MENU

SRÍ LANKA - PERLA INDICKÉHO OCEÁNU

16

SRÍ LANKA - PERLA INDICKÉHO OCEÁNU

Náročnosť zájazdu
KONEČNÁ cena 2390 € 2151 €

Z vtáčej perspektívy pripomína kvapku padajúcu do vôd Indického oceánu. Svojou rozmanitosťou patrí medzi najkrajšie destinácie sveta – Srí Lanka! Bohatá nielen kultúrou, ale aj prírodou. Tropický ostrov, ktorý od rovníka delí len 7 stupňov a vďaka svojej kráse právom dostal meno Perla Indického oceánu. Prví arabskí obchodníci, ktorí sa tu vylodili, ho zas nazvali Serendib – Vrodené šťastie. Z tohto pomenovania vzniklo aj slovo serendipity, a teda „objavovanie šťastia, krásy a dobra bez toho, že by sme sa o to nejako zvlášť snažili“. A presne taká je Srí Lanka! Spoznajte tento kúsok raja so skúsenou sprievodkyňou dlhoročne žijúcou na ostrove, ktorá vás zasvätí do jeho tajov.

Krajina
Srí Lanka
Typ
Pláž, Potápanie, Naše Naj
Najlepšie využitých 10 dní nabitých tými najsilnejšími zážitkami zo Srí Lanky
 
·         Štyri najznámejšie pamiatky pod ochranou UNESCO
·         Skvelá sprievodkyňa roky žijúca na Srí Lanke
·         Sloní sirotinec Pinnawala
·         Safari na džipoch v národnom parku Minneriya
·         Ôsmy div sveta - Levia hora Sigiriya
·         Tradičné tance a kultúra
·         Čajové plantáže, pravý hodváb a malebný vidiek
·         Jazda na slonoch naprieč tropickou prírodou
·         Scénická jazda najkrajšou železnicou sveta
·         Metropola Colomba.
·         Polpenzia počas celého zájazdu
·         Intenzívne poznávanie zavŕšené relaxom v rezorte na zlatistej pláži Kalutara
 • Cena zahŕňa
 • Cena nezahŕňa
 • Príplatky
 • Dôležité vedieť
 • Medzinárodnú letenku
 • Batožinu do podpalubia
 • Vstupné podľa programu
 • Sprievodcu CK Victory Travel - špecialistu na Srí Lanku
 • Miestneho sprievodcu
 • Prehliadku všetkých navštívených miest
 • Ubytovanie v kvalitných 4* a 3* hoteloch v dvojlôžkových izbách
 • Polpenziu počas celého zájazdu
 • Prenajatú klimatizovanú dopravu
 • Vlakový presun
 • Poistenie CK proti insolventnosti
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.
 • Víza a organizačné vybavenie (45 € - platí sa dopredu CK)
 • Fakultatívne výlety
 • Stravu (okrem polpenzie)
 • Jazdu na slonoch (cca 50 USD)
 • Poistenie liečebných nákladov
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 550 €*
*V prípade, že cestujete na zájazd sami, ponúkame Vám možnosť doubytovania s iným samostatne cestujúcim klientom rovnakého pohlavia. Stačí, ak v prihláške zadáte, že máte záujem o doubytovanie. Ak Vám spolubývajúceho nenájdeme, preplatíme Vám príplatok za 1-lôžkovú izbu až do výšky 250 €!
 • Medzinárodnú letenku
 • Batožinu do podpalubia
 • Vstupné podľa programu
 • Sprievodcu CK Victory Travel - špecialistu na Srí Lanku
 • Miestneho sprievodcu
 • Prehliadku všetkých navštívených miest
 • Ubytovanie v kvalitných 4* a 3* hoteloch v dvojlôžkových izbách
 • Polpenziu počas celého zájazdu
 • Prenajatú klimatizovanú dopravu
 • Vlakový presun
 • Poistenie CK proti insolventnosti
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.
 • Víza a organizačné vybavenie (45 € - platí sa dopredu CK)
 • Fakultatívne výlety
 • Stravu (okrem polpenzie)
 • Jazdu na slonoch (cca 50 USD)
 • Poistenie liečebných nákladov
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 550 €*
*V prípade, že cestujete na zájazd sami, ponúkame Vám možnosť doubytovania s iným samostatne cestujúcim klientom rovnakého pohlavia. Stačí, ak v prihláške zadáte, že máte záujem o doubytovanie. Ak Vám spolubývajúceho nenájdeme, preplatíme Vám príplatok za 1-lôžkovú izbu až do výšky 250 €!
Program zájazdu:
1. deň: Odlet z Viedne na La La Lanku
 
