Zájazd CK Victory Travel - POLÁRNY ISLAND

POLÁRNY ISLAND

Dĺžka pobytu

5 dní

Náročnosť

2 z 5

Počet osôb max.

16

Hodnotenie

98%

Zažite neopakovateľnú atmosféru zimného Islandu. Ulovte s nami polárnu žiaru, prechádzajte sa po ľadovci, zajazdite si na Islandských koňoch, objavte zamrznuté vodopády, gejzíry, geotermálne a lávové polia a zohrejte sa v luxusných horúcich bazénoch. Silné zážitky a relax na fascinujúcom ostrove ohňa a ľadu.
Typ zájazdu:

TERMÍNY ZÁJAZDU S CENAMI

Radi by ste s nami cestovali, ale ešte vám chýba zopár údajov pre konečné rozhodnutie? Stlačte tlačidlo "Mám otázku" a my sa vám ozveme. Želáme si, aby ste mali dobrý pocit, že ste si nás vybrali.

PLÁN CESTY A ĎALŠIE PODROBNOSTI

1. deň:

Reykjavík, najsevernejšie hlavné mesto sveta, kúpanie v luxusnom infinity bazéne Sky Lagoon.

Vitajte na Islande. Skutočná zimná rozprávka sa práve začína. Presúvame sa do Reykjavíku, najsevernejšie položeného hlavného mesta na svete s neopakovateľnou atmosférou. Necháte sa zlákať na najlepšie fish&chips, či obľúbený islandský hot-dog, ktorý tu ochutnal aj Bill Clinton? Cesty a chodníky sú tu vykurované geotermálnou energiou a podnebie je vďaka teplému Golfskému prúdu mierne, aj napriek tomu, že sme len 2 stupne pod polárnym kruhom.Náš výlet na Islande rozbehneme hneď silným zážitkom - pozorovanie veľrýb na otvorenom mori (fakultatívne). Reykjavík v preklade znamená “Dymová zátoka”. Stúpajúce stĺpy pary z horúcich prameňov nás o tom presviedčajú. Prejdeme sa po najstaršej obchodnej uličke Laugavegur s prekvapivou históriou. Navštívime aj domček Höfdi - miesto, kde sa v roku 1986 skončila studená vojna. Zišli sa tu Michail Gorbačov s Ronaldom Reaganom. Skvost modernej architektúry, koncertná hala Harpa je jednou z hlavných dominánt mesta. Nádherný expresionistický kostol Halgrímskirkja inšpirovaný stĺpmi čadiča. Večer možnosť relaxačného horúceho kúpeľa v novootvorených termálnych kúpeloch Sky Lagoon so 70 metrovým infinity bazénom s výhľadom na Atlantik. Budeme mať už prvý večer šťastie na polárnu žiaru? Predpoveď stále sledujeme a urobíme maximum preto, aby ste toto prírodné divadlo zažili. Keď je žiara výrazná, môžete ju vidieť aj v meste, my však máme autá stále pripravené vyraziť mimo akéhokoľvek svetelného smogu. Ak nám počasie nebude priať, necháme sa pohltiť vírom nočného života Islanďanov. Toto malé mestečko je plné nočných klubov a koncertov.

2. deň:

Kontinentálna trhlina Almannagjá, gejzíry a zlatý vodopád Gullfoss a kúpanie v Secret Lagoon.

3. deň:

Najkrajšie vodopády Islandu Seljalandfoss, Skógafoss a prechod popod stratovulkán Eyjafjallajökull známy svojou „turistickou erupciou“

4. deň:

Prechádzka po ľadovci Sólheimajökull, jazda na islandských koňoch a horúci kúpeľ v Modrej lagúne

5. deň:

Odlet domov

Cena zahŕňa

  • Medzinárodnú letenku 
  • Príručnú batožinu (malá taška)
  • Sprievodcu CK Victory Travel
  • Ubytovanie v príjemných hoteloch, alebo penziónoch strednej kategórie s raňajkami
  • Vlastnú prenajatú dopravu 
  • Kvalitný sprievodný program
  • Poistenie CK proti insolventnosti
  • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky

Cena nezahŕňa

Ubytovanie - V rodinných penziónoch na Islande, ktoré na niektorých miestach využívame aj my, je štandardom zdieľané sociálne zariadenie. Netreba sa toho však obávať. Ubytovanie je veľmi čisté, príjemné s charakteristickou škandinávskou atmosférou. 
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 400 €*
*V prípade, že cestujete na zájazd sami, ponúkame Vám možnosť doubytovania s iným samostatne cestujúcim klientom rovnakého pohlavia. Stačí, ak v prihláške zadáte, že máte záujem o doubytovanie. Ak Vám spolubývajúceho nenájdeme, preplatíme Vám príplatok za 1-lôžkovú izbu až do výšky 250 €!

