MENU

SRDCE ŠPANIELSKA

Alt Text!
16

EURóPA

SRDCE ŠPANIELSKA

KONEČNÁ cena od 1435 €

Srdce Španielska, politické a kultúrne centrum krajiny, jedno z najvyššie položených hlavných miest Európy. Mesto, ktoré nikdy nespí, najživšie a najveselšie mesto Španielska, ako ho poznáme z filmov Pedra Almodóvara.

Krajina
Španielsko
Typ
Naše Naj
Najväčšie španielske mesto ukrývajúce svoje poklady v podobe pamiatok, zlatého trojuholníka umenia, no najmä jedinečnej atmosféry!
 
  • Jedinečný nočný život a unikátne umelecké zbierky.
  • Palácové a kláštorné komplexy s monumentálnymi svätostánkami.
  • Najelegantnejšie mesto v podobe návštevy Salmanacy či mesto s rímskymi koreňmi Alcala de Henares.
  • Práve tu sa zrodil Don Quijote!
  • Jednoducho podmanivá atmosféra srdca Španielska šíriaca sa vzduchom.
  • A to celé dochutené lahodnou gastronómiou, nielen vo vychýrených madridských tapas baroch.
  • Cena zahŕňa
  • Cena nezahŕňa
  • Príplatky
  • Dôležité vedieť
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, prehliadku všetkých navštívených oblastí, kompletnú dopravu minibusom, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami, poistenie CK proti insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Stravu okrem raňajok, vstupné, poistenie liečebných nákladov, batožinu do podpalubia.

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 340 Eur

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, prehliadku všetkých navštívených oblastí, kompletnú dopravu minibusom, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami, poistenie CK proti insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Stravu okrem raňajok, vstupné, poistenie liečebných nákladov, batožinu do podpalubia.

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 340 Eur

Program zájazdu
 
1.-2. deň:

Odlet do MADRIDU. Atmosféra stredovekého Madridu, kráľovský palác PALACIO REAL a monumentálna katedrála – Catedral de la Almudena, večerná ochutnávka vynikajúcej madridskej gastronómie vo vyhlásených tapas baroch. Typické madridské raňajky, dokonalá čokoláda so smaženými churros a dve najslávnejšie múzeá v tzv. Zlatom trojuholníku umenia: MUSEO DEL PRADO (najlepšie práce Goyu, Hieronyma Boscha, Velázqueza, El Greca, vzácna zbierka talianskych, flámskych a holandských majstrov), Múzeum moderného umenia – Centro de Arte de Reina Sofía (Picassova Guernica, Joan Miró, Salvador Dalí), poobede oddych v Parque del Retiro, v najväčšom a najobľúbenejšom madridskom parku.

3.-4. deň:

Renesančný palácový a kláštorný komplex EL ESCORIAL. ÁVILA, jedno z troch európskych miest s kompletne zachovanými hradbami chrániacimi historické centrum mesta. Po hradbách sa aj prejdeme a pri potulkách mestom ochutnáme miestnu sladkú špecialitu „Yemas de Ávila“. Návrat do Madridu. TOLEDO: bývalé hlavné mesto už od staroveku (rímske Toletum), mesto, kde v stredoveku žili vedľa seba tri kultúry – kresťanská, arabská a židovská. Pôsobisko slávneho maliara El Greca. Veľkolepá gotická katedrála – Catedral de Santa María de Toledo, pevnosť Alcázar, kostolík Santo Tomé s majstrovským obrazom El Greca, možnosť kúpiť si ako suvenír nôž z preslávenej toledskej ocele, nožiarske remeslo tu má stáročnú tradíciu. Návrat do Madridu.

5.-6. deň:

Nedeľný blší trh Rastro vo štvrti La Latina, odfotíme si nultý kilometer Španielska na Puerta del Sol (centrum spoločenského života Madridu). Občerstvíme sa v bare Cervecería Alemana, kde kedysi často sedával Hemingway. Poobede možnosť navštíviť býčie zápasy v madridskej aréne Las Ventas. SEGOVIA, jednoznačne najväčším lákadlom je impozantný, takmer dvetisíc rokov starý rímsky akvadukt. Vyjdeme si aj na hrad na severozápadnom konci, odkiaľ sa nám naskytne krásny výhľad na centrum.

7.-9. deň:

30 km od Madridu leží ALCALÁ DE HENARES, mesto s rímskymi koreňmi, známe najmä ako rodisko Miguela de Cervantesa Saavendru, autora Dona Quijota. Prezrieme si jeho rodný dom, navštívime najstaršie zachované mestské divadlo v Európe, Corral de Comedias, nahliadneme do historickej renesančnej budovy univerzity – Universidad Antigua a rímske základy mesta nám poodhalí návšteva rímskej vily Casa de Hippolytus. SALAMANCA je zároveň aj jedno z najelegantnejších španielskych miest vôbec. Prehliadka historických univerzitných budov, v roku 1486 tu bol aj Krištof Kolumbus, ktorý sa snažil presvedčiť univerzitné vedenie, aby podporilo jeho cestu do Indie. Fakultatívna návšteva štadióna Santiaga Bernabeu, na ktorom hráva Real Madrid. Odlet na Slovensko.

Trasa zájazdu
Madrid – Salamanca – Toledo – Ávilu – Segovia – El Escorial – Alcalá de Henares – Madrid

Veľmi zážitkova cesta, plná prekvapení nad rámec oficiálneho programu. Veľká vďaka Zuzke a Jurajovi, za ochotu, ústretovosť a profesionalitu.

Tatiana Valentová

Európa 2020

© 2020 CK Victory Travel. Designed by Provocation bureau | Developed by invibe