Odlet z Viedne špičkovou leteckou spoločnosťou na Srí Lanku. Pohodlne sa usaďte a pozrite si nejaký dobrý film. Vaša dovolenka sa práve začína.
 
2. deň: Pinnawala – sloní sirotinec 
Vitajte na Srí Lanke! Všade vládnuca pohoda je prudko nákazlivá. Vaša sprievodkyňa tu žije už 10 rokov a za ten čas sa na ňu nalepila aj lokálna „no-stress“ mentalita, ktorú okamžite prenáša aj na vás :). V tento deň navštívime PINNAWALU – Sloní sirotinec. Tento azyl pre sloníčatá, ktoré prišli o matku podporujeme už roky. Okrem sloníčat tu nájdeme aj dospelé jedince, ktoré utrpeli zranenia a vo voľnej prírode by sami už neprežili. Slon cejlónsky žijúci na Srí Lanke, je najväčším poddruhom slona indického. Ocitáme sa v tesnej blízkosti viac ako 70 obrovských slonov. Prichádzame akurát na čas, aby sme videli ich hromadné kúpanie sa v rieke a kŕmenie tých najmenších sloníkov z obrovských fliaš mliekom. Nádherný zážitok. Pokračujeme do DAMBULLY (UNESCO)  – ohromujúce skalné chrámy s viac ako 150 sochami Budhu. Komplex 5 jaskýň je považovaný za najväčšiu plochu posiatu maľbami nájdenú na celom svete. 14 metrová socha ležiaceho Budhu vytesaná do skaly. Cestu nahor smerom ku chrámom nám určite spestria skákajúce opice. Tak to má na Srí Lanke byť. :)

3. deň: Levia hora Sigiriya, dedinský život, kurz varenia, safari a divoké slony v NP Minneriya
Dnes nás čaká Ôsmy Div Sveta - Sigiriya (UNESCO). Toto tajomné skalné bralo, ktoré dramaticky stúpa z centrálnych plání, je možno najdramatickejším pohľadom celej Srí Lanky. Takmer zvislé steny stúpajú na plochý vrchol s ruinami starej civilizácie, o ktorých sa predpokladá, že boli epicentrom krátko trvajúcej ríše Kassapa. Vydáme sa  po stopách kráľa Kassapu, krorý tu kedysi mal palác a dokonca  aj 500 konkubín. Panovník tadeto nikdy nešiel po vlastných, vždy ho len nosili (darmo, bol to kráľ). My si tých 1200 schodov na vrchol skaly musíme poctivo vyšľapať. Odmenou nám budú ohromujúce panoramatické výhľady na tropický les. Následne nás čaká špecialitka – zahráme sa na  typických miestnych farmárov. Presúvame sa  na vozoch zapriahnutých byvolmi pomedzi krásne zelené ryžové políčka, tam presadáme na kanoe a  plavíme sa  po jazere  plnom velikánskych lekien, až sa doplavíme k miestnemu farmárovi Ratnemu, ktorý nás víta s velikánskym úsmevom. Prevedie nás jeho skromným príbytkom, domček na strome, záhrada plná exotického ovocia a zeleniny. Ratne veľmi rád pózuje na fotky, vždy  si s ním dáme za jeden  Arrack ako koštovku. Dve milé tetušky, ktoré chodia Ratnemu vypomáhať nám ukážu v  priamom prenose ako sa varí národné jedlo ostrova ryža a kari, samozrejme nesmie  chýbať poriadna dávka chilli, a potom si na tom spoločne pochutíme, podávané na banánovom alebo  lotosovom liste. Žiadne príbory! Jeme rukami a lá local style, aby sa tie chute  lepšie premiešali. Rozlúčime sa s našimi hostiteľmi a na záver  nás čaká šialená jazda tuk tukmi. Popoludní sa Vydáme na safari dobrodružstvo na džípoch, kde na vlastné oči uvidíme nespočetné množstvo slonov a krásnu prírodu – MINNERIYA NÁRODNÝ PARK. 

