Zájazd CK Victory Travel - JORDÁNSKO + POBYT PRI ČERVENOM A MŔTVOM MORI

JORDÁNSKO + POBYT PRI ČERVENOM A MŔTVOM MORI

Dĺžka pobytu

8 dní

Náročnosť

2 z 5

Počet osôb max.

16

Hodnotenie

98%

Dopraj si 8 dní naplnených TOP zážitkami v starobylom púštnom kráľovstve! Čaká ťa skalné mesto Petra ukrývajúce najväčšie poklady UNESCO, biblická hora Nebo s výhľadom na zasľúbenú zem aj „Jordánske Pompeje“ Jerash, ukryté niekoľko storočí v piesku. Deň v krajine červenkastého piesku na púšti Wadi Rum a noc v beduínskom kempe pod hviezdami. Šnorchlovanie v priezračnom Červenom mori a liečivý kúpeľ v rýchlo miznúcom Mŕtvom mori. Magické Jordánsko je od teba vzdialené len 3,5 hodiny letu. 
Typ zájazdu:

TERMÍNY ZÁJAZDU S CENAMI

Radi by ste s nami cestovali, ale ešte vám chýba zopár údajov pre konečné rozhodnutie? Stlačte tlačidlo "Mám otázku" a my sa vám ozveme. Želáme si, aby ste mali dobrý pocit, že ste si nás vybrali.

PLÁN CESTY A ĎALŠIE PODROBNOSTI

1. deň:

Prílet do Jordánska

Odlet priamym letom z Viedne a prílet do hlavného mesta Jordánska, do AMMÁNU. Prevoňané čajovne, chutná arabská shwarma a vodné fajky... Atmosféra púštnej krajiny sa nám dostáva pod kožu.
2. deň:

Púštnou diaľnicou k biblickej hore Nebo a ešte ďalej...

3. deň:

Div sveta - úchvatná Petra

4. deň:

Malá Petra, ťavy, beduíni a noc plná hviezd v púšti

5. deň:

Relax na brehoch priezračného Červeného mora

6. deň:

Liečivé bahno Mŕtveho mora

7. deň:

Miesto krstu Ježiša Krista a Jordánske pompeje v meste Jerash

8. deň:

Odlet z Ammánu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku
 • Príručnú batožinu (malú tašku)
 • Podpalubnú batožinu (do 20 kg)
 • Sprievodcu CK Victory Travel 
 • Miestnych sprievodcov
 • Ubytovanie v kvalitných 3* a 4* hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami
 • Noc v autentickom beduínskom kempe v púštu Wadi Rum
 • Večeru v púšti Wadi Rum
 • Výlet na jeepoch 4x4 v púšti Wadi Rum
 • Komplet prenajatú klimatizovanú dopravu
 • Kvalitný sprievodný program
 • Všetky vstupy podľa programu
 • Poistenie CK voči insolventnosti
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Cena nezahŕňa

 • Na púšti Wadi Rum je ubytovanie v autentickom beduínskom kempe v dvojmiestnych stanoch. Sociálne zariadenia v kempe sú zdieľané. 
 • Upozorňujeme, že počasie na konci novembra / začiatkom decembra je okolo 13 - 15ºC. Noci sú studené, teplota môže dosiahnúť hodnotu len cca 4 - 6ºC. 
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 200 €*
*V prípade, že cestujete na zájazd sami, ponúkame Vám možnosť doubytovania s iným samostatne cestujúcim klientom rovnakého pohlavia. Stačí, ak v prihláške zadáte, že máte záujem o doubytovanie. Ak Vám spolubývajúceho nenájdeme, preplatíme Vám príplatok za 1-lôžkovú izbu až do výšky 250 €!
Podnebie v Jordánsku je väčšinou suché. Sezóna dažďov je od novembra do apríla. Môžete očakávať horúce a suché leto a chladnú zimu. Najteplejším mesiacom tu je august a priemerná maximálna teplota je 32.7 ℃. Najchladnejší mesiac tu je január s priemernou maximálnou teplotou 12.5 ℃. Najväčší počet daždivých dní je v januári, najmenej v júli. 

V marci teploty stúpnu na prjemných 16°C cez deň, ale noci ostávajú stále chladné okolo 5°C. Zrážky pretrvávajú padne cca 61mm čo predstavuje asi 8 daždivých dní. 

V apríli denné teploty dosahujú v priemere okolo 21°C, nočné sú stále dosť nízke okolo 9°C. Slnečných dní pribúda a zrážky sa odhadujú už len na 20mm ( asi 4 dni s dažďom).

V máji sa oteplí na 26°C počas dňa pri nízkej vlhkosti vzduchu. Nočná teplota stúpne na 12°C. Máj je takmer bez zrážok. 

