Zájazd CK Victory Travel - SULAWESI, TOGEANY - INDONÉZSKA ROZPRÁVKA

SULAWESI, TOGEANY - INDONÉZSKA ROZPRÁVKA

Dĺžka pobytu

17 dní

Náročnosť

4 z 5

Počet osôb max.

16

Hodnotenie

98%

Dobrodružné putovanie naprieč Indonéziou, počas ktorého sa vaše životy budú neuveriteľne vymykať tomu, čo ste doteraz videli a zažili. Stanete sa súčasťou mocnej tropickej prírody, spoznáte milých a otvorených Indonézanov, zažijete rituály a zvyky horských Torajancov, na ktoré budete ešte dlho spomínať. Na rajských ostrovoch Togean zažijete "offline" život a noci plné hviezd budete tráviť pozorovaním svetielkujúceho planktónu na morskej hladine. Ostrov Una Una je neobjaveným rajom, o ktorom ste pravdepodobne doteraz nepočuli ani Vy.

Táto výprava bude určite dobrodružná! Verte nám, Indonéziu poznáme a predstavíme vám ju tak, že sa táto cesta premení na vaše najsilnejšie zážitky.

TERMÍNY ZÁJAZDU S CENAMI

Radi by ste s nami cestovali, ale ešte vám chýba zopár údajov pre konečné rozhodnutie? Stlačte tlačidlo "Mám otázku" a my sa vám ozveme. Želáme si, aby ste mali dobrý pocit, že ste si nás vybrali.

PLÁN CESTY A ĎALŠIE PODROBNOSTI

1. deň:

Odlet z Viedne

Odlietame z Viedne a vyrážame na ďalekú cestu do Indonézie.

2. deň:

Prílet do Indonézie

3. deň:

Smer sever

4. deň:

Rajský pokoj dva stupne pod rovníkom

5. deň:

Šnorchlovanie s nepŕhlivými medúzami a panenské pláže nedotknutých ostrovov

6. deň:

Dedina morských cigánov Bajo, noc plná hviezd a svetielkujúci planktón na hladine

7. deň:

Vulkanický ostrov Una Una, raj potápačov

8. deň:

Výstup na aktívnu sopku Colo

9. deň:

Podmorská nirvána ostrova Una Una

10. deň:

Posledný deň v tropickom raji

11. deň:

Cesta do vnútrozemia k jazeru Poso

12. deň:

Presun na magickú výšinu Tana Toraja

13. deň:

Najkrajšie ryžové terasy sveta Batutumonga a život animistických kresťanov v klanových domoch

14. deň:

Jaskynné hrobky, strašidelné sochy tau-tau a tradičný pohrebný rituál

15. deň:

Makassar, hlavné mesto Južného Sulawesi

16. deň:

Rozlúčka s Indonéziou

17. deň:

Návrat do Európskej reality

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku
 • Batožinu do podpalubia
 • Sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov
 • Vstupné podľa programu
 • Prehliadky všetkých navštívených miest
 • Ubytovanie s raňajkami
 • Plnú penziu na ostrovoch Togean (Kadidi a Una Una)
 • Miestne prelety na trasách Jakarta – Makassar, Makassar – Luwuk, Toraja – Makassar a Makassar – Jakarta
 • Obojsmernú Plavbu súkromnou prenajatou loďou na Togeánske ostrovy
 • Plavbu súkromnou prenajatou loďou medzi ostrovmi Kadidi a Una Una
 • Miestnu prenajatú dopravu
 • Poistenie CK proti insolventnosti
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky

Cena nezahŕňa

Na tomto zájazde cestujeme na miesta s málo rozvinutou turistickou infraštruktúrou. Posunieme hranice svojej komfortnej zóny pri náročných cestných a lodných presunoch. Dostupné je tu len jednoduché ubytovanie. Na Togeánskych ostrovoch je obmedzené množstvo sladkej vody na sprchovanie, keďže sa na ostrovy dováža z pevniny. Elektrina na Togeánoch funguje len 4 hodiny do dňa, kedy sa na ostrove zapína hotelový generátor. Odmenou nám však budú nedotknuté a autentické miesta nepoznačené masovým turizmom, silné zážitky a 1 000 000 hviezdičkový hotel so žiariacou mliečnou dráhou na oblohe a svietiacim planktónom na morskej hladine.
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 390 €*
*V prípade, že cestujete na zájazd sami, ponúkame Vám možnosť doubytovania s iným samostatne cestujúcim klientom rovnakého pohlavia. Stačí, ak v prihláške zadáte, že máte záujem o doubytovanie. Ak Vám spolubývajúceho nenájdeme, preplatíme Vám príplatok za 1-lôžkovú izbu až do výšky 250 €!