4. deň: Vôňa korenia a tajomstvá Ajurvédy, kráľovské mesto Kandy
V mestečku MATALE navštívime čarovnú záhradu korenia. Viete čo je betel a prečo z neho majú domáci také červené zuby? Ako sa pestuje kardamon, klinčeky, či kurkuma -  koreniny na prípravu toho pravého karí? Omámení všade-prítomnou vôňou rôzneho korenia a byliniek, sa dozvedáme ako rastú a na čo všetko sa používajú v tradičnej indickej medicíne – Ajurvéde. Ste vzdušný, alebo zemitý typ, a aké bylinky sú vhodné pre Vás? Vysvetlíme si. Ochutnáme čaj z miestnych byliniek, pripravený na tradičný spôsob. Príchod do posledného kráľovského mesta KANDY (UNESCO). . Prechádzka po Kráľovskej Botanickej Záhrade, najväčšia botanická záhrada na ostrove, druhy exotických stromov, kvetov a rastlín, dom orchideí, palmovú avenue, gigantické kokosy, dokonca tu budú aj opice a netopiere visiace zo stromov. Navštívime aj obchod s hodvábom, a vyskúšame si Srí Lansky odev pre ženy saree a pre mužov sarong. Ku večeru si dáme trošku kultúrnej vložky a budeme svedkami predstavenia tradičných Kandyjských tancov. K večeru zájdeme na vyhliadku na kopci, kde sa nachádza veľká biela socha sediaceho Buddhu – Bahirawakanda. Naskytne sa nám krásny výhľad na celé mesto ako na dlani.

5. deň: Cejlónsky čaj, hodváb a tá najmalebnejšia Srí Lanka
 
Ráno sa presúvame do najmalebnejšej oblasti Srí Lanky. Zelené stromy, všade naokolo hory, kopce a vodopády. Neustále zastavujeme a vychutnávame si úchvatnú scenériu turizmom nedotknutého vidieku. Vzduchom sa šíri podmanivá vôňa čaju z rozľahlých čajových plantáží. Spoločnosť nám robia usmievavé zberačky čaju. Ako vôbec domáci pripravujú tento vyhľadávaný nápoj? V miestnej manufaktúre ochutnáme originálny Cejlonský čaj, preslávený po celom svete. Stúpame do hôr a víta nás chladnejšia klíma a priateľskí domáci, pracujúci na zeleninový políčkach. Ako miestni pestujú ryžu a aký má pre nich význam? Vysvetlíme si. Mesto NUWARA ELIYA, tzv. Malé Anglicko - so silným nádychom Britského vplyvu sa stáva našim domovom. V tom naj koloniálnom hoteli si dáme “čaj o piatej” na britský štýl. Mesto vo výške takmer 1900 m. n. m. nás naozaj prekvapí chladnejšou klímou. Lokáli nosia vlnené čiapky a hrubé bundy, ale samozrejme na nohách majú stále žabky....miestna horská móda. :) Na večeru ochutnáme regionálne špeciality.
 
