MENU

VÔNE A CHUTE EXOTICKEJ ANDALÚZIE

Alt Text!
16

EURóPA

VÔNE A CHUTE EXOTICKEJ ANDALÚZIE

KONEČNÁ cena od 1119 €

Zažite exotický mix slnečného juhu plný chutí a divokého flamenca. Kochajte sa krásou a výhľadmi historických miest, bielymi dedinkami a objavte pláže Atlantiku. Nakazte sa srdečnosťou usmievavých ľudí, ktorí veria v „suerte“ (šťastie).

Krajina
Španielsko
Typ
Naše Naj
Esencia čarovného juhu, ktorý je povestný históriou a flamencom

Nový prepracovaný program!

  • Príbehy dávnej Hispánie a mix kultúr citeľný na každom kroku.
  • Múry architektonických skvostov hladiace oko i dušu.
  • To naj z naj, čo srdce Andalúzie ponúka, zapité zvonivým vínom slnečného juhu.
  • Cena zahŕňa
  • Cena nezahŕňa
  • Príplatky
  • Dôležité vedieť
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, prehliadku všetkých navštívených miest, kompletnú dopravu minibusom, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami, poistenie CK proti insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Stravu okrem uvedenej, vstupy, poistenie liečebných nákladov, prípadné fakultatívne výlety, batožinu do podpalubia.

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 350 €

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, prehliadku všetkých navštívených miest, kompletnú dopravu minibusom, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami, poistenie CK proti insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Stravu okrem uvedenej, vstupy, poistenie liečebných nákladov, prípadné fakultatívne výlety, batožinu do podpalubia.

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 350 €

Program zájazdu

1.- 2.deň:

Odlet z Bratislavy/Viedne a prílet do MÁLAGY, do druhého najväčšieho mesta Andalúzie, ktoré v súčasnosti patrí medzi top miesta celého Španielska. Hneď v prvý večer zažijeme ruch južného Španielska a pochutnáme si na tradičných tapas, tinto de verano i na pravom španielskom víne. Ak milujete sladké, určite nepohrdnete typickými španielskymi šiškami churros con chocolate. Z opevnenej maurskej pevnosti Gibralfaro si sa pokocháme výhľadom na Málagu a potúlame sa uličkami, aby sme objavili život starého mesta. V centre nájdeme honosnú zdobenú Katedrálu de la Encarnación, a kto bude mať chuť, môže do nej vkročiť alebo sa vypraviť do pevnosti Alcazaba, prípadne do múzea kontroverzného maliara a jedného zo slávnych Malagueňos – Pabla Picassa. Nocľah v Málage.

3. deň:
Aj keď nepatríte medzi romantikov, RONDA Vás jednoducho očarí. Mestečko sa rozprestiera na mohutnej skalnej plošine a je rozdelené obrovskou roklinou El Tajoa. Svoje stopy tu zanechali Rimania i Maurovia a „objavili“ ju aj spisovateľ Ernest Hemingway a režisér Orson Welles. Zaručene patrí k vrcholom ciest po Andalúzii. Puente Nuevo je najvyšší most v meste a spája staré mesto s novou časťou. Plaza de Toros – jedna z najstarších býčích arén v Španielsku a vo vnútri pod hľadiskom je múzeum venované práve im. Zo záhrad mestského paláca môžeme objaviť 60-metrové schodisko, ktoré nechal ešte v 14. storočí vytesať do skaly maurský kráľ. Z Rondy je to už len na skok do jednej z fascinujúcich pueblos blancos – ARCOS DE LA FRONTERA. Noc v  Jerez de la Frontera.

4. deň:
Na ďalší deň sa vyberieme objavovať CÁDIZ. Jedno z najstarších miest v Európe obmýva Atlantický oceán a je známe svojimi historickými úzkymi uličkami. V 11. storočí ho založili Feničania a hovorí sa, že v hlbokých vodách Atlantiku sa ešte stále nachádzajú poklady, ktoré privážali moreplavci z Ameriky. V Cádize ochutnáme chute a vône španielskeho juhu, a to v miestnej tržnici Mercado Central. Vystúpime do veže starej katedrály, ktorá ponúka nezabudnuteľný výhľad na zdobené kupoly, na modrý oceán i na samotné mesto. V Torre Tavira zasa objavíme Cádiz cez magickú cameru obscuru, ktorú ešte v 10. storočí objavil arabský fyzik Alhazen. Ak ste ešte neochutnali tie najlepšie langusty, tortillu de camarones, výnimočne dobré tapas, južanské víno alebo manzanillu – svetlý variant sherry, tešte sa na SANLÚCAR DE BARRAMEDA. Počas svojich objavných miest ho poznal aj taliansky moreplavec Krištof Kolumbus, ktorý sa plavil v španielskych službách a práve tu sa skladovali poklady objaviteľov. V Bario Alto sa ukrýva aj Palác Medina Sidonia s krásnou záhradou a s výhľadom na mesto. Nocľah v Seville.

5. deň:

SEVILLA je jedno z najúchvatnejších miest Andalúzie, ktorú objavuje čoraz viac turistov. Sevillania nikdy nemajú naponáhlo a mesto má svoj osobitý rytmus. Jej dominantou je obrovská katedrála a veža Giralda, ktorá bola pôvodne postavená ako minaret. Dnes je symbolom náboženskej multikulturality v Andalúzii. Neďaleko katedrály sa nachádza aj pevnosť Alcazár s krásnymi záhradami. Nenecháme si ujsť ani prekrásnu a fotogenickú Plaza de Espaňa a ak budeme mať šťastie, zažijeme na nej aj pravé andalúzske flamenco. Nocľah v Seville.

6. deň:

CÓRDOBA založená v 2. storočí pred Kristom Feničanmi. V roku 711 mesto dobyli Arabi a stala sa hlavným mestom islamského emirátu v Al-Andalus, no aj jedným z najbohatších kultúrnych a duchovných centier islamu. Okolo roku 1000 patrila medzi najväčšie mestá na svete a v tom čase pribudla aj známa mešita Mezquita, ktorú neskôr kresťania pretvorili na kostol. Dnes je jednou z najväčších, no nezabudnuteľných sakrálnych stavieb. Len čo do nej vkročíte, ocitnete sa v chráme plnom stĺpov, nad ktorými sa klenú červeno-biele oblúky a dodávajú Mezquite nezabudnuteľný ráz a veľkosť. V Córdobe sa narodil Seneca i Maimonides a srdce starého mesta lemujú úzke uličky Juderíe (bývalej židovskej štvrte). Keď sa v 14. storočí skončilo obdobie náboženskej tolerancie, Židia boli prenasledovaní v pogromoch a následne vyhnaní. Bývalá židovská štvrť je dnes súčasťou svetového dedičstva UNESCO. V niektorom z barov ochutnáme typické salmorejo (typická studená paradajková polievka) alebo iné tapas, doprajeme si dobrú kávu alebo víno. Prejdeme sa aj po rímskom moste Puente Romano a možno objavíme aj arabské vodné kolá pri rieke Guadalquvir. Nocľah v Córdobe.

7. – 8. deň:

GRANADA je mesto východnej Andalúzie, ktorého islamským dedičstvom je Alhambra, z ktorej vyžaruje krása spojená s mysticizmom. Vedeli ste, že je to najväčší maurský palác na svete? Na námestí Pase odel Padre Marion sa nachádza množstvo barov s originálnymi tapas, montaditos a s výborným vínom. Oplatí sa tu zotrvať a zažiť večernú atmosféru poetickej Granady, túlať sa jej uličkami a vnímať energiu mesta. Čaká nás tiež koncert andalúzskeho flamenca – najznámejšieho andalúzskeho tanca a hudby v jednej z mnohých krčmičiek starej Granady. Odchod na letisko v Málage, odlet do Bratislavy/Viedne a príchod domov.

Trasa zájazdu
Málaga – Ronda – Arcos de la Frontera – Cádiz – Sanlúcar de Barrameda – Sevilla – Córdoba – Granada – Málaga

Veľmi zážitkova cesta, plná prekvapení nad rámec oficiálneho programu. Veľká vďaka Zuzke a Jurajovi, za ochotu, ústretovosť a profesionalitu.

Tatiana Valentová

Európa 2020

© 2020 CK Victory Travel. Designed by Provocation bureau | Developed by invibe