Počasie v Indonézii sa na rozľahlom súostroví líši kvôli polohe blízko rovníka. Vo všeobecnosti Indonézia zažíva dve hlavné ročné obdobia: obdobie sucha (jún až september) a obdobie vlhka (október až marec). Najviac zrážok môžete v Indonézii očakávať v mesiacoch december a január. Mesiace apríl a máj sú príjemné, s už menším výskytom zrážok. Majte na pamäti, že aj počas vlhkého obdobia dážď často prichádza v krátkych silných nárazoch, medzi ktorými je veľa slnečného svitu.

 

Teplota sa počas celého roka pohybuje okolo 28°C - 34°C. Vlhkosť vzduchu v Indonézii je všeobecne vysoká, čo je typické pre tropické klimatické podmienky. Vlhkosť vzduchu je v Indonézii počas celého roka vyššia ako 70% a často dosahuje aj 90% a viac, najmä počas dažďových období.

 

V konečnom dôsledku, najlepší čas na návštevu Indonézie závisí od konkrétnych aktivít, ktoré máte na mysli. Ak plánujete dovolenku na pláži a vodné aktivity, zvyčajne je vhodnejšie obdobie sucha. Ak však máte záujem o trekking v džungli alebo pozorovanie divokej zveri, obdobie vlhka môže tiež ponúknuť jedinečné zážitky s menším počtom turistov.

 • Na Sulawesi, Togeany potrebujete pas. Platnosť pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate.
 • Na územie Indonézie môžete vstúpiť aj bez víz na krátku dobu pobytu, nepresahujúcu 30 dní za presne špecifikovaným účelom - turistika. 
 • V prípade záujmu o predĺženie pobytu na Sulawesi, Wakatobi, Togeany , ktorý presiahne lehotu 30 dní, možnosť vopred požiadať o víza buď na Veľvyslanectve Indonézskej republiky v Bratislave, alebo priamo na letisku za poplatok 35€.

Z NÁŠHO MAGAZÍNU

Spoznajte nás bližšie

TOGEÁNSKE OSTROVY

26.10.2020 Zuzana Čaprnková

Raj na Zemi

PREČÍTAŤ

Islam v Indonézii - Juraj Uvíra

24.06.2015

Indonézia, krajina s najväčšou moslimskou populáciou na svete. Ak sú špecifiká i...

0:00 / 0:00

Herecká kariéra v Indonézii - Matej Beňuška

18.09.2013

Ako sa mladý muž zo slovenska dostal k hereckej kariére v Indonézii a prečo hral...

0:00 / 0:00
O nás | CK Victory Travel

DOBRODRUŽSTVO
POZNANIA

Dobrodružno poznávacie zájazdy do celého sveta organizujeme už od roku 2003. Garantujeme autentické cestovateľské zážitky na celý život, priateľský prístup a kvalitných sprievodcov.

Cestujeme v malých skupinkách, aby ste sa necítili ako na teambuildingu čínskej fabriky. ;-) S nami uvidíte, ochutnáte a spoznáte
svet aj nad rámec programu zájazdu - s nami sa dostanete každej krajine pod kožu. Naše ceny sú konečné a transparentné. Chcete cestovať so svojimi priateľmi vo vami zvolenom termíne? Radi vám pripravíme ponuku na mieru, presne podľa vašich požiadaviek.

ZOBRAZIŤ VIAC

Povedali o nás

SULAWESI, TOGEANY - INDONÉZSKA ROZPRÁVKA
SULAWESI, TOGEANY - INDONÉZSKA ROZPRÁVKA

Vedúca ochotná nad mieru, znalosť krajiny, hlavne ovládanie miestneho jazyka a zvyklosti, zaslúži si odmenu S pozdravom Bojkovsky

Dušan Bojkovský Ázia

Bola som veľmi milo prekvapená, našou malou skupinou, cítila som sa s nimi veľmi príjemne. Naša sprievodkyňa Zuzka spravila z tohto zájazdu niečo neobyčajné a spoznávali sme krajinu tak, ako by sa nám bez jej vedomosti nikdy nepodarilo.

Jaroslava Rajčanová Ázia

NEWSLETTER - NOVINKY PRIAMO NA VÁŠ E-MAIL

Získajte prehľad o špeciálnych ponukách, akciách a novinkách CK Victory Travel