Zájazd CK Victory Travel - ISLAND - TO NAJLEPŠIE

ISLAND - TO NAJLEPŠIE

Dĺžka pobytu

7 dní

Náročnosť

3 z 5

Počet osôb max.

16

Hodnotenie

98%

Rozšírili sme pre Vás program bez navýšenia ceny!
Za nezabudnuteľných 6 dní nabitých zážitkami spoznáme nádhernú rôznorodosť islandskej prírody, prejdeme sa pod vodopádom, pozdravíme tulene v ľadovcovej lagúne, vystúpime na Modrú horu, stretneme sa s veľrybami, okúpeme sa v horúcich prameňoch v srdci Dúhových hôr, ochutnáme najlepšiu tresku na svete, nahliadneme do sopečného krátera, nasajeme atmosféru najsevernejšieho hlavného mesta - Reykjavíku s pestrou umeleckou scénou a ešte omnoho viac!

TERMÍNY ZÁJAZDU S CENAMI

Radi by ste s nami cestovali, ale ešte vám chýba zopár údajov pre konečné rozhodnutie? Stlačte tlačidlo "Mám otázku" a my sa vám ozveme. Želáme si, aby ste mali dobrý pocit, že ste si nás vybrali.

PLÁN CESTY A ĎALŠIE PODROBNOSTI

1. deň:

Najkrajšie vodopády Islandu Seljalandfoss, Skógafoss a prechod popod stratovulkán Eyjafjallajökull známy svojou „turistickou erupciou“

Odlet z Viedne a prílet do Keflavíku. Cez rozsiahle lávové polia zo sopečných erupcii v 14.storočí sa vydávame na cestu na južné pobrežie. Čakajú nás najkrajšie vodopády Islandu Prejdeme sa poza 60 metrový Seljalandfoss a potešíme sa dúhou na vodopádoch Skógafoss. Cesta popod stratovulkán Eyjafjallajökull preslávený erupciou z roku 2010, ktorá zastavila leteckú dopravu v celej Európe na 6 dní nám pripraví neuveriteľné pohľady na okolitú scenériu. Poprechádzame sa po jednej z najkrajších pláží sveta Reynisfjara. Čierne sopečné kamene, mohutné stĺpy čadiča a silné burácajúce more. Len skamenení trolovia mu odolávajú. V malej rybárskej dedine Vík í Mýrdal o počte 300 obyvateľov si doprajeme najlepšiu grilovanú rybu na Islande.

2. deň:

Fantasy kaňon Fjaðrárgljúfur, najväčší ľadovec Európy Vatnajökull a ľadovcová lagúna Jökulsárlón

3. deň:

Kontinentálna trhlina Almannagjá, gejzíry, zlatý vodopád Gullfoss a scénický kráter Kerið

4. deň:

Divoké vnútrozemie, mágia Dúhových hôr Landannalaugar a relax v horúcich termáloch

5. deň:

Reykjavík, najsevernejšie hlavné mesto sveta. Kúpanie v liečivej vode Modrej lagúny

6. deň:

Pozorovanie veľrýb, odlet do Viedne.

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku 
 • Príručnú batožinu (malá taška)
 • Sprievodcu CK Victory Travel
 • Ubytovanie v príjemných hoteloch, alebo penziónoch strednej kategórie s raňajkami
 • Vlastnú prenajatú dopravu 
 • Kvalitný sprievodný program
 • Poistenie CK proti insolventnosti
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky

Cena nezahŕňa

V termíne 07.05.2024 - 13.05.2024 - máme odlet z Islandu 13.05.2024 o 00:10 - preto je termín predĺžený o jeden deň, ale v tento deň je naplánovaný iba let domov. Ubytovanie nebude zabezpečené z noci 12.05.2024 na 13.05.2024.
 
 
 
LANDMANNALAUGAR - na tomto výlete vybočujeme z našej komfortnej zóny a to doslova aj čo sa týka pozemných komunikácii. Asfaltovú cestu nahradia horské nespevnené cesty a preto je konanie výletu je závisle od ich prejazdnosti. V prípade nepriaznivých podmienok však zabezpečíme kvalitný náhradný program.

Ubytovanie
- V rodinných penziónoch na Islande, ktoré na niektorých miestach využívame aj my, je štandardom zdieľané sociálne zariadenie. Netreba sa toho však obávať. Ubytovanie je veľmi čisté, príjemné s charakteristickou škandinávskou atmosférou. 
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 840 €*
*V prípade, že cestujete na zájazd sami, ponúkame Vám možnosť doubytovania s iným samostatne cestujúcim klientom rovnakého pohlavia. Stačí, ak v prihláške zadáte, že máte záujem o doubytovanie. Ak Vám spolubývajúceho nenájdeme, preplatíme Vám príplatok za 1-lôžkovú izbu až do výšky 250 €!

