dôležité takýto intro kurz absolvovať, pretože stále budete na mori. Inštruktori potrebujú mať istotu, že každý človek na lodi, má aspoň základný prehľad o tom ako sa v mori chovať. Je to otázka bezpečnosti. Pre vás intro kurz predstavuje skvelý benefit, po absolvovaní intro kurzu sa budete vo vode cítiť sebaistejšie, komfortnejšie, čo sa pozitívne odrazí aj na vašej interakcii s delfínmi a dovolenku si o to viac užijete. Delfíny nemajú radi, keď sú ľudia vo vode v nepokoji, špliechajú a pod. Na intro kurze sa naučíte ako toto nerobiť a naopak, čo robiť, aby ste s delfínmi boli vo vode ako doma.

 

Viem plávať, ale nie som žiaden športovec a tiež nie som najmladší, môžem sa aj tak zúčastniť?

Je potrebné vedieť plávať, hlavne kraula, nie je ale potrebné byť športovec alebo mať veľkú kondičku. Vek tiež nie je problém, dôležitý je ale dobrý zdravotný stav.

 

Môžem zobrať deti, partnera alebo kamaráta ako doprovod?

Tento zájazd je adult friendly, deti teda zobrať nemôžete. Druhú dospelú osobu ako doprovod zobrať samozrejme môžete, ale táto osoba musí tiež absolvovať intro kurz v Bratislave, ako každý dospelý človek ktorý pôjde na loď. Cena zájazdu je rovnaká aj pre doprovod.

 

Musím mať výstroj ako neoprénový oblek a dlhé plutvy alebo mi stačia plavky a bežné vybavenie na šnorchlovanie ako šnorchel, maska a krátke plutvy?

Voda je v letných mesiacoh príjemne teplá. Ak Vás zaujíma iba interakcia s delfínmi, stačia Vám plavky a bežné vybavenie na šnorchlovanie – maska, šnorchel a krátke plutvy, aj keď odporúčame dlhé plutvy (majú väčšiu silu a rýchlosť, ako krátke plutvy). Ak ale chcete aj trénovať freediving a objavovať koralový útes, potom je potrebné si zaobstarať aj neoprénový oblek. Stačí short alebo dlhý s hrúbkou 3mm. Výstroj sa dá zapožičať alebo kúpiť. S otázkou výstroje vám radi pomôžeme.

 

Musím absolvovať lekársku prehliadku aby som sa mohol zúčastniť?

Áno musíte. Po prihlásení vám zašleme formulár, ktorý musí podpísať váš obvodný lekár, alebo iný lekár, napr. športový špecialista. Väčšinou sa robí preventívna prehliadka, spirometria a EKG. Tento formulár hovorí o tom, že váš lekár zhodnotil váš zdravotný stav ako vyhovovujúci na praktikovanie freedivingu, šnorchlovania. Od podpísania tento formulár platí jeden rok.

 

Budeme naozaj plávať s delfínmi? Nezľaknú sa nás keď skočíme do vody?

Je iba pár miest na svete, kde je možné zažiť skutočnú interakciu s delfínmi, teda že človek pláva na hladine alebo pár metrov pod hladinou a je niekedy aj iba menej ako meter od delfína ktorý pláva s ním. My na takéto miesto ideme. Ak máte pochybnosti, pozrite si naše fotogorafie.

 

Nachádzajú sa v lagúne aj žraloky?

V každom mori na svete,sú žraloky. Rovnako je to aj v Červenom mori. Priamo v lagúne, kde sa budeme nachádzať a kde budeme plávať s delfínmi, sa veľké a nebezpečné druhy žralokov nenachádzajú, tie sú na otvorenom mori. To je tiež jeden z dôvodov, prečo delfíny so svojimi mláďatami chodia do bezpečia lagúny. Dokonca, ani malé a plaché útesové žraloky ktoré sa väčšinou nachádzajú na útesoch, tu neboli pozorované.

 

Koľko rôznych aktivít je naplánovaných na jeden deň?

Počas dňa sú naplánované 2 až 3 aktivity na suchu, teda na lodi a 2 až 3 aktivity vo vode. Na lodi sú to: meditácia, joga, prednášky. Každá aktivita na lodi je v trvaní 30 až 60 min. Vo vode sú to: interakcia s delfínmi, objavovanie koralových útesov alebo tréning freedivingu na lane a bójke. Každá aktivita vo vode je v trvaní 40 až 90 min.

 

Musím sa zúčastniť všetkých aktivít, teda celého programu, alebo iba tých o ktoré mám záujem?

Môžete sa samozrejme zúčastniť iba aktivít, o ktoré máte záujem. Každopádne, ak máte záujem získať medzinárodne platnú freediverskú licenciu, v tom prípade je nevyhnutné aby ste sa zúčastnil čo najviac aktivít, hlavne tréningu.

