Zájazd CK Victory Travel - SAUDSKÁ ARÁBIA

SAUDSKÁ ARÁBIA

Dĺžka pobytu

11 dní

Náročnosť

2 z 5

Počet osôb max.

15

Hodnotenie

98%

Zažite neopakovateľnú Saudskú Arábiu. Doprajte si 11 dní naplnených nezabudnuteľnými zážitkami v kolíske civilizácie a v srdci starovekej Arábie plnej pamiatok UNESCO.  Po desaťročiach značnej izolácie od okolitého sveta sa Saudská Arábia otvára svetu a medzinárodným cestovateľom. Objavte ju spolu s nami.  
Dobrosrdeční obyvatelia vás budú sprevádzať na ceste exotickým dobrodružstvom a ponúknu vám bezprecedentné dávky arabskej pohostinnosti a štedrosti. Očarujúce svätyne, živé ulice Džiddy, tajomná púštna Al-Ula a delikátna miestna kuchyňa. Prekročte s nami bránu bohov a preneste sa do tajomného sveta, aký poznáme len z rozprávok Tisíc a jednej noci. Saudská Arábia na vás čaká.. 
Typ zájazdu:

TERMÍNY ZÁJAZDU S CENAMI

Radi by ste s nami cestovali, ale ešte vám chýba zopár údajov pre konečné rozhodnutie? Stlačte tlačidlo "Mám otázku" a my sa vám ozveme. Želáme si, aby ste mali dobrý pocit, že ste si nás vybrali.

PLÁN CESTY A ĎALŠIE PODROBNOSTI

01. deň:

Odlet z Európy na Arabský polostrov. Neuveriteľný výlet začína :-)

Odlet z Viedne a nočný prílet do Džidda. Absolvovanie migračných formalít a nocľah v Džidde.

02. deň:

Džidda - relax

03. deň:

Džidda - UNESCO

04. deň:

Medina – druhé najposvätnejšieho mesta islamu

05. deň:

Al Ula

06. deň:

Hegra – púštna scenéria, ktorá vám vyrazí dych

07. deň:

Jedinečné petroglyfy v Jubbah (UNESCO) a mesto Hail – domov legiend

08. deň:

Provincia Qassim a najväčší ťaví trh na svete

09. deň:

Ushaiger – úžasný kontrast oproti Rijádu

10. deň:

Hlavné mesto Rijád a Diriyah (UNESCO)

11. deň:

Odlet do Viedne

Cena zahŕňa

  • Medzinárodnú letenku
  • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky
  • Sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov
  • Presuny prenajatou dopravou počas celého zájazdu
  • Ubytovanie v príjemných 3* hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami
  • Vstupné do pamiatok podľa programu
  • Poistenie CK proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 980 €*

*V prípade, že cestujete na zájazd sami, ponúkame Vám možnosť doubytovania s iným samostatne cestujúcim klientom rovnakého pohlavia. Stačí, ak v prihláške zadáte, že máte záujem o doubytovanie. Ak Vám spolubývajúceho nenájdeme, preplatíme Vám príplatok za 1-lôžkovú izbu až do výšky 250 €!

Saúdská Arábia má suché púštne podnebie s veľmi vysokými dennými a naopak nízkými nočnými teplotami s minimom zrážok. Nejvýraznejšie rozdiely podnebných podmienok sú medzi vnútrozemskými a prímorskými oblasťami. Priemerné letné denné teploty dosahujú až 45 °C, ale môžu byť kľudne aj o desať stupňov vyššie. V zime se priemerné teploty pohybujú okolo 19 °C a iba zriedka klesnú pod 0 °C. Na západnom brehu je pomerne vysoká vlhkosť, ale vo vnútrozemí sú zrážky veľmi neobvyklé. Niekde spadne napríklad 65 mm zrážok ročne a inde nezaprší niekoľko rokov.

Do Saudskej Arábie budete potrebovať platný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov odo dňa vstupu. Odporúčame vám , aby ste v pase mali minimálne jednu voľnú dvojstranu prípadne tri voľné dvojstrany.

Do Saudskej Arábie budete potrebovať víza, o ktoré sa žiada elektronicky a s vybavením víz vám pomôže naša CK. Cena za víza je 180€

Ak však máte v pase izraelskú pečiatku, vstup do krajiny vám nebude povolený. 

O nás | CK Victory Travel

DOBRODRUŽSTVO
POZNANIA

Dobrodružno poznávacie zájazdy do celého sveta organizujeme už od roku 2003. Garantujeme autentické cestovateľské zážitky na celý život, priateľský prístup a kvalitných sprievodcov.

Cestujeme v malých skupinkách, aby ste sa necítili ako na teambuildingu čínskej fabriky. ;-) S nami uvidíte, ochutnáte a spoznáte
svet aj nad rámec programu zájazdu - s nami sa dostanete každej krajine pod kožu. Naše ceny sú konečné a transparentné. Chcete cestovať so svojimi priateľmi vo vami zvolenom termíne? Radi vám pripravíme ponuku na mieru, presne podľa vašich požiadaviek.

ZOBRAZIŤ VIAC

NEWSLETTER - NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

Získajte prehľad o špeciálnych ponukách, akciách a novinkách CK Victory Travel