6. deň: Najkrajšia cesta železnicou na celom svete a biele pláže Kalutary
 
Po raňajkách nastupujeme na vlak a čaká nás jedna z najkrajších ciest železnicou na celom svete.* Cesta vlakom otvára fascinujúci výhľad na malebnú scenériu krajiny, svieže zelené čajové plantáže, kopce a údolia. Otvorte si okno, nadýchajte sa čerstvého vzduchu a urobte si krásne fotky. Hodinová cesta typickým miestnym vlakom plným domácich ľudí s neuveriteľnými výhľadmi patrí k TOP zážitkom zo Srí Lanky, ktorý si určite nenecháme ujsť. Ak je vlak preplnený, občas z neho ľudia aj visia. :) My, samozrejme,  visieť nebudeme, ale nájdeme si miesto na sedenie. Najlepšie je však stáť v otvorených dverách a fotiť si nádhernú scenériu. Popritom sa pomedzi dav ľudí prediera miestny predavač, ktorý vykrikuje a  predáva rôzne  pochutiny, ako  wade - šišky zo šošovice alebo s krevetou na vrchu. Ochutnáte? 
Po poslednej bodke programu sa už s naším šoférom presúvame z hôr smerom na pobrežie do KALUTARY. Relax po nabitom programe v plážovom hoteli, kde vás čakajú dni sladkého nič-nerobenia.
 
7. deň: Oddych na plážach Kalutara
 
Relax a voľno na pobreží Srí Lanky v príjemnom hoteli. Chcete viac zážitkov a vyberiete si fakultatívne aktivity, alebo dáte prednosť krásnemu nič nerobeniu na slniečku s nohami v piesku?  
 
8. deň: Oddych na plážach Kalutara
 
Relax a voľno na pobreží Srí Lanky v príjemnom hoteli. Chcete viac zážitkov a vyberiete si fakultatívne aktivity, alebo dáte prednosť krásnemu nič nerobeniu na slniečku s nohami v piesku? 
 
9. deň - 10. deň: Colombo a odlet domov
 
Po obede sa presunieme do COLOMBA. Hlavné a najväčšie mesto a zároveň hlavný prístav ostrova s unikátnou  atmosférou, kde sa mieša starého s novým, moderné s tradičným. Uvidíme Galle Face Green promenádu, „mrakodrapovú modernú časť“, Námestie nezávislosti, Mestskú radnicu a rušnú, naoko chaotickú dopravu, nad ktorou budeme len krútiť hlavami. Podľa letového plánu transfer na letisko a prílet do Viedne.
 
Trasa zájazdu:
Colombo – Pinnawala – Dambulla – Habarana – Sigiriya – NP Minneriya – Matale – Kandy – Nuwara Eliya – Kalutara

Dobrý deň. Ďakujem za vyjadrenie názoru na zájazd. Bol som s ním veľmi spokojný, hoci som chcel vidieť polárnu žiaru, čo sa nám nepodarilo, ale aj tak ma Island chytil za srdce. To, že to tak dopadlo nebolo však len prírodou, ale aj spoločnosťou ľudí a sprievodcom. Jedným slovom to môžem ohodnotiť, ako SUPER. Nemám absolútne čo vytknúť. Možno počasie, ale to nevieme ovplyvniť nikto. O ďalšom zájazde rozmýšľam nad Jordánskom, ktorý tiež sprevádza Martin. Uvidím, ako a kedy sa mi uvoľní čas v mojom kalendári. S Victory Travel mám v pláne aj Viktóriine vodopády a splavovanie Zambezi, ale treba sa uvolniť z práce najskôr. Keď sa pýtate, kam by som chcel v budúcnosti cestovať, moja odpoveď je: celý svet. S pozdravom Štefan Šútor

Stefan Sutor

Európa 2022

© 2023 CK Victory Travel. Developed by invibe