 

Mám freediverskú licenciu, môžem sa zájazdu zúčastniť? Bude priestor aj na tréning pre pokročilejších freediverov?

Zájazdu sa zúčastniť môžete. Priamo pred loďou je hĺbka cca 10 m, vhodná pre začiatočníkov. Lokalita s väčšou hĺbkou, cca 30m, vhodná na tréning pre pokročilejších freediverov, sa tiež nachádza v lagúne. Jej dostupnosť ale záleží od počasia. Pokiaľ bude dobré počasie a budeme mať na lodi aspoň dvoch pokročilejších freediverov, určite sa naňu vyberieme. Priorita eventu je ale interakcia s delfínmi. Intro kurzu v Bratisalve sa samozrejme nemusíte účastniť.

 

Mám záujem urobiť si medzinárodne platnú freediverskú licenciu, bude to možné? Je to za príplatok?

Áno, ak absolvujete intro kurz a aj tréning počas tohto týždenného zájazdu, máte možnosť získať licenciu Apnea Academy Level 1, teda freediver začiatočník. Na jej získanie ale nestačí iba absolvovanie tréningu a teoretických prednášok, ale aj zloženie písomnej skúšky a dosiahnutie určitých výkonov vo vode – napr. čas aký dokážete nedýchať a hĺbka do ktorej sa dokážete zanoriť. Ak ku koncu zájazdu prejavíte záujem o túto licenciu a inštruktorka na základe vašich výkonov a chovania vo vode zhodnotí, že ste pripravený, dá vám písomnú skúšku. Poplatok za tréning na licenciu L1 je 80 € Ak skúšky zložíte, za poplatok 30 € Vám bude vystavená licencia.

Príplatok za jednolôžkovú kajutu: 600 €*

*V prípade, že cestujete na zájazd sami, ponúkame Vám možnosť doubytovania s iným samostatne cestujúcim klientom. Stačí, ak v prihláške zadáte, že máte záujem o doubytovanie. 

 

 

Podmienkou účasti na zájazde je absolvovať intro začiatočnícky kurz freedivingu, ktorý trvá dva dni a organizuje ho v inštruktorka freedivingu Katarína Linczényi v Bratislave v bazéne (budú dostupné viaceré termíny), prípadne je možnosť absolvovať intro kurz aj v prvý deň zájazdu na lodi.

Cena intro kurzu je 220€150€ (zľava 70€ len pre účastníkov zájazdu).

Pre prihlásenie na intro kurz nás kontaktujte na [email protected]

Počasie v júni je veľmi vysoké , priemerná teplota cez deň sa vie vyšplhať až na 40°C. Rastie teplota vzduchu a aj jeho vlhkosť. Nočné teploty sa pohybujú okolo 22°C. V tomto mesiaci sa neočakávajú žiadne zrážky. 

Do Egypta budete potrebovať platný cestovný pas. 

Do Egypta budete potrebovať víza, ktoré sa vybavujú priamo na letisku za cca 25USD. Je potrebné sa preukázať platným cestovným pasom minimálne 6 mesiacov po návrate z Egypta. 

Z NÁŠHO MAGAZÍNU

Spoznajte nás bližšie

Expedícia divoké delfíny

02.11.2022 Katarína Linczényi

Freediving s Katarínou Linczényi v koralovej lagúne Sataya, v domove delfínov.

PREČÍTAŤ

Freediving s divokými delfínmi - Katarína Linczényi

07.06.2023

Katarína Linczényiová je jednou z najhlbšie sa potápajúcich žien sveta. Môžete s...

0:00 / 0:00

Umenie freedivingu - Katarína Linczényi

02.11.2022

Rozhovor s najlepšou slovenskou freediverkou a well-being koučkou Katarínou Linc...

0:00 / 0:00
O nás | CK Victory Travel

DOBRODRUŽSTVO
POZNANIA

Dobrodružno poznávacie zájazdy do celého sveta organizujeme už od roku 2003. Garantujeme autentické cestovateľské zážitky na celý život, priateľský prístup a kvalitných sprievodcov.

Cestujeme v malých skupinkách, aby ste sa necítili ako na teambuildingu čínskej fabriky. ;-) S nami uvidíte, ochutnáte a spoznáte
svet aj nad rámec programu zájazdu - s nami sa dostanete každej krajine pod kožu. Naše ceny sú konečné a transparentné. Chcete cestovať so svojimi priateľmi vo vami zvolenom termíne? Radi vám pripravíme ponuku na mieru, presne podľa vašich požiadaviek.

ZOBRAZIŤ VIAC

NEWSLETTER - NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

Získajte prehľad o špeciálnych ponukách, akciách a novinkách CK Victory Travel