MENU

ISLAND – VEĽKÝ OKRUH

Alt Text!
14

EURóPA

ISLAND – VEĽKÝ OKRUH

KONEČNÁ cena od 1820 €

Surová atmosféra severu opantá Vaše zmysly skoro ako národná pálenka Brennivín. Za týždeň okružnej cesty prebádame všetko, čo Island ponúka. Nazrieme do sveta pre iných neviditeľného, do sveta škriatkov a trollov, a čakajú nás magické stretnutia s veľrybami, s tuleňmi, so sobmi a s morskými vtákmi.

Krajina
Island
Typ
Expedícia, Outdoor, Naše Naj
Nezabudnuteľný okružný roadtrip magickým severom.
 
 • Sopky a ich krátery, gejzíry, lávové polia, fjordy
 • Ľadovcová lagúna Jökulsárlón aj najväčší ľadovec Európy Vatnajökull
 • Najaktívnejšia geotermálna oblasť Islandu - jazero Mývatn ako z iného sveta
 • Vodopád bohov Godáfoss, zlatý vodopád Gulfoss a nespočet ďalších "fossov" :)
 • Blízke stretnutie s veľrybami, tuleňmi, sobmi a morskými vtákmi
 • Magická atmosféra mýtov a legiend večne živých v prírode
 • Romantický Reykjavík s pestrou kultúrnou scénou a výbornými reštauráciami

 • Cena zahŕňa
 • Cena nezahŕňa
 • Príplatky
 • Dôležité vedieť
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a prípadných miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie s raňajkami, prenajatú dopravu, poistenie CK proti insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Fakultatívne výlety, stravu okrem raňajok, vstupy, poistenie liečebných nákladov, batožinu do podpalubia.

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 595 €

V cene zájazdu je letenka s batožinou max. do 10 kg s rozmermi 40 x 30 x 20 cm (možnosť doplatiť si väčšiu batožinu podľa aktuálneho cenníka leteckej spoločnosti)

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a prípadných miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie s raňajkami, prenajatú dopravu, poistenie CK proti insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Fakultatívne výlety, stravu okrem raňajok, vstupy, poistenie liečebných nákladov, batožinu do podpalubia.

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 595 €

V cene zájazdu je letenka s batožinou max. do 10 kg s rozmermi 40 x 30 x 20 cm (možnosť doplatiť si väčšiu batožinu podľa aktuálneho cenníka leteckej spoločnosti)

Program zájazdu

1. deň: Reykjavík, najsevernejšie hlavné mesto sveta.

Prílet do Reykjavíku -  v preklade znamená “Dymová zátoka”. Stúpajúce stĺpy pary z horúcich prameňov nás o tom presviedčajú.  360° výhľad na mesto a okolitú krajinu s vychutnáme z veže Perlan. Navštívime aj miesto, kde sa v roku 1986 skončila studená vojna. Zišli sa tu Michail Gorbačov s Ronaldom Reaganom.  Skvost modernej architektúry, koncertná hala Harpa je jednou z hlavných dominánt mesta. Vychnutávame atmosféru nočných klubov najsevernejšieho hlavného mesta.

2. deň: Kontinentálna trhlina Almannagjá, gejzíry, zlatý vodopád Gullfoss, scénický kráter Kerið a prechádzka popod vodopád Seljalandsfoss

Po raňajkách absolvujeme prehliadku tzv. „ Zlatého trojuholníka “ - najznámejších dominánt  Islandu. Celoročne je to unikátny zážitok. V UNESCO parku Thingvellir si obzrieme kontinentálnu trhlinu Almannagia a prvý demokratický parlament sveta Althing (r. 930). Za najkrajší na ostrove je označovaný zlatý vodopád Gullfoss na rieke Hvíta, neďaleko horúceho prameňa Geysir, ktorý dal pomenovanie podobným prírodným javom na celej zemi. V súčasnosti je jediným tryskajúcim gejzír Strokkur. Zastavíme sa pri scénickom kráteri vyhasnutej sopky Kerid. V smere do oblasti najjužnejšieho mysu krajiny, budeme prechádzať aj okolo historického Skálholtu. Vodopád Seljalandsfoss poza ktorého vodný záves aj prejdeme.