V cene zájazdu je letenka s batožinou max. do 10 kg s rozmermi 40 x 30 x 20 cm (možnosť doplatiť si väčšiu batožinu podľa aktuálneho cenníka leteckej spoločnosti) 
Klíma na Islande je subarktická, ale je ovplyvnená Severoatlantickým prúdom. Znamená to, že je tu teplejšie, ako by ste očakávali. Zimy bývajú mierne, ale dosť vlhké a veterné. Leto je chladné a počasie dosť nestabilné. 
Najteplejším mesiacom je júl, s priemernou maximálnou  teplotou 13.6 ℃. Najchladnejší mesiac je január a priemerná maximálna teplota je 2.1 ℃. 
Najviac daždivý mesiac je október, naopak najmenej zrážok padne v máji. 
  • Na Island nepotrebujete pas, bude vám stačiť platný občiansky preukaz. Platnosť občianskeho preukazu musí byť  minimálne 3 mesiace po návrate.
  • Na Island si nemusíte vybavovať víza.

Z NÁŠHO MAGAZÍNU

Spoznajte nás bližšie

Island - To nie je len oheň a ľad!

03.08.2020 Zuzana Čaprnková

Divoké vnútrozemie dúhových hôr, geotermálne pramene, studené vodopády aj kontin...

PREČÍTAŤ

Island: Laugavegur trail - Michal Kostovský

02.09.2020

Michal Kostovský na Islande absolvoval vyše 80 kilometrový trek, vrátane Laugave...

0:00 / 0:00

Kultúra Islandu - Lucia Meisner

13.09.2017

Krajina 300 000 obyvateľov, izolovaný ostrov uprostred Atlantiku produkuje prekv...

0:00 / 0:00

Island - Matej Smrek

06.05.2015

Matej Smrek prešiel 1400 kilometrov okolo Islandu. Čo zažil a ako sa na cestu pr...

0:00 / 0:00

Cesta na Island s otcom - Gabriela Brestič

04.07.2018

Gabriela Brestič vzala svojho otca Wiliama na Island. Aké zážitky mali a ako sa...

0:00 / 0:00

Island - Zuzana Čaprnková

03.06.2020

Aká je atmosféra na Islande počas léta? Kam ísť v Reykjavíku na party a čo ochut...

0:00 / 0:00
O nás | CK Victory Travel

DOBRODRUŽSTVO
POZNANIA

Dobrodružno poznávacie zájazdy do celého sveta organizujeme už od roku 2003. Garantujeme autentické cestovateľské zážitky na celý život, priateľský prístup a kvalitných sprievodcov.

Cestujeme v malých skupinkách, aby ste sa necítili ako na teambuildingu čínskej fabriky. ;-) S nami uvidíte, ochutnáte a spoznáte
svet aj nad rámec programu zájazdu - s nami sa dostanete každej krajine pod kožu. Naše ceny sú konečné a transparentné. Chcete cestovať so svojimi priateľmi vo vami zvolenom termíne? Radi vám pripravíme ponuku na mieru, presne podľa vašich požiadaviek.

ZOBRAZIŤ VIAC

Povedali o nás

POLÁRNY ISLAND
POLÁRNY ISLAND

Vynikajuci vyber hotelov - velka spokojnost. Sice nam 4/5 dni prsalo a hrozne fukalo, ale zazili sme tak nefalsovany Island. Marek bol ustretovy, ochotny a pohodovy + velmi dobry vodic. cestovalo sa s nim bezpecne a komfortne. Spokojnost !

Rastislav Vaceľ Európa

Mimoriadne poďakovanie patrí sprievodcovi Maťkovi. Je to jeden úžasný človek plný optimizmu a úcty. Zájazd bol obohacujúci. Videli sme množstvo nádherných miest Islandu. Zostávajú mi nezabudnuteľné zážitky.

Katarína Krutá Európa

NEWSLETTER - NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

Získajte prehľad o špeciálnych ponukách, akciách a novinkách CK Victory Travel