MENU

BALI - OSTROV BOHOV

Alt Text!
16

ÁZIA

BALI - OSTROV BOHOV

KONEČNÁ cena od 1499 €

Ostrov bohov. Toto pomenovanie si Bali rozhodne plne zaslúži. Spoznajte s nami mágiu a mystiku každodenných rituálov domorodcov, ktoré naši sprievodcovia dokonale poznajú. Skúste narátať všetky odtiene zelenej na nádherných ryžových terasách. K tomu sopky podnecujúce naše vedomie k prirodzenému rešpektu, čarovné chrámy, pláže, motorky, surfing, rafting a mnoho iného!

Krajina
Bali, Indonézia
Typ
Pláž, Potápanie, Naše Naj
Spoznajte raj na zemi na jednom z najkrajších tropických ostrovov. 4-hviezdičkový hotel v základnej cene zájazdu!
 
 • Úžasné obrady a rituály ostrovanov a dych berúca krása Bali.
 • Paláce, posvätné miesta a chrámy balijského hinduizmu.
 • Spoznáme neuveriteľnú zručnosť umelcov na druhej strane zemegule a domov si odnesieme krásne a hodnotné suveníry.
 • Nádherná tropická príroda, terasovité ryžové políčka, jedinečná kultúra, skvelí a priateľskí domorodci.
 • Výnimočne chutná a lacná kuchyňa.
 • Najkrajšie pláže ostrova, relaxačné masáže a aktívny oddych.
 • Surfing, rafting, či zjazd na bicykloch z pod sopky.
 • Dokonalá kombinácia dobrodružstva, poznávania a oddychu pri mori a oceáne.
 • Skvelý slovenský sprievodca poznajúci Bali ako rodnú zem, plynulo ovládajúci miestny jazyk.
 • Cena zahŕňa
 • Cena nezahŕňa
 • Príplatky
 • Dôležité vedieť
Medzinárodné letenky, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, ubytovanie vo 4-hviezdičkovom hoteli s raňajkami, prenajatú dopravu klimatizovaným autobusom alebo minibusom, výlety na rybí trh, do dediny Jimbaran, kde nájdeme aj skvelé sea food reštaurácie, výlet na magickú pláž na juhu ostrova a chrám ULUWATU, poistenie CK proti insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Fakultatívne výlety, stravu, poistenie liečebných nákladov.

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 380 €, pri zmene na 5* hotel ‒ 1 190 €.

Príplatok za špičkový a luxusný 5-hviezdičkový hotel (Pullman alebo podobný): 595 €/osoba v dvojlôžkovej izbe/pobyt.

Medzinárodné letenky, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, ubytovanie vo 4-hviezdičkovom hoteli s raňajkami, prenajatú dopravu klimatizovaným autobusom alebo minibusom, výlety na rybí trh, do dediny Jimbaran, kde nájdeme aj skvelé sea food reštaurácie, výlet na magickú pláž na juhu ostrova a chrám ULUWATU, poistenie CK proti insolventnosti, letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky.

Fakultatívne výlety, stravu, poistenie liečebných nákladov.

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 380 €, pri zmene na 5* hotel ‒ 1 190 €.

Príplatok za špičkový a luxusný 5-hviezdičkový hotel (Pullman alebo podobný): 595 €/osoba v dvojlôžkovej izbe/pobyt.

Program zájazdu

1. – 2. deň:

Odlet z Viedne, aby sme si po prílete do hlavného mesta indonézskeho ostrova BALI – DENPASARU, oddýchli po ceste v kvalitnom hoteli.

3. – 4. deň:

Zoznámite sa s históriou ostrova a zasvätíme Vás do jeho z tajomných rituálov a zvykov. Povieme si, prečo je dôležité ekologické správanie a dáme si príklady z ostrova. Uvedomelý alebo zodpovedný turizmus je naša filozofia. Čerstvé tropické ovocie, aké ste možno ešte neochutnali, si môžete dať hneď po exotickej masáži priamo na pláži. Ako novinku Vám v cene zájazdu ponúkame aj dva výlety. Prvým je cesta do malej dedinky KEDONGANAN s prehliadkou typického rybieho trhu. Uvítacia večera priamo na pláži – mimo ceny výletu. Ďalším je výlet na krásnu pláž na juhu ostrova a k hinduistickému chrámu ULUWATU. Prehliadku chrámu na útesoch pri západe slnka v neustálej spoločnosti posvätných opíc zavŕšia záujemcovia predstavením rituálneho tanca KECAK. Poradie jednotlivých výletov a fakultatívnych výletov sa môže meniť.

5. – 6. deň:

V ďalších dňoch si buď doprajeme voľný program, kúpanie sa a relax na pláži, alebo absolvujeme fantastické fakultatívne výlety po ostrove. Pre záujemcov ranný presun do chrámu TANAH LOT, jeden z najznámejších hinduistických svätostánkov ostrova. Cesta pomedzi nádherné ryžové políčka. Najfotogenickejší chrám ostrova umiestnený na skale
v oceáne. Presun do centra balijského umenia – mestečka UBUD. Okrem jeho prehliadky absolvujeme aj návštevu tradičného trhu. Návšteva chrámu MONKEY FOREST, umiestneného v pralese plnom posvätných opíc a tých najbizarnejších kamenných zobrazení balijských bohov. Na čo slúžia tajomné masky používané pri posvätných rituáloch? Povieme si. O tom, že Bali je skutočne ostrov sopečného pôvodu, nás presvedčí aj výlet k najväčšiemu a najposvätnejšiemu chrámu ostrova Bali – PURA BESAKIH. Presun cez hory do dedinky KINTAMANI. Zdoláme prevýšenie cca 1 200 metrov. Nádherný panoramatický výhľad na sopku GUNUNG BATUR a na jazero DANAU BATUR. Navštívime aj farmu na pestovanie najkvalitnejšej cibetkovej kávy, ktorú môžeme aj ochutnať.Návrat do hotela v Kute.

7. – 14. deň:

Voľno na pláži alebo dobrodružný fakultatívny výlet na severné pobrežie ostrova. Až pri meste SINGARAJA, v oblasti LOVINA, sa prejdeme po čiernom piesku sopečného pôvodu. A ak nám bude šťastena naklonená, uvidíme aj delfíny. Využite možnosť terapie v bazéne s týmito s úžasnými tvormi! Kúpanie sa v horúcich prameňoch uprostred pralesa v posvätnom termálnom kúpalisku umiestnenom priamo v nádhernom a fotogenickom chráme pre nás bude zaslúženou odmenou. Panoramatická cesta krížom cez ostrov. