Zájazd CK Victory Travel - BHUTÁN & NEPÁL: KRÁĽOVSTVO HIMALÁJÍ

BHUTÁN & NEPÁL: KRÁĽOVSTVO HIMALÁJÍ

Dĺžka pobytu

10 dní

Náročnosť

2 z 5

Počet osôb max.

16

Hodnotenie

98%

Prijmite pokoj a mystiku Himalájí s našou nezabudnuteľnou cestou po Bhutáne a Nepále. Objavte bohaté kultúrne dedičstvo, úchvatnú krajinu a duchovnú hĺbku týchto dvoch očarujúcich destinácií. Pridajte sa k nám a zažite dobrodružstvo plné ohromujúcich výhľadov, živých tradícií a nezabudnuteľných momentov.

Typ zájazdu:

S NAMI ZAŽIJETE

TERMÍNY ZÁJAZDU S CENAMI

Radi by ste s nami cestovali, ale ešte vám chýba zopár údajov pre konečné rozhodnutie? Stlačte tlačidlo "Mám otázku" a my sa vám ozveme. Želáme si, aby ste mali dobrý pocit, že ste si nás vybrali.

PLÁN CESTY A ĎALŠIE PODROBNOSTI

1. deň:

Odlet z Viedne do hlavého mesta Nepálu – Káthmandu

Vyrážame z medzinárodného letiska vo Viedni na cestu do Himalájskeho raja. Večera, pohár vína a dobrý film na dobrú noc v lietadle.

2. deň:

Prílet do Káthmandu, prvá spoločná večera a prechádzka

3. deň:

Prehliadka Káthmandu, námestie Durbar, Kumar Devi, Pasupatinath

4. deň:

Vitajte v kráľovstve pokoja

5. deň:

Thimpu, hlavné mesto Bhutánskeho kráľovstva

6. deň:

Priesmyk Dochula, výhľady na Himaláje a príbehy o Božom bláznovi

7. deň:

Prechádzka k živým kláštorom a výhľady na údolie Punakha

8. deň:

Ikonické Tigrie hniezdo

9. deň:

Chrám Boudhanath, Freak Street, Opičí chrám

10. deň:

Prílet do Viedne.

Cena zahŕňa

  • Medzinárodnú letenku
  • Batožinu do podpalubia (počet kg v závislosti od leteckej spoločnosti)
  • Sprievodcu CK Victory Travel
  • Miestnych sprievodcov 
  • Turistickú daň v Bhutáne (200 USD/noc)
  • Prenajatú dopravu
  • Ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch
  • Plnú penziu počas pobytu v Bhutáne
  • Poistenie CK proti insolventnosti
  • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky

Cena nezahŕňa

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 290 €* 

*V prípade, že cestujete na zájazd sami, ponúkame Vám možnosť doubytovania s iným samostatne cestujúcim klientom rovnakého pohlavia. Stačí, ak v prihláške zadáte, že máte záujem o doubytovanie. Ak Vám spolubývajúceho nenájdeme, preplatíme Vám príplatok za 1-lôžkovú izbu až do výšky 250 €!

Najpriaznivejšími mesiacmi na návštevu Bhutánu sú marec - jún a september - november. V letných mesiacoch prichádza monzún a v zimnom období je hlavne vo vyšších častiach až extrémny chlad. Na juhu krajiny je podnebie subtropické, smerom na sever sa mení na vysokohorské. Bhután leží na južných svahoch Himalájí, ktorých mnohé vrcholy na hraniciach s Čínou presahujú 7 000 metrov nad morom. Povrch, členený riečnymi údoliami, sa znižuje k juhu do nížiny rieky Brahmaputry. Podnebie je subtropické monzúnové, vo veľhorách extrémne chladné, vysokohorské. Najviac zrážok prinášajú letné monzúnové dažde od júna do októbra. Monzúnové lesy prechádzajú vo vyšších polohách do horských lesov a alpínskych lúk, nad snežnou čiarou je územie s trvalým snehovým a ľadovcovým pokrytím. 

Nepálsku klímu výrazne ovplyvňujú monzúny. Od marca do júna tu panuje teplá jar s prehánkami. V letnom období prevládajú monzúnové dažde. Jeseň býva chladná, ale s jasnou oblohou. V zime môže v noci aj mrznúť, cez deň býva jasno a príjemne. Vo vysokohorských oblastiach je oveľa chladnejšie v kombinácii so studeným vetrom.

Na vstup do Nepálu aj Bhutánu potrebujete pas. Platnosť pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate.

Do Nepálu budete potrebovať víza. Na letisku alebo na pozemných hraničných prechodoch sa kupujú Visa on arrival za poplatok 30USD.  

Do Bhutánu rovnako budete potrebovať víza. Cestovanie do Bhutánu je možné len cez autorizované štátne bhutánske cestovné kancelárie, ktoré môžu spolupracovať s určitými slovenskými, prípadne medzinárodnými cestovnými kanceláriami. S vybavením víz vám pomôže naša CK. Cena za víza je 65€

O nás | CK Victory Travel

DOBRODRUŽSTVO
POZNANIA

Dobrodružno poznávacie zájazdy do celého sveta organizujeme už od roku 2003. Garantujeme autentické cestovateľské zážitky na celý život, priateľský prístup a kvalitných sprievodcov.

Cestujeme v malých skupinkách, aby ste sa necítili ako na teambuildingu čínskej fabriky. ;-) S nami uvidíte, ochutnáte a spoznáte
svet aj nad rámec programu zájazdu - s nami sa dostanete každej krajine pod kožu. Naše ceny sú konečné a transparentné. Chcete cestovať so svojimi priateľmi vo vami zvolenom termíne? Radi vám pripravíme ponuku na mieru, presne podľa vašich požiadaviek.

ZOBRAZIŤ VIAC

NEWSLETTER - NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

Získajte prehľad o špeciálnych ponukách, akciách a novinkách CK Victory Travel