MENU

JORDÁNSKO + POBYT PRI ČERVENOM A MŔTVOM MORI

Alt Text!
16

ÁZIA

JORDÁNSKO + POBYT PRI ČERVENOM A MŔTVOM MORI

KONEČNÁ cena od 1450 €

Prevoňané čajovne, chutná arabská shwarma a vodné fajky v starobylom Ammáne. Skalné mesto Petra ukrývajúce najväčšie poklady UNESCO. Ohromný 40 metrov vysoký chrám tu vytesali do ružovkastého pieskovca už pred 2500 rokmi. Z biblickej hory Nebo sa nám naskytne pohľad na zasľubenú zem, tak ako Mojžišovi, po jeho 40 ročnom putovaní. „Jordánske Pompeje“ Jerash, ukryté niekoľko storočí v piesku. Deň v krajine červenkastého piesku na púšti Wadi Rum a noc v beduínskom kempe. Šnorchlovanie v priezračnom Červenom mori a liečivý kúpeľ v rýchlo miznúcom Mŕtvom mori.

Krajina
Jordánsko
Typ
Naše Naj
Krajina ružového piesku dýchajúca históriou starých civilizácii.

  • Starobylé mestá Ammán, Madaba, Petra a Jerash ukrývajúce najväčšie poklady UNESCO.
  • Deň a noc v čarovnej púšti Wadi Rum pod najvyššou horou krajiny.
  • Relax pri liečivom Mŕtvom mori, arabské večery pri vodnej fajke a mätovom čaji, nádherný podmorský svet pri Červenom mori.
 

  • Cena zahŕňa
  • Cena nezahŕňa
  • Príplatky
  • Dôležité vedieť
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami, komplet prenajatú klimatizovanú dopravu, všetky vstupy podľa programu, poistenie CK voči insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Víza 55 € (po prílete na letisku), strava okrem raňajok, bakšišné, poistenie lieč. nákladov.

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 200 €

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami, komplet prenajatú klimatizovanú dopravu, všetky vstupy podľa programu, poistenie CK voči insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Víza 55 € (po prílete na letisku), strava okrem raňajok, bakšišné, poistenie lieč. nákladov.

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 200 €

Program zájazdu:

1.-2. deň:

Odlet z Viedne a prílet do hlavného mesta Jordánska, do AMMÁNU. Prehliadka krásneho centra starého mesta. Farebný trh, divadlo rímskeho mesta Philadelphia, mešita kráľa Abdulláha a Husejnova mešita. Biblická hora Mt. Nebo odkiaľ sa Mojžiš pozeral na zasľúbenú zem. Úžasné výhľady na Mŕtve more a na Palestínu. Z hory sa odvezieme priamo k brehom mora o ktorom je známe, že sa v ňom prakticky nedá kúpať. Presvedčíte sa o tom aj sami?

3.deň:

Po raňajkách vyrážame púštnou diaľnicou „Kings Highway“ do MADABY s kostolíkom svätého Juraja, pod ktorým sa skrýva najvýznamnejšia mozaika Blízkeho Východu. V malom ospalom mestečku sa stretáva islam s kresťanstvom. Mešity a kostoly na jednej ulici. Pokračujeme k údoliu Wadi Al-Mujeb, kde navštívime známy križiacky hrad Kerak s bohatou históriou, ktorý bol v roku 1189 dobytí slávnym Saladínom. Cestu zavŕšime v Petre, kde aj prenocujeme.

4.deň:

Nezabudnuteľný deň v skalnom meste Nabatejcov, PETRA. Za úzkym Siqom sa objaví Pokladnica, a Vy sa ocitnete v rozprávke. Kráľovské hrobky vytesané do ružovkastých skál, rímske divadlo, kolonáda, ktorú lemujú chrámy a dievčenský hrad ukrývajúci legendu. Vyšliapete si 800 schodov až ku kláštoru Ed Deir? V diaľke vidíme Áronovú horu s bielou svätyňou. Krásne výhľady na jordánsku krajinu, presladený beduínsky čaj s mätou. Na tento deň sa naozaj nezabúda!

5.deň:

Presunieme sa do púšte Wadi Rum (tiež známej ako "The Valley of Moon "), miesta s pohostinnou tvárou s najvyššou horou krajiny – DŽABAL RUM. Jazda na džípoch, príbehy o Lawrencovi z Arábie, sedem stĺpov múdrosti a značky starovekých karaván na skalách. Večera a nocľah nás bude čakať v beduínskom kempe priamo v púšti.

6. deň:

Ranný presun do šarmantného prímorského mesta AQABA a celodenný oddych. Šnorchlovanie v priezračne čistom Červenom mori alebo kúpanie sa s výhľadom na izraelský Eilat. Večer mesto ožíva a ponúka možnosť vychutnať si chutné arabské jedlo, posedieť v miestnej čajovni pri dúšku mätového čaju či vodnej fajke. Arabský večer ako má byť! Prenocovanie v meste Aqaba.

7. deň:

Prechádzame údolím Wadi Araba, kde na horizonte stúpajú šedivé kopce, až k MŔTVEMU MORU. Tu si doprajeme čas na okúpanie a relax. Následne sa presunieme do Ammánu, kde aj prenocujeme.

8. – 9. deň:

JERASH nosí hrdo prezývku “jordánske Pompeje”. Mesto ukryté mnoho storočí v piesku je jedným z najlepšie zachovaných rímskych provinčných miest na svete. Ešte dnes môžeme obdivovať rímsky urbanizmus, spevnené a kolonádové ulice, chrámy, divadlá, široké verejné priestranstvá, námestia, kúpele, fontány a mestské hradby obklopené vežami a bránami. Zastavíme sa pri meste ALJOUN, kde leží križiacky hrad QALAT AR-RABAD postavený generálom slávneho Saladína. Preskúmame jeho tmavé chodby a povieme si ako sa odtiaľto dostávali správy do Káhiry za jeden jediný deň. Posledný deň plní zážitkov odlietame domov.

Trasa zájazdu:
Amman – MADABA – Petra – Akaba – Jerash – Amman a odlet do Európy

Super cestovná kancelária! Pred pár dňami sme sa vrátili z krásnej dovolenky v Ázii. Veľmi pekne ďakujeme Victory Travel a našej milej sprievodkyni Zuzke Čaprnkovej, ktorá nás skvelo a veľmi organizovane previedla v Thajsku, Malajzii a Singapure. Všetko bolo super naplánované! Tešíme sa na ďalšie cestovateľské zážitky 😉

Soňa Vyhlídalová

Ázia 2020

© 2020 CK Victory Travel. Designed by Provocation bureau | Developed by invibe