Zájazd CK Victory Travel - TO NAJLEPŠIE Z AFRIKY

TO NAJLEPŠIE Z AFRIKY

Dĺžka pobytu

11 dní

Náročnosť

2 z 5

Počet osôb max.

15

Hodnotenie

98%

Zažite tú najkrajšiu časť Afriky len za niekoľko dní Vašej dovolenky. Začneme na konci afrického kontinentu v meste na Myse dobrej nádeje, ktoré stráži Stolová hora a duch Bludného Holanďana. Poprechádzame sa po uliciach Pretórie a oddýchneme si pod rozkvitnutými ružovými palisandrami. Necháme sa osviežiť „sprayom“ rieky Zambezi na Victoria Falls v Zimbabwe. Užijeme si množstvo slonov v krajine diamantov – v Botswane, aby sme si porovnali duet safari zážitkov Botswana, NP Chobe verzus JAR, NP Kruger. Leteckými presunmi sme urýchlili čas strávený cestovaním, vybrali sme pre Vás komfortné a kvalitné ubytovanie a Vy sa môžete tešiť na to najlepšie cestovateľské dobrodružstvo pod horúcim africkým slnkom. 
Typ zájazdu:

TERMÍNY ZÁJAZDU S CENAMI

Radi by ste s nami cestovali, ale ešte vám chýba zopár údajov pre konečné rozhodnutie? Stlačte tlačidlo "Mám otázku" a my sa vám ozveme. Želáme si, aby ste mali dobrý pocit, že ste si nás vybrali.

PLÁN CESTY A ĎALŠIE PODROBNOSTI

1. - 2. deň:

Odlet z Viedne a prílet do Kapského mesta

Odlet z Viedne a prílet do mesta na konci mysu, ktoré patrí do prvej desiatky najkrajších miesta sveta. Z panoramatického pohľadu určite. Zvykneme sa ubytovať v centre mesta zvanom aj „city bowl“, alebo okrajových častiach centra v susedstve prístavnej časti mesta Victoria & Alfred Waterfront so živou muzikou, s veľkým ruským kolesom, s množstvom krčmičiek, vinární a reštaurácií s vynikajúcimi morskými špecialitami. Table mountain alebo ikonická Stolová hora – symbol najstaršieho juhoafrického mesta. Táto hora sa pyšne týči nad mestom, vo výške 1086 m.n.m. Aj preto naše prvé kroky budú viesť na úpätie Stolovej hory. Vlastnými autami sa vyvezieme k stanici lanovky. Čaká nás krátka jazda lanovkou, ktorá sa počas stúpania otáča okolo svojej osi. Po výstupe nás čakajú tie najkrajšie výhľady na mesto v zátoke. Pohľady na Signal hill a Leviu hlavu, či na Dvanásť apoštolov a v pozadí sa črtajúci Robben Island – ostrov, kde strávil 18 rokov vo väzení najznámejší odporca apartheidu N. Mandela. Prejdeme sa okolo najstaršej stavby v celej Južnej Afrike – hradu Dobrej Nádeje a budeme pokračovať cez jednu z najstarších štvrtí Kapského mesta, malajská štvrť Bo-Kaap. Krivolaké uličky sú lemované pestrofarebnými fasádami domov, ktoré sú dodnes obývané prevažne miestnou moslimskou komunitou. Večer návšteva miestnej reštaurácie, kde budeme môcť prvýkrát ochutnať niečo naozaj africké. Stejk z antilopy, pštrosa či zebry, alebo ochutnáte mopanové húsenice ako delikatesu k orosenému pivu Castle? Váš skúsený sprievodca vám určite dobre poradí.

3.deň:

Objavovanie okolia Cape Town. Jazda na samý spodok afrického kontinentu, Falošná zátoka, paviány, damany a tučniaky až na Mys Dobrej Nádeje.

4.deň:

Odlet z Cape Town a prílet do najbohatšej provincie Gauteng, tzv.krajina zala, do Johannesburgu. Prehliadka Pretórie ako sídla prezidenta a nádherných palisandrových stromoradí.

5. deň:

Nádherné scenérie v dvoch provinciách Mpumulanga a Limpopo, neďaleko mozambických hraníc.

6. deň:

Najstarší národný park Afriky – Kruger o veľkosti polovice Slovenska. Celodenné safari.

7. deň:

Odlet, prílet na juh Afriky, Viktóriine vodopády alebo Dym, ktorý hrmí a bungee jumping z výšky 111 m z mosta spájajúceho Zimbabwe a Zambiu.

8. deň:

Adrenalínový deň, vybláznenia sa na raftingu na štvrtej najväčšej rieke Afriky – Zambezi. A následne ako odmena pokojná plavba katamaránom po pokojnom hornom toku rieky Zambezi. Proste dokonalý deň pod africkým nebom.

9. deň:

Slony, slony a ešte raz slony. Sme v národnom parku Chobe na kombinovanom „dvojkombe“ safari. Jazda na autách 4x4 a safari plavba po rovnomennej rieke.

10. - 11.deň:

Posledné aktivity a momenty Afriky, nákupy na trhoch. Odlet zo Zimbabwe a prílet do Viedne.

