MENU

PORTUGALSKO

Alt Text!
14

EURóPA

PORTUGALSKO

KONEČNÁ cena od 1084 €

Intenzívne, ale bezstresové putovanie po prekrásnej krajine na konci Európy, ktorú ešte turistický valec neprevalcoval. Miesta geniálnych moreplavcov, skvelej gastronómie a fantastického portského vína. Cestujeme v malej skupine!

Krajina
Portugalsko
Typ
Naše Naj
V roku 2018 navštívilo susedné Španielsko takmer 83 miliónov turistov, kým Portugalsko, napriek tomu, že bolo vyhlásené za „najlepšiu turistickú destináciu sveta“, iba 25! Poďte s nami zažiť, užiť si chutí a atmosféry v prekrásnom Portugalsku, kým sa ku hrozivým španielskym číslam nezačne približovať!
  • Cena zahŕňa
  • Cena nezahŕňa
  • Príplatky
  • Dôležité vedieť
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, všetku dopravu (vlakom, mikrobusom), poistenie CK proti insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Stravu okrem raňajok, vstupné do pamiatok, fakultatívne výlety, poistenie liečebných nákladov, batožinu do podpalubia.

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 250 €

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, všetku dopravu (vlakom, mikrobusom), poistenie CK proti insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Stravu okrem raňajok, vstupné do pamiatok, fakultatívne výlety, poistenie liečebných nákladov, batožinu do podpalubia.

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 250 €

Program zájazdu
 
1.-2. deň:

Odlet z Viedne a prílet do Lisabonu. Po prevzatí si batožiny sa pohodlne a rýchlo presunieme metrom do samotného centra Lisabonu. Prechádzka historickým centrom, ktorú nám osladí koláčik, ktorý je symbolom celého Portugalska od konca 19. storočia – pastel de nata. Nocľah v centre Lisabonu.

3. deň:

Po raňajkách preskúmame Lisabon, jeho ikonické budovy na pobreží rieky Tajo, ale najmä si užijeme úžasnú atmosféru tohto mesta. Povieme si, čo je to manuelský sloh a ako ho rozlíšiť od ostatných architektúr. Vo fantastickom Lisboa centre sa podozvedáme mimoriadne zaujímavé fakty o zemetrasení, ktoré navždy zmenilo tvár tohto mesta. Večerná prechádzka v najstaršej štvrti Alfama a pohľad na nádherné azulejos na fasádach starých domov, ktoré nás budú sprevádzať počas celého zájazdu. Započúvame sa práve tu do clivého fada?

4. deň:

Priamo z centra mesta budeme odchádzať do jedného z najromantickejších miest Portugalska. Sintra je dnes považovaná za ikonu celej krajiny a my si povieme, kto bol autorom nádherných, možno aj trochu bizarných palácov a zámkov. Nádherné výhľady na zelenú krajinu, iba kúsok na najzápadnejší bod kontinentálnej Európy – Cabo da Roca. Na Cabo da Roca si prečítame citát famózneho básnika Luisa de
Camõesa, a mierime opäť do nám už známeho Lisabonu.

5. deň:

V tento deň sa dostávame do ďalšej perly Portugalska, do magicky pôvabného Óbidos. Toto nádherné mestečko dostala ako dar od svojho manžela Isabela Aragónska v 13. storočí. Okrem stredovekých zákutí a uličiek sa pred západom slnka vyberieme na hradby, ktoré obklopujú celé historické jadro. V krásnom Óbidose prespíme.

6. deň:

Dopoludňajší odchod do ďalšieho skvelého mesta, Porto. Vedeli ste, že až do 17. storočia sa tu nesmela usadzovať šľachta? Napriek absencii palácov a aristokratických budov Porto veľmi zdatne konkuruje Lisabonu a nepochybujeme o tom, že tunajšia atmosféra Vás uchváti. Centrum najstaršej časti Terreiro da Sé a prekrásne vyzdobená stanica Sao Bento. Kto by čakal, že ochutnávka skvelej portugalskej kuchyne sa začína a končí sa v Lisabone, je na omyle, pretože práve Porto sa preslávilo fantastickými malými „Francúzkami“. Priamo na mieste sa dozviete viac!

7.-9. deň:

Porto sa okrem francesinhou preslávilo svojím portským vínom. Viete, že pravé portské sa smie vyrábať iba v oblasti Alto Douro? Pochopiteľne, že ho ochutnáme, a kto bude chcieť, absolvuje aj plavbu loďou po rieke Douro. Práve z lode bude prekrásny výhľad na nábrežie Cais da Ribeira, na miesto, ktoré je pod starostlivou ochranou UNESCO ako jedinečná kultúrna pamiatka ľudstva. Voľno v Porte, odchod na letisko a prílet do Viedne.

Trasa zájazdu
Lisabon – Sintra – Cabo da Roca – Lisabon – Óbidos – Porto – Coimbra – Porto

Najlepšie, čo sme si mohli vybrať. Mexiko maximálne poznanie sme maximálne spoznali aj vďaka sprievodcovi Rasťovi Jančíkovi, ktorý bol TOP zo všetkých topov. Najbližšia spoznávačka jedine s Victory!

Michaela Zifčáková

Amerika 2019

© 2020 CK Victory Travel. Designed by Provocation bureau | Developed by invibe