3. deň: Prechod popod stratovulkán Eyjafjallajökull známy svojou „turistickou erupciou“, najväčší ľadovec Európy Vatnajökull a ľadovcová lagúna Jökulsárlón

Dnes míňame notoricky známy vulkán Eyjafjallajökull, ktorý v roku 2010 ochromil leteckú dopravu. Poprechádzame sa pri nádherných vodopádoch Skógafosse a Kvernufosse. Na  pláži Reynisfjara s čiernym sopečným pieskom, budeme obdivovať mystiku mohutných stĺpov čadiča, ktoré sa dvíhajú priamo z mora. Pri ľadovci Solheimajokull budete mať výnimočnú možnosť stráviť hodinu a pol túrou na ľade. Najväčí ľadovec v Európe - Vatnajökull si prebil cestu do mora v lagúne Jökulsárlon. Mnohí ju považujú za najkrajšie miesto na Islande. Možnosť nezabudnuteľnej plavby medzi ľadovcami a návšteva diamantovej pláže, kde sa kúsky ľadu ligocú na čiernom piesku.

4. deň: Horská oblasť Vestrahorn, Východné fjordy, soby, tulene a morské vtáky, 

Horská oblasť Vestrahorn je obľúbená nielen u fotografov. Ako žili Vikingovia si pozrieme v osade Stokksnes. Vo Východných fjordoch žijú soby, morské vtáky vrátane Alky bielobradej, na pobreží oddychujú tulene a možno vidieť aj veľryby a delfíny. Návšteva geologického múzea nám pomôže dotvoriť obraz fascinujúcich procesov, ktorými tento vulkanický ostrov prechádza.

5. deň: Najsilnejší vodopád Európy Dettifoss, magické jazero Mývatn a relax v prírodných termáloch

Čaká nás krásny sever. Po prekročení nádhernej vysočiny sa zastavíme v najsilnejšom vodopáde v Európe, Dettifoss. Vrcholom dňa je oblasť jazera Mývatn. Uvidíte fascinujúce geotermálne oblasti, pôsobivé lávové útvary a obrovské množstvo vtáctva. Navštívime skalné útvary Dimmuborgir v lávovom poli, s jaskyňou vytvorenou horúcou lávou nazývanou Grjótagja, elektráreň Krafla a geotermálnu oblasť Hverir. Na záver sa môžeme okúpať v prírodnom kúpeli Mývatn.
 
6. deň: Blízke stretnutie s veľrybami, hlavné mesto severu Akureyri a vodopád bohov Goðafoss

Po malebnej jazde pozdĺž pobrežia zastaneme v Húsavíku, hlavnom meste pozorovania veľrýb. Počas trojhodinového fakultatívneho výletu loďou v nádhernom fjorde obklopenom horami je takmer zaručené stretnutie s veľrybami. Po ceste do Akureyri, hlavného mesta severu sa zastavíme v jednom z najsilnejších vodopádov. Goðafoss sa prekladá ako vodopád bohov.
 
7. - 8. deň: Skalný slon Hvítserkur, lávové pole Hallmundarhraun, jedny z najkrajších vodopádov ostrova Barnafoss a Hraunfossar.

Cestou na juh sa zastavíme pri unikátnom skalnom útvare Hvítserkur. Vyzerá ako slon, stojací v plytkom mori. Skvelá príležitosť pre fotografov. V Hvammstangi budete mať príležitosť navštíviť fascinujúce centrum tuleňov. Prejdeme cez strašidelné lávové pole Hallmundarhraun. Zastavíme sa pri jedných z najkrajších vodopádov ostrova Barnafoss a Hraunfossar. Povieme si príbehy bájnej Egillovej ságy od „islandského Komenského“, Snorriho Sturlurssona. Neskôr najväčší horúci vývrev Európy Deildartunguhver. Nákup posledných suvenírov alebo nasávanie unikátnej atmosféry severu v jednej zo štýlových miestnych kaviarničiek, či v iných podnikoch. Odlet do Viedne.


Trasa zájazdu
Keflavík – Reykjavík – Thingvellir – vodopád Gullfoss – Geysir – Kerid – Seljalandsfoss – Skógafoss – Reynisfjara – Solheimajokull –  Jökulsárlon – Vestrahorn  – Dettifoss – Mývatn– Húsavík – Goðafoss – Akureyri – Hvítserkur – Barnafoss 

Najlepšie, čo sme si mohli vybrať. Mexiko maximálne poznanie sme maximálne spoznali aj vďaka sprievodcovi Rasťovi Jančíkovi, ktorý bol TOP zo všetkých topov. Najbližšia spoznávačka jedine s Victory!

Michaela Zifčáková

Amerika 2019

© 2020 CK Victory Travel. Designed by Provocation bureau | Developed by invibe