Zájazd CK Victory Travel - SRÍ LANKA - PERLA INDICKÉHO OCEÁNU

SRÍ LANKA - PERLA INDICKÉHO OCEÁNU

Dĺžka pobytu

10 dní

Náročnosť

3 z 5

Počet osôb max.

16

Hodnotenie

98%

Z vtáčej perspektívy pripomína kvapku padajúcu do vôd Indického oceánu. Svojou rozmanitosťou patrí medzi najkrajšie destinácie sveta – Srí Lanka! Bohatá nielen kultúrou, ale aj prírodou. Tropický ostrov, ktorý od rovníka delí len 7 stupňov a vďaka svojej kráse právom dostal meno Perla Indického oceánu. Prví arabskí obchodníci, ktorí sa tu vylodili, ho zas nazvali Serendib – Vrodené šťastie. Z tohto pomenovania vzniklo aj slovo serendipity, a teda „objavovanie šťastia, krásy a dobra bez toho, že by sme sa o to nejako zvlášť snažili“. A presne taká je Srí Lanka! Spoznajte tento kúsok raja so skúsenou sprievodkyňou dlhoročne žijúcou na ostrove, ktorá vás zasvätí do jeho tajov.

TERMÍNY ZÁJAZDU S CENAMI

Radi by ste s nami cestovali, ale ešte vám chýba zopár údajov pre konečné rozhodnutie? Stlačte tlačidlo "Mám otázku" a my sa vám ozveme. Želáme si, aby ste mali dobrý pocit, že ste si nás vybrali.

PLÁN CESTY A ĎALŠIE PODROBNOSTI

1. deň:

Odlet z Viedne na La La Lanku

Odlet z Viedne špičkovou leteckou spoločnosťou na Srí Lanku. Pohodlne sa usaďte a pozrite si nejaký dobrý film. Vaša dovolenka sa práve začína.
2. deň:

Pinnawala – sloní sirotinec

3. deň:

Levia hora Sigiriya, dedinský život, kurz varenia, safari a divoké slony v NP Minneriya

4. deň:

Vôňa korenia a tajomstvá Ajurvédy, kráľovské mesto Kandy

5. deň:

Cejlónsky čaj, hodváb a tá najmalebnejšia Srí Lanka

6. deň:

Najkrajšia cesta železnicou na celom svete a biele pláže Kalutary

7. - 8. deň:

Oddych na plážach Kalutara

9. - 10. deň:

Colombo a odlet domov

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku
 • Batožinu do podpalubia
 • Vstupné podľa programu
 • Sprievodcu CK Victory Travel - špecialistu na Srí Lanku
 • Miestneho sprievodcu
 • Prehliadku všetkých navštívených miest
 • Ubytovanie v kvalitných 4* a 3* hoteloch v dvojlôžkových izbách
 • Polpenziu počas celého zájazdu
 • Prenajatú klimatizovanú dopravu
 • Vlakový presun
 • Poistenie CK proti insolventnosti
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Cena nezahŕňa

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 550 €*
*V prípade, že cestujete na zájazd sami, ponúkame Vám možnosť doubytovania s iným samostatne cestujúcim klientom rovnakého pohlavia. Stačí, ak v prihláške zadáte, že máte záujem o doubytovanie. Ak Vám spolubývajúceho nenájdeme, preplatíme Vám príplatok za 1-lôžkovú izbu až do výšky 250 €!
Srí lanka má teplé a tropické podnebie s priemernou ročnou teplotou 26-31 °C. Vyskytujú sa tu obdobia dažďov - na severe krajiny prší od októbra do januára a na juhu od mája do augusta. Má typickú tropickú klímu, kde sa striedajú obdobia sucha s výdatnými dažďami. V nižšie položených pobrežných oblastiach, napr. v Colombe, dosahuje priemerná denná teplota 27 °C. Ta klesá s narastajúcou nadmorskou výškou (napr. Nuvara Elija, 1 889 m len 16 °C). Najteplejšie je v južnej časti ostrova, kde sa teploty šplhajú k celoročnému priemeru 30 °C. Teplota mora je stabilná po celý rok okolo 27 °C.
Február je krásnym mesiacom na návštevu Srí Lanky, spadá medzi obdobie dažďov a obdobie sucha. Priemerná denná teplota sa pohybuje od 27°C až do 31°C. 
V apríli pokračuje teplé slnečné obdobie s teplotami okolo 33°C. 
V septembri je stále teplo a sucho, priemerná denná teplota sa pohybuje okolo 29°C. Ku koncu mesiaca sa môže objaviť severovýchodný monzún, môžeme očakávať o niečo viac daždivých dní.
V októbri môžeme rátať s väčšinovými prehánkami, kedy v priemere spadne okolo 369mm zrážok a má v priemere 17 daždivých dní. 
November je najvlhkejším mesiacom v roku, pribúdajú zrážky. priemerná denná teplota sa pohybuje od 24°C do 31°C. 
Priemerná denná teplota sa v decembri pohybuje okolo 30°C, v noci klesne na 22°C. Teplota mora je 28°C, zatiaľ čo vlhkosť je vysoká. Za 10 dní naprší približne 166mm dažďa. 
 • Na Srí Lanku potrebujete pas. Platnosť pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate.
 • Na Srí Lanku budete potrebovať víza. Víza je možné vybaviť cez online systém a poplatok za turistické mesačné víza je 45€. S vybavením vám pomôže naša CK. 
 
 

Z NÁŠHO MAGAZÍNU

Spoznajte nás bližšie

NA CESTE_FM Srí Lanka

05.08.2015

0:00 / 0:00
O nás | CK Victory Travel

DOBRODRUŽSTVO
POZNANIA

Dobrodružno poznávacie zájazdy do celého sveta organizujeme už od roku 2003. Garantujeme autentické cestovateľské zážitky na celý život, priateľský prístup a kvalitných sprievodcov.

Cestujeme v malých skupinkách, aby ste sa necítili ako na teambuildingu čínskej fabriky. ;-) S nami uvidíte, ochutnáte a spoznáte
svet aj nad rámec programu zájazdu - s nami sa dostanete každej krajine pod kožu. Naše ceny sú konečné a transparentné. Chcete cestovať so svojimi priateľmi vo vami zvolenom termíne? Radi vám pripravíme ponuku na mieru, presne podľa vašich požiadaviek.

ZOBRAZIŤ VIAC

Povedali o nás

SRÍ LANKA - PERLA INDICKÉHO OCEÁNU

Vysoko oceňujem fakt, že sprievodkyňa Evka žije na Srí Lanke a je pôvodom zo Slovenska. Dokonalá kombinácia, ktorá nám priniesla množstvo výhod. Celý zájazd bol veľmi dobre zorganizovaný a boli sme veľmi spokojní.

Tatiana R. Ázia

NEWSLETTER - NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

Získajte prehľad o špeciálnych ponukách, akciách a novinkách CK Victory Travel