V júni sa objavujú príjemné denné a už aj nočné teploty. Veľmi teplých 29°C klesne počas noci na zhruba 15°C. Tento mesiac je suchý bez zrážok. 

V júli pokračuje obdobie bez zrážok kedy denné teploty dosahujú 30°C až 38°C pri mierne zvýšenej vlhkosti vzduchu. Noc je príjemne teplá okolo 17°C. 

V septembri sú teploty stále vysoké, denná okolo 29°C pri miernej vlhkosti vzduchu. Nočné teploty okolo 15°C. September je suchý mesiac bez zrážok. 

V októbri teploty mierne klesnú na 25°C počas dňa a 12°C počas noci. Vlhkosť vzduchu je nízka. Ojedinele sa môžu vyskytnúť zrážky, maximálne počas troch dní. 

V novembri sa teploty držia zhruba na 19°C cez deň,  noci už môžu byť chladné okolo 8°C. 

 • Do Jordánska potrebujete pas. Platnosť pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate.
 • Do Jordánska budete potrebovať víza za poplatok 55€ a s vybavením víz vám pomôže naša CK. 

Z NÁŠHO MAGAZÍNU

Spoznajte nás bližšie

Jordánska Petra - tajomstvo ružových skál

04.01.2022 Zuzana Čaprnková

Kto boli záhadní Nabatejci a aké sú najkrajšie stavby Jordánskej Petry?

PREČÍTAŤ

Jordánsko - Zuzana Čaprnková

20.10.2021

So Zuzkou Čaprnkovou sme sa v rubrike Na ceste_FM vybrali do exotického Jordánsk...

0:00 / 0:00
O nás | CK Victory Travel

DOBRODRUŽSTVO
POZNANIA

Dobrodružno poznávacie zájazdy do celého sveta organizujeme už od roku 2003. Garantujeme autentické cestovateľské zážitky na celý život, priateľský prístup a kvalitných sprievodcov.

Cestujeme v malých skupinkách, aby ste sa necítili ako na teambuildingu čínskej fabriky. ;-) S nami uvidíte, ochutnáte a spoznáte
svet aj nad rámec programu zájazdu - s nami sa dostanete každej krajine pod kožu. Naše ceny sú konečné a transparentné. Chcete cestovať so svojimi priateľmi vo vami zvolenom termíne? Radi vám pripravíme ponuku na mieru, presne podľa vašich požiadaviek.

ZOBRAZIŤ VIAC

Povedali o nás

JORDÁNSKO + POBYT PRI ČERVENOM A MŔTVOM MORI
JORDÁNSKO + POBYT PRI ČERVENOM A MŔTVOM MORI
JORDÁNSKO + POBYT PRI ČERVENOM A MŔTVOM MORI
JORDÁNSKO + POBYT PRI ČERVENOM A MŔTVOM MORI
JORDÁNSKO + POBYT PRI ČERVENOM A MŔTVOM MORI

Precestoval som toho už dosť. Bez zdvorilostných fráz, naozaj sprievodca Filip Gelančík bol výborný. S ním bola úžasná atmosféra počas celého pobytu. Na porovnanie ho dávam k cestovateľovi Martinovi Navrátilovi. Odovzdajte mu ešte raz veľkú vďaku. Roman Schlarmann

Roman Schlarmann Ázia

Zájazd splnil moje očakávania, Páčili se mi navštívené miesta, veľa zážitkov, vsetko bolo perfekne zorganizované a sprievodkyňa Zuzka Caprnkova bola perfektná vo všetkých smeroch, za čo jej patrí veľké poďakovanie

Soňa Vyhlídalová Ázia

Zajazd vo mne zanechal veľa pozitívnych dojmov, zážitky prekonali očakávania, všetko bolo dokonale zmenezovane, sprievodkyňa Zuzka Caprnkova si nás získala profesionálnym a aj osobným pristupom. Radi aj s manželkou v budúcnosti využijeme služieb Vašej spoločnosti Victory travel.

Vladimír Vyhlidal Ázia

bola to moja najlepšia poznávačka, hlavne zásluhou Zuzany, ktorá bola neskutočne sčítaná, múdra, milá a empatická. Vďaka nej bol tento zájazd výnimočný. Mókosová

Tatiana Mókosová Ázia

Som veľmi spokojný so sprievodcom, jeho programom a aj s prístupom ku klientom. Jeho profesionálny a priateľský prístup ocenili všetci klienti skupiny v ktorej som bol. Juraj ďakujeme za skvelé zážitky a tešíme sa na ďalšie s VictoryTravel.

Ivan Vlkovič Ázia

NEWSLETTER - NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

Získajte prehľad o špeciálnych ponukách, akciách a novinkách CK Victory Travel