MENU

RUMUNSKO

Alt Text!
14

EURóPA

RUMUNSKO

KONEČNÁ cena od 1044 €

Príjemná a nečakaná zmena v krajine, kde vládla mágia a tajomno. Niečo z toho v Rumunsku ostalo, ale pridali sa kvalitné služby a úprimná pohostinnosť.

Krajina
Rumunsko
Typ
Naše Naj
Krása miest, vidieka aj prírody Vás prekvapí a očarí. Poďte s nami do Rumunska, kým nie je zahltené turistami.
 
  • Venujte 5 dní ceste, ktorá zmení Váš pohľad na bývalú najchudobnejšiu socialistickú krajinu.
  • Cena zahŕňa
  • Cena nezahŕňa
  • Príplatky
  • Dôležité vedieť
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK VICTORY TRAVEL, miestnych sprievodcov, ubytovanie s raňajkami, prenajatú dopravu klimatizovaným autobusom, kvalitný program, poistenie CK proti insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Bakšišné, stravu okrem raňajok, vstupné, poistenie liečebných nákladov, fakultatívne výlety, batožinu do podpalubia.

Príplatok za jednolôžkovú izbu 220 €

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK VICTORY TRAVEL, miestnych sprievodcov, ubytovanie s raňajkami, prenajatú dopravu klimatizovaným autobusom, kvalitný program, poistenie CK proti insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Bakšišné, stravu okrem raňajok, vstupné, poistenie liečebných nákladov, fakultatívne výlety, batožinu do podpalubia.

Príplatok za jednolôžkovú izbu 220 €

Program zájazdu
 
1. deň:

Pohodlný prelet z Viedne do rumunského Sedmohradska a do očarujúceho mesta – SIBIU. Poobedná káva na jednom z námestí, výhľady z kostola, Most klamárov a podmanivá mestská architektúra. Krátky presun k pevnosti ALBA IULIA a nocľah v mestečku TURDA.

2. deň:

Ráno začneme prehliadkou svetového unikátu – vyše dvetisícročnej soľnej bani SALINA TURDA, ktorú mnohí cestovatelia považujú za najkrajšie podzemné miesto na svete. Stihneme presun k opevnenému saskému kláštoru zo 16. storočia – BIERTAN (UNESCO). Večeru si dáme v ďalšom meste pod patronátom UNESCO, v rodisku grófa Drakulu, v jedinom rumunskom opevnenom meste, v SIGHISOARA. Obdivovať budeme Hodinovú vežu s orlojom a s alegorickými postavami hriechov a nerestí.

3. deň:

Ráno spoznáme viaceré saské dedinky so stavbami z dávneho 14. storočia v komunite SASCHIZ zaradené pod ochranu UNESCO. Opevnený gotický kostol, dedinka VISCRI, ktorej vidiecke domy si Vás získajú rovnako ako anglického princa Charlesa, ktorého nadácia na záchranu tradičnej architektúry sa angažuje práve v tejto čarovnej oblasti. Na hranici Sedmohradska a Valašska nás čaká presun najvyšším pohorím Rumunska FAGARAŠ. Keby ste za seba poskladali najlepšie zákruty najlepších pretekárskych okruhov sveta, vznikne Transfagarská cesta, ktorá vystúpi až do výšky 2 030 metrov a ktorú dal vybudovať diktátor Ceausescu. Pokocháme sa výhľadmi pri jazere BALEA. Na večeru sa presunieme do malebného podkarpatského mesta BRAŠOV. Vyvezieme sa lanovkou nad mesto, prejdeme sa do centra k Čiernemu kostolu úzkymi stredovekými uličkami, vysvetlíme si nemecký a turecký vplyv, v štýlových krčmičkách si užijeme bohémsku atmosféru.

4. deň:

Ráno nás čaká jedna z najväčších turistických atrakcií – Drakulov zámok BRAN. Presunieme sa do horskej oblasti BUCEGI a v mestečku, ktoré mnohí označujú za „perlu Karpát“ – SINAIA, si pozrieme pompézne letné sídlo rumunského kráľa Carola I. – ZÁMOK PELEŠ, jeden z najkrajších zámkov v Európe s viac ako 160 romantickými komnatami. V tejto krásnej prírodnej oblasti prespíme a bude čas aj na turistické prechádzky. Nocľah v blízkosti Bukurešti.

5. deň:

BUKUREŠŤ, hlavné mesto Rumunska, ktoré je poznamenané vládou Nikolae Ceausesca, ktorý sa počas svojho panovania rozhodol, že mesto kompletne prebuduje. Uvidíme Palác Parlamentu – Casa Poporului, ktorý je sídlom rumunského parlamentu aj Národného múzea moderného umenia. Víťazný oblúk, Athenaeum, Námestie revolúcie, a fontána Lui Bucur. Dobrá večera, presun na letisko a večerný odlet do Viedne. Príchod domov.

Trasa zájazdu
SIBIU – ALBA IULIA – SALINA TURDA – BIERTAN – SIGHISOARA – SASCHIZ – VISCRI – FAGARAŠ – BALEA – BRAŠOV – BRAN – SINAIA – PELEŠ – BUKUREŠŤ

Super cestovná kancelária! Pred pár dňami sme sa vrátili z krásnej dovolenky v Ázii. Veľmi pekne ďakujeme Victory Travel a našej milej sprievodkyni Zuzke Čaprnkovej, ktorá nás skvelo a veľmi organizovane previedla v Thajsku, Malajzii a Singapure. Všetko bolo super naplánované! Tešíme sa na ďalšie cestovateľské zážitky 😉

Soňa Vyhlídalová

Ázia 2020

© 2020 CK Victory Travel. Designed by Provocation bureau | Developed by invibe