MENU

SLOVINSKO

Alt Text!
7

EURóPA

SLOVINSKO

KONEČNÁ cena od 540 €

Divoká príroda aj stredoveké mestá. Náš 6 dňový roadtrip v nádhernom Slovinsku je zostavený tak, aby ste odchádzali domov nabití len silnými zážitkami. Úchvatné scenérie národných parkov, stredoveké mestá a pamiatky, splav kryštálovo priezračnej rieky Soča, trek do údolia siedmych jazier, kúpanie v Bohinjskom jazere v lone vápencových štítov a ešte omnoho viac! 

Krajina
Slovinsko
Typ
Outdoor, Pláž
Skvelý program nabitý silnými zážitkami
·         Atmosféra stredovekých uličiek Ljubljany
·         kúpanie v Bohinjskom jazere v lone vápencových štítov
·         Triglavský národný park
·         Blejski Otok s čarovným gotickým kostolíkom
·         Rieka Soča – najkrajší splav v Európe
·         Trek do údolia siedmych jazier
·         Jaskynný hrad a podzemná železnica do Postojanskej Jamy
  • Cena zahŕňa
  • Cena nezahŕňa
  • Príplatky
  • Dôležité vedieť
Sprievodcu CK Victory Travel, ubytovanie s raňajkami, vlastnú prenajatú automobilovú dopravu, kvalitný sprievodný program, poistenie CK proti insolventnosti

Stravu okrem raňajok, vstupné, poistenie liečebných nákladov, fakultatívne výlety

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 150 €

Ide o zájazd automobilom, nie letecky.

Sprievodcu CK Victory Travel, ubytovanie s raňajkami, vlastnú prenajatú automobilovú dopravu, kvalitný sprievodný program, poistenie CK proti insolventnosti

Stravu okrem raňajok, vstupné, poistenie liečebných nákladov, fakultatívne výlety

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 150 €

Ide o zájazd automobilom, nie letecky.

1. deň: Ljubljana - skvelé jedlo, historické uličky a úžasná atmosféra

Ranný presun z Bratislavy do Slovinska. Začneme hlavným mestom, prekrásnou Ljubljanou. Kvalitná prehliadka mesta s čarovnými uličkami a všadeprítomnými drakmi.  Zoznámime sa s históriou krajiny, prejdeme sa centrom starého mesta s ikonickými mostami. Mesto múzeí, tisícok kultúrnych, divadelných a hudobných podujatí vás očarí. Večer v meste.  

2. deň: Triglavský národný park, plavba po jazere Bled, kúpanie v Bohinjskom jazere v lone vápencových štítov

Po raňajkách sa presunieme na prekrásne ikonické miesto – jazero Bled. Brána do Triglavského národného parku, magicky čisté jazero a na ňom ostrov Blejski Otok s čarovným gotickým kostolíkom je symbolom Slovinska. Dychberúce výhľady z malej Osojnice a plavba po jazere sa vám vryjú do pamäti. Poobede sa presunieme k Bohinjskému jazeru, zovretému v lone vápencových štítov. Prekrásne prechádzky v okolí, možnosť kúpania v jazere a výstup k vodopádom Savica. Noc v Bohinj. 

3. deň: Splav rieky Soča – jeden z najkrajších splavov v Európe

Dnes nás čaká aktívny deň na vode. Budeme splavovať rieku Soča, jednu z najobľúbenejších destinácii milovníkov vodných športov. Kryštálovo priezračná voda zaraďuje Soču medzi najkrajšie rieky Európy. Pozrieme si najmohutnejší vodopád krajiny Boka. Ubytovanie v Bohinj. 

4. deň:  Trek do údolia siedmych jazier – úchvatné scenérie divokého Slovinska

Dnes nás čaká túra do oblasti Údolia siedmych jazier – jedného z najčarovnejších miest krajiny. Prevýšenie je asi 650 m, pre zdatnejších môže byť cieľom horská chata Koča pri Triglavskih jezerih - prevýšenie 1050 m. Návrat na ubytovanie. 

5. deň:  Jaskynný hrad, podzemná železnica, Postojanska Jama aj slovinské Taliansko

Presun do magického mesta Piren. Jaskynný hrad Predjama a podzemná železnica do jaskynného komplexu Postojanska Jama budú zážitkom na celý život. Navštívime preslávený žrebčín Lipica a následne sa presunieme do mesta Piran – slovinské Taliansko, kde nás čaká krátka prehliadka tohto priateľského mestečka.

6. deň:  Oddych pri mori a návrat domov

Dopoludnia voľno – možnosť odvozu na pláž, kde si môžete oddýchnuť v Jadranskom mori,  poobede nás čaká cesta na Slovensko.

Trasa zájazdu: Bratislava – Ljubljana – jazero Bled – Malá Osojnica – Bohinjské jazero – vodopády Savica – Bohinj – Soča – Boka – Údolie siedmych jazier – Piren – Predjama – Postojanska Jama – Lipica – Bratislava

Super cestovná kancelária! Pred pár dňami sme sa vrátili z krásnej dovolenky v Ázii. Veľmi pekne ďakujeme Victory Travel a našej milej sprievodkyni Zuzke Čaprnkovej, ktorá nás skvelo a veľmi organizovane previedla v Thajsku, Malajzii a Singapure. Všetko bolo super naplánované! Tešíme sa na ďalšie cestovateľské zážitky 😉

Soňa Vyhlídalová

Ázia 2020

© 2020 CK Victory Travel. Designed by Provocation bureau | Developed by invibe