MENU

NÓRSKO – TO NAJLEPŠIE

Alt Text!
14

EURóPA

NÓRSKO – TO NAJLEPŠIE

KONEČNÁ cena od 2120 €

Scenérie, ktoré sú naživo ešte úžasnejšie ako na obrázkoch. Majestátne hory týčiace sa nad hlbokými fjordami kde jedna z najstarších civilizácií stvorila jeden z najmladších národov. Obrovskí patrioti a pohostinní dobráci, takí sú Nóry. Malebné mestá Oslo, Bergen a Alesund, dychberúce výhľady Trolej cesty, Geiranger fjordu. Čarovný „ostrov vtákov“ Runde s vysokými útesmi čnejúcimi z mora a rýchlo miznúce ľadovce.

Krajina
Nórsko
Typ
Outdoor, Naše Naj
Krajina rozprávkovej prírody a srdečných ľudí, kde všetko funguje na 150%.
 
 • Dýchajte na chvíľu ten najčerstvejší vzduch v nádherných scenériach hlbokých fjordov a vysokých náhorných plošín.
 • Stretnite sa s tisícovými kolóniami morských vtákov, okúpte sa v nórskom mori na piesočných plážach, vychutnajte atmosféru čarovných mestečiek.
 • Trúfnete si na zdolanie známej hory Trolltunga?
 • Dodržanie všetkých COVID bezpečnostných štandardov, negatívny PCR test je nutný pri nástupe do lietadla.
 • PCR test pred odletom zahrnutý v cene zájazdu. 
 • Garancia vrátenia peňazí v prípade nemožnosti cestovať z dôvodu COVID 19 
 • Po návrate domov je potrebné ostať v domácej izolácií do doby obdržania negatívneho výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19
 • Laboratórnej diagnostike na ochorenie COVID-19 je osoba povinná sa podrobiť najskôr v piaty deň izolácie v domácom prostredí
 • Povinná registrácia sa vykoná po príchode zo zájazdu na stránke: https://korona.gov.sk/ehranica/

 • Cena zahŕňa
 • Cena nezahŕňa
 • Príplatky
 • Dôležité vedieť
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK VICTORY TRAVEL, ubytovanie podľa možností daných miest – od jednoduchých chatiek s vlastným, alebo zdieľaným sociálnym zariadením po príjemné turistické ubytovne s plnou výbavou, kvalitný program, dopravu vrátane trajektu, poistenie CK voči insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Stravu, poistenie liečebných nákladov, fakultatívne výlety, lanovku, vstupné, batožinu do podpalubia.

Jednolôžková izba nie je možná.

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK VICTORY TRAVEL, ubytovanie podľa možností daných miest – od jednoduchých chatiek s vlastným, alebo zdieľaným sociálnym zariadením po príjemné turistické ubytovne s plnou výbavou, kvalitný program, dopravu vrátane trajektu, poistenie CK voči insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Stravu, poistenie liečebných nákladov, fakultatívne výlety, lanovku, vstupné, batožinu do podpalubia.

Jednolôžková izba nie je možná.

Program zájazdu
 
1. – 2. deň:

Prílet do Osla. Navštívime skvost súčasnej severskej architektúry OPERAHUSET, s výhľadom na Oslofjord v tvare labutej šije. Pešia prehliadka nábrežia nám odhalí stredovekú pevnosť AKERHUS z roku 1299 aj krásnu modernú štvrť AKER BRYGGE v zrekonštruovanom lodeničnom prístave, plnú príjemných kaviarní a obchodov. Dominuje jej budova galérie od slávneho talianskeho architekta Renza Piana. Stála expozícia zahŕňa diela Jeffa Koonsa, Andyho Warhola, Damiena Hirsta a ďalších. Červená radnica RADHUSET vtipne prezývaná aj kozí syr hrdo stráži prístav. Prejdeme sa hlavnou osou Osla, bulvárom KARL JOHANS GATE, nórskou obdobou Champs Elysées ku královskému palácu. VIGELANDOV PARK s vyše 200 sochárskmi dielamy, na ktorých autor pracoval viac ako 40 rokov. Pre záujemcov odporúčame Národnú galériu s dielamy slávneho nórskeho maliara Edvarda Muncha.

3. deň:

Vydávame sa na cestu nádhernou scénickou krajinou na sever. Najúrodnejšia časť Nórska plná fariem a husto zalesnených kopcov okolo najväčšieho jazera krajiny MJOSA. HAMAR, stredoveké centrum rímskokatolíckej cirkve s ruinamy katedrály DOMIKIRKEODDEN, ale aj Olympijský rýchlokorčuliarský štadión v tvare obrátenej vikingskej lode. LILLEHAMMER, centrum OLYMPIJSKÝCH HIER 1994 s nádherným výhľadom so skokanských mostíkov. Cesta sa vinie ďalej na sever cez nádhernú dolinu OTTADALEN v národnom parku Jotunhaimen.

4. deň:

GEIRANGER, mnohými považovaný za najkrajší fjord na svete zarytý v horách ďaleko od mora. Výhliadková plavba (fakultatívne) nám odhalí vysoké vodopády „Sedem sestier“ a „Nevestin závoj“. Prudko stúpame serpentínami trolej cesty – TROLLSTIGEN vytesanej do skalného masívu. Prehupneme sa do zeleného údolia Andalsnes v obkolesení Trolej steny – TROLLVEGGEN, vyhľadávaným miestom horolezcov z celého sveta. Dostávame sa až do najväčšieho rybárskeho mesta ALESUND presláveného svojskou secesnou architektúrou. Prechádzka uličkami najromantickejšieho nórskeho mesta a možnosť návštevy obrovského morského akvária. Noc v Alesund.

5. deň:

Vyrážame na čarovný ostrov RUNDE, kde hniezdi viac než 200 druhov vtákov. Scénická cesta mostamy preskakuje z jedného ostrovčeka na druhý. Deň trávime na čerstvom vzduchu s úchvatnými výhľadmi na vysoké útesy a otvorené Nórske more. Trek širokými pastvinamy plnými ovčích stád nás zavedie až k malebnému majáku na severe ostrova. Budeme mať štastie a stretneme sa s kolóniou rozkošnej Alky bielobradej „papagája severu“? Večer presun do MALOY, noc pri oceáne.

6. deň:

Ráno na piesočnej pláži na ostrove VAGSOY. Otužíme sa? Popri nádhernom NORDFJORDE smerujeme k dedinkám Stryn, Loen a Olden, ktoré sú začiatkom troch krásnych údolí. Údolím Odedalen okolo tyrkysového ľadovcového jazera smerujeme na nenáročnú prechádzku k ľadovcu BRIKSDALSBREEN. Cez Utvik pokračujeme daľej k ľadovcovému splazu BOYABREEN. Noc pri najhlbšom (až 1300m) fjorde SOGNEFJORD.

7. deň:

Ráno nás čaká prehliadka dreveného kostolíka KAUPANGERI STAVKIRKE z 12. storočia. Zastavíme sa v mestečku LAERDALSOYRI a najdlhším tunelom na svete (24 km) sa dostaneme až do mesta FLAM. Možnosť absolvovať najkrajšiu cestu železnicou na svete do blízkeho mestečka MYRDAL (fakultatívne). Trať s mnohými zatáčkami sa kľukatí náhornou plošinou až 1000 m n.m. Večer príchod do metropole západného Nórska, do Bergenu.

8. – 9. deň:

Pre dobrodružných záujemcov možnosť absolvovať celodenný fakultatívny výlet – turistiku (7 – 10h.) na ikonický „Trolí jazyk“, skalu TROLLTUNGA. BERGEN. Najlepší spôsob ako sa zoznámiť s mestom, je vyviesť sa vláčikom na kopec FLOYEN, odkiaľ sa naskytá úžasný výhľad na prístav aj okolité hory. Mesto založené kráľom Olafom Kyrre v roku 1070 bolo na v stredoveku najväčšou severskou metropolou vôbec. Idylické drevené domčeky na nábreží BRYGGEN a skvelé jedlo na trhu s morskými plodmy. Potulky úzkymi romantickými uličkami plnými kaviarní a obchodíkov sa nezaobédu bez nákupu posledných suvenírov. Odlet domov.

Trasa zájazdu
Oslo – Mjosa – Otta – Geiranger – Trollstigen – Alesund – Runde – Maloy –Briksdalsbreen – Boyabreen – Flam – Bergen – Trolltunga

Cez CK sme boli na Islande, maximálna spokojnosť, odporúčam :-). Zatiaľ zo všetkých CK najlepšia, vyhovuje mi chodiť v malých skupinkách.

Žaneta Žitvová

Európa 2017

© 2020 CK Victory Travel. Designed by Provocation bureau | Developed by invibe