Zájazd CK Victory Travel - MONGOLSKO

MONGOLSKO

Dĺžka pobytu

Náročnosť

3 z 5

Počet osôb max.

Hodnotenie

98%

Pátranie po dinosaurích stopách v najkrajších oblastiach púšte Gobi prebudí v nás dieťa. Na scenérie mimoriadne bohatý Národný park Hustai neďaleko Ulanbátaru zaručí zbierku fotografií, na ktoré budete hrdí.
Typ zájazdu:

TERMÍNY ZÁJAZDU S CENAMI

Radi by ste s nami cestovali, ale ešte vám chýba zopár údajov pre konečné rozhodnutie? Stlačte tlačidlo "Mám otázku" a my sa vám ozveme. Želáme si, aby ste mali dobrý pocit, že ste si nás vybrali.

PLÁN CESTY A ĎALŠIE PODROBNOSTI

1. - 2. deň:

odlet z Viedne a prílet do Ulanbátaru.

Odlet v poobedných hodinách z Viedne do Ulanbátaru. Autobusový presun priamo k známej soche Džingischána. Prehliadka múzea, no najmä skvelé fotografovanie na vrchole sochy s úžasným výhľadom na okolitú krajinu. Polhodinový presun do krásneho skanzenu pod názvom KEMP 13. storočia, kde uvidíme tradičné obydlia a štýl života, ale aj rozličné zamestnania pôvodných obyvateľov. Tu si dáme tradičný obed. Priamo v kráľovskej jurte! Po prehliadke skanzenu sa presúvame späť do Ulanbátaru.
3. deň:

Prelet do DALANZADGADU v GOBI.

4. deň:

Návšteva miestneho chovateľa tiav.

5. deň:
6. deň:

Po raňajkách cca 2-3-hodinový presun autobusom do unikátneho NÁRODNÉHO PARKU HUSTAI.

7. - 9. deň:

Doobedňajšie safari v parku, obed v kempe a poobedný presun do Ulanbátaru, v ktorom prenocujeme.

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku
 • Batožinu do podpalubia
 • Sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov
 • Prehliadku všetkých navštívených miest
 • Ubytovanie v kvalitných, plne vybavených jurtových kempoch a hoteloch
 • Dopravu
 • Let na trase Ulanbátar – Dalandzadgad – Ulanbátar
 • Vstupné do NP
 • Poistenie CK proti insolventnosti,
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky

Cena nezahŕňa

Príplatok za jednolôžkovú izbu/jurtu: 320 €*
*V prípade, že cestujete na zájazd sami, ponúkame Vám možnosť doubytovania s iným samostatne cestujúcim klientom rovnakého pohlavia. Stačí, ak v prihláške zadáte, že máte záujem o doubytovanie. Ak Vám spolubývajúceho nenájdeme, preplatíme Vám príplatok za 1-lôžkovú izbu až do výšky 250 €!
Mongolsko má kontinentálne podnebie s veľmi malým množstvom zrážok. Väčšina krajiny je extrémne horúca v lete a studená v zime. Leto trvá maximálne tri mesiace, pričom už v septembri začnú teploty výrazne klesať. V júli vystúpia najvyššie denné teploty na 20 °C až 25 °C. Najchladnejší mesiac je január s priemernou maximálnou teplotou  -14 ℃ a priemernou minimálnou teplotou -25 ℃. 
 • Do Mongolska potrebujete pas. Platnosť pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate.
 • Do Mongolska pre občanov SR nie sú potrebné víza. Na turistické účely môžete cestovať po dobu, ktorá nepresiahne lehotu 30 dní bez víz do konca roka 2025. 
O nás | CK Victory Travel

DOBRODRUŽSTVO
POZNANIA

Dobrodružno poznávacie zájazdy do celého sveta organizujeme už od roku 2003. Garantujeme autentické cestovateľské zážitky na celý život, priateľský prístup a kvalitných sprievodcov.

Cestujeme v malých skupinkách, aby ste sa necítili ako na teambuildingu čínskej fabriky. ;-) S nami uvidíte, ochutnáte a spoznáte
svet aj nad rámec programu zájazdu - s nami sa dostanete každej krajine pod kožu. Naše ceny sú konečné a transparentné. Chcete cestovať so svojimi priateľmi vo vami zvolenom termíne? Radi vám pripravíme ponuku na mieru, presne podľa vašich požiadaviek.

ZOBRAZIŤ VIAC

NEWSLETTER - NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

Získajte prehľad o špeciálnych ponukách, akciách a novinkách CK Victory Travel