MENU

ISLAND – VEĽKÝ OKRUH

Alt Text!
14

EURóPA

ISLAND – VEĽKÝ OKRUH

KONEČNÁ cena od 1820 €

Surová atmosféra severu opantá Vaše zmysly skoro ako národná pálenka Brennivín. Za týždeň okružnej cesty prebádame všetko, čo Island ponúka. Nazrieme do sveta pre iných neviditeľného, do sveta škriatkov a trollov, a čakajú nás magické stretnutia s veľrybami, s tuleňmi, so sobmi a s morskými vtákmi.

Krajina
Island
Typ
Expedícia, Outdoor, Naše Naj
Nezabudnuteľný okružný roadtrip magickým severom.
 
 • Sopky a ich krátery, geotermálne pramene, fjordy.
 • Sme tu správne, na Islande!
 • Práve tu sa nachádza miesto stretu európskej a americkej tektonickej dosky.
 • Gejzír Strokkur a trojstupňový vodopád Gulfoss zanechajú nádherné fotografie sťaby z iného sveta.
 • A najsevernejšie položené hlavné mesto sveta nás zas dostane svojou nordickou atmosférou.
 • Islandské koníky a veľryby.
 • Magická atmosféra mýtov a legiend večne živých v prírode.
 • Taký je čarovný Island!
 • Cena zahŕňa
 • Cena nezahŕňa
 • Príplatky
 • Dôležité vedieť
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a prípadných miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie s raňajkami, prenajatú dopravu, poistenie CK proti insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Fakultatívne výlety, stravu okrem raňajok, vstupy, poistenie liečebných nákladov, batožinu do podpalubia.

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 595 €

V cene zájazdu je letenka s batožinou max. do 10 kg s rozmermi 40 x 30 x 20 cm (možnosť doplatiť si väčšiu batožinu podľa aktuálneho cenníka leteckej spoločnosti)

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a prípadných miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie s raňajkami, prenajatú dopravu, poistenie CK proti insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Fakultatívne výlety, stravu okrem raňajok, vstupy, poistenie liečebných nákladov, batožinu do podpalubia.

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 595 €

V cene zájazdu je letenka s batožinou max. do 10 kg s rozmermi 40 x 30 x 20 cm (možnosť doplatiť si väčšiu batožinu podľa aktuálneho cenníka leteckej spoločnosti)

Program zájazdu

1. – 2. deň:

Prílet do REYKJAVÍKU – v preklade znamená „Dymová zátoka“. Stúpajúce stĺpy pary z horúcich prameňov nás o tom presviedčajú. 360° výhľad na mesto a na okolitú krajinu si vychutnáme z veže Perlan. Navštívime aj miesto, kde sa v roku 1986 skončila studená vojna. Zišli sa tu Michail Gorbačov s Ronaldom Reaganom. Skvost modernej architektúry, koncertná hala Harpa, je jednou z hlavných dominánt mesta. Po raňajkách absolvujeme prehliadku tzv. „ Zlatého trojuholníka“ ‒ najznámejších dominánt Islandu. Celoročne je to unikátny zážitok. V UNESCO parku Thingvellir si obzrieme kontinentálnu trhlinu Almannagia a prvý demokratický parlament sveta Althing (r. 930). Za najkrajší na ostrove je označovaný zlatý vodopád Gullfoss na rieke Hvíta, neďaleko horúceho prameňa Geysir, ktorý dal pomenovanie podobným prírodným javom na celej zemi. V súčasnosti je jediným tryskajúcim gejzír Strokkur. V smere do oblasti najjužnejšieho mysu krajiny budeme prechádzať aj okolo historického Skálholtu a zastavíme sa aj v HVERAGERDI a uvidíme vodopád SELJALANDSFOSS, poza ktorého vodný záves aj prejdeme.

3. deň:

Dnes míňame notoricky známy vulkán Eyjafjallajökull, ktorý v roku 2010 ochromil leteckú dopravu. Poprechádzame sa pri nádherných vodopádoch Skógafosse a Kvernufosse. Na pláži REYNISFJARA s čiernym sopečným pieskom budeme obdivovať mystiku mohutných stĺpov čadiča, ktoré sa dvíhajú priamo z mora. Pri ľadovci Solheimajokull budete mať výnimočnú možnosť stráviť hodinu a pol túrou na ľade. Najväčší ľadovec v Európe ‒ Vatnajökull si prebil cestu do mora v lagúne Jökulsárlon. Mnohí ju považujú za najkrajšie miesto na Islande. Možnosť nezabudnuteľnej plavby medzi ľadovcami a návšteva diamantovej pláže, kde sa kúsky ľadu ligocú na čiernom piesku.

4. deň:

Horská oblasť VESTRAHORN je obľúbená nielen u fotografov. Ako žili Vikingovia, si pozrieme v osade Stokksnes. Vo Východných fjordoch žijú soby, morské vtáky vrátane Alky bielobradej, na pobreží oddychujú tulene a možno vidieť aj veľryby a delfíny. Návšteva geologického múzea nám pomôže dotvoriť si obraz fascinujúcich procesov, ktorými tento vulkanický ostrov prechádza.

5. deň:

Čaká nás krásny sever. Po prekročení nádhernej vysočiny sa zastavíme v najsilnejšom vodopáde v Európe, Dettifoss. Vrcholom dňa je oblasť jazera MÝVATN. Uvidíte fascinujúce geotermálne oblasti, pôsobivé lávové útvary a obrovské množstvo vtáctva. Navštívime skalné útvary Dimmuborgir v lávovom poli, s jaskyňou vytvorenou horúcou lávou nazývanou Grjótagja, elektráreň Krafla a geotermálnu oblasť Hverir. Na záver sa môžeme okúpať v prírodnom kúpeli Mývatn.

6. deň:

Po malebnej jazde pozdĺž pobrežia zastaneme v Húsavíku, v hlavnom meste pozorovania veľrýb. Počas trojhodinového fakultatívneho výletu loďou v nádhernom fjorde obklopenom horami je takmer zaručené stretnutie s veľrybami. Po ceste do Akureyri, do hlavného mesta severu, sa zastavíme v jednom z najsilnejších vodopádov. Goðafoss sa prekladá ako Vodopád bohov.

7. – 8. deň:

Cestou na juh sa zastavíte pri unikátnom skalnom útvare Hvítserkur. Vyzerá ako slon stojaci v plytkom mori. Skvelá príležitosť pre fotografov. V Hvammstangi budete mať príležitosť navštíviť fascinujúce centrum tuleňov. Prejdeme cez strašidelné lávové pole Hallmundarhraun. Zastavíme sa pri jedných z najkrajších vodopádov ostrova BARNAFOSS a HRAUNFOSSAR. Povieme si príbehy bájnej Egillovej ságy od „islandského Komenského“, Snorriho Sturlurssona. Neskôr najväčší horúci vývrev Európy DEILDARTUNGUHVER. Nákup posledných suvenírov alebo nasávanie unikátnej atmosféry severu v jednej zo štýlových miestnych kaviarničiek či v iných podnikoch. Odlet do Viedne.

Trasa zájazdu
Keflavík – Reykjavík – Thingvellir – vodopád Gullfoss – SELJALANDSFOSS – Skógafoss – REYNISFJARA – Jökulsárlon – VESTRAHORN – Dettifoss – MÝVATN – Húsavík – Goðafoss – Akureyri – Hvítserkur ‒ BARNAFOSS

S Victory Travel sme boli 2x, na Kube a v Ázii. Obidva zájazdy boli super, dobre zorganizované, so zaujímavým programom a vynikajúcimi sprievodcami. Sme radi, že sme to zažili a tešíme sa na ďalšie poznávačky :)

Mária Nagyová

Amerika 2020

© 2020 CK Victory Travel. Designed by Provocation bureau | Developed by invibe