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku
 • Batožinu do podpalubia (počet kg v závislosti od leteckej spoločnosti)
 • Sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov
 • Ubytovanie v kvalitných 3*– 4* hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami v štýlovej a pohodlnej lodžii alebo v hoteloch
 • Safari v NP Kruger na safari autách 4 x 4
 • Kvalitnú klimatizovanú dopravu (minivany) + pohonné hmoty
 • Cestné poplatky a poplatky na hraniciach
 • Transfery na letisko v Afrike
 • 3x vnútroštátne prelety na trasách Kapské Mesto – Johannesburg, Johannesburg – Victoria Falls – Johannesburg
 • Organizačné zabezpečenie víz do JAR
 • Poistenie CK proti insolventnosti
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky

Cena nezahŕňa

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 380 €
Územie Juhoafrickej republiky patrí z veľkej časti do subtropickéhopásma. Na pobreží je podnebie stredomorského charakteru a vo vnútrozemí výrazne kontinentálne suché. Je to jedna z najteplejších krajín.
Klíma Botswany sa mení od púštnej po subtropickú. Vlhké daždivé leto trvá od októbra do marca a suchá teplá zima od mája do septembra. Priemerné zimné teploty dosahujú až35 ºC.
V Zimbabwe v  nížinách je podnebie tropické, na väčšine územia subtropické a miernejšie vo vyššej nadmorskej výške. Najteplejšie je v období október – marec, kedy teploty stúpnu nad 33ºC, v nížinách nad 40ºC. Na náhornej plošine je chladnejšie. Teploty sa pohybujú okolo 15 – 20ºC v teplom auguste. V novembri prichádza obdobie dažďov a trvá až do apríla.
 • Do Botswany, JAR a Zimbabwe potrebujete pas. Platnosť pasu musí byť platný minimálne 6 mesiacov po návrate z cesty s jednou voľnou dvojstranou.
 • Na vstup do Botswany nebudete potrebovať vízum na dobu 30 dní.
 • Do JAR budete potrebovať víza. O vstupné vízum sa žiada osobne na Veľvyslanectve Juhoafrickej republiky vo Viedni. S vybavením víz vám pomôže naša CK. 
 • Do Zimbabwe držitelia slovenských pasov potrebujú na cestu platné vízum, ktoré možno získať pri prílete do krajiny alebo pri vstupe/prekračovaní hraníc Zimbabwe. Jednovstupové vízum stojí 30 USD, dvojvstupové 45 USD a viacvstupové 55 USD. 
 
 

Z NÁŠHO MAGAZÍNU

Spoznajte nás bližšie

Africká kuchyňa

19.06.2020 Bystrík Novák

PREČÍTAŤ

Safari v Afrike - Tibor Pekarčík

21.06.2023

Dnes sa pozrieme na safari s milovníkom Afrického kontinentu Tiborom Pekarčíkom....

0:00 / 0:00

Slnečný svetadiel

18.06.2020 Miška Hlípalová

časť 2

PREČÍTAŤ

Stopom po Afrike - Slávek Král

06.11.2019

Slávek Král 2x prestopoval celý svet. Cestuje nízkorozpočtovo, prespáva pod širá...

0:00 / 0:00

Slnečný svetadiel

18.06.2020 Miška Hlípalová

časť 1

PREČÍTAŤ
O nás | CK Victory Travel

DOBRODRUŽSTVO
POZNANIA

Dobrodružno poznávacie zájazdy do celého sveta organizujeme už od roku 2003. Garantujeme autentické cestovateľské zážitky na celý život, priateľský prístup a kvalitných sprievodcov.

Cestujeme v malých skupinkách, aby ste sa necítili ako na teambuildingu čínskej fabriky. ;-) S nami uvidíte, ochutnáte a spoznáte
svet aj nad rámec programu zájazdu - s nami sa dostanete každej krajine pod kožu. Naše ceny sú konečné a transparentné. Chcete cestovať so svojimi priateľmi vo vami zvolenom termíne? Radi vám pripravíme ponuku na mieru, presne podľa vašich požiadaviek.

ZOBRAZIŤ VIAC

Povedali o nás

TO NAJLEPŠIE Z AFRIKY
TO NAJLEPŠIE Z AFRIKY
TO NAJLEPŠIE Z AFRIKY

Vyjadrujeme veľkú spokojnosť s náročným zájazdom v južnej Afrike, ktorý ako švajčiarske hodinky viedol super chalan Rudy . Bol to náš 7 poznávací zájazd s CK Victory Travel. Chalani robíte to zodpovedne!

Božena Čapičíková Afrika

Program zájazdu bol skvelý a sprievodca Ruddi bol nabitý znalosťami, ústretový, optimistický, zodpovedný, spontánny a milý. Celý zájazd hodnotím veľmi pozitívne.

Ivica L. Afrika

Zájazd bol logisticky veľmi dobre koncpiovaný. Sprievodca Ruddi podal profesionálny výkon, bol vždy ochotný a promptne reagoval na požiadavky / otázky účastníkov. Svojimi hlbokými vedomosťami o Afrike dodal zájazdu vysokú pridanú hodnotu.

Andrej Š. Afrika

NEWSLETTER - NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

Získajte prehľad o špeciálnych ponukách, akciách a novinkách CK Victory Travel