V cene zájazdu je letenka s batožinou max. do 10 kg s rozmermi 40 x 30 x 20 cm (možnosť doplatiť si väčšiu batožinu podľa aktuálneho cenníka leteckej spoločnosti) 
Klíma na Islande je subarktická. Môžete očakávať relatívne mierne, ale veterné zimy a dosť vlhké a chladné leto. Počasie na Islande je pomerne nestabilné.
Najteplejší mesiac je júl s priemernou teplotou 10 °C a najchladnejší mesiac je január s priemernou teplotou 0 °C. Najviac daždivý mesiac je október, najmenej zrážok padne v máji. 
 • Na Island nepotrebujete pas, bude vám stačiť platný občiansky preukaz. Platnosť občianskeho preukazu musí byť minimálne 3 mesiace po návrate.
 • Na Island si nemusíte vybavovať víza.
 •  

Z NÁŠHO MAGAZÍNU

Spoznajte nás bližšie

ISLAND - To nie je len oheň a ľad!

03.08.2020 Zuzana Čaprnková

PREČÍTAŤ

Island: Laugavegur trail - Michal Kostovský

02.09.2020

Michal Kostovský na Islande absolvoval vyše 80 kilometrový trek, vrátane Laugave...

0:00 / 0:00

Kultúra Islandu - Lucia Meisner

13.09.2017

Krajina 300 000 obyvateľov, izolovaný ostrov uprostred Atlantiku produkuje prekv...

0:00 / 0:00

Island - Matej Smrek

06.05.2015

Matej Smrek prešiel 1400 kilometrov okolo Islandu. Čo zažil a ako sa na cestu pr...

0:00 / 0:00

Cesta na Island s otcom - Gabriela Brestič

04.07.2018

Gabriela Brestič vzala svojho otca Wiliama na Island. Aké zážitky mali a ako sa...

0:00 / 0:00

Island - Tomáš Grofka Procházka

18.09.2019

Divadelný režisér, autor a performer Tomáš Grofka Procházka cestoval na Island....

0:00 / 0:00

Island - Zuzana Čaprnková

03.06.2020

Aká je atmosféra na Islande počas léta? Kam ísť v Reykjavíku na party a čo ochut...

0:00 / 0:00
O nás | CK Victory Travel

DOBRODRUŽSTVO
POZNANIA

Dobrodružno poznávacie zájazdy do celého sveta organizujeme už od roku 2003. Garantujeme autentické cestovateľské zážitky na celý život, priateľský prístup a kvalitných sprievodcov.

Cestujeme v malých skupinkách, aby ste sa necítili ako na teambuildingu čínskej fabriky. ;-) S nami uvidíte, ochutnáte a spoznáte
svet aj nad rámec programu zájazdu - s nami sa dostanete každej krajine pod kožu. Naše ceny sú konečné a transparentné. Chcete cestovať so svojimi priateľmi vo vami zvolenom termíne? Radi vám pripravíme ponuku na mieru, presne podľa vašich požiadaviek.

ZOBRAZIŤ VIAC

Povedali o nás

ISLAND - TO NAJLEPŠIE
ISLAND - TO NAJLEPŠIE
ISLAND - TO NAJLEPŠIE
ISLAND - TO NAJLEPŠIE
ISLAND - TO NAJLEPŠIE
ISLAND - TO NAJLEPŠIE

Veľmi zážitkova cesta, plná prekvapení nad rámec oficiálneho programu. Veľká vďaka Zuzke a Jurajovi, za ochotu, ústretovosť a profesionalitu.

Tatiana Valentová Európa

Výborný itinerár v nádhernej krajine s fantastickou sprievodkyňou - chceme viac Zuziek Čaprnkových vo Victory! Ďakujem za pestrofarebné zážitky a príjemnú spoločnosť v malej skupine.

Martin Myjavec Európa

Bola som prvykrat a bola som nadsena👍

Martina Vranovska Európa

Doteraz sme cestovali sami, ale pre Island sme sa rozhodli nahle a nebol čas zorganizovať trip. Rozhodli sme sa pre vašu agentúru a jednoznačne neľutujeme a určite to nebol posledný zájazd s vami. Budeme vás odporúčať všetkým známym. Ďakujeme za krásne zážitky

Zuzana Šulajová Európa

veľmi dobrý zájazd. plný program, ktorý sa aj reálne udial. 100%ná spokojnosť. ďakujem.

Aurélia Bachoríková Európa

Vyborna dovolenka, s fantastickymi zazitkami a ludmi. Bolo super. Dakujem. A vdaka hlavne Katarinke Szabovej za sprevadzanie, Jozkovy za soferovanie.

Marcela Juranova Európa

NEWSLETTER - NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

Získajte prehľad o špeciálnych ponukách, akciách a novinkách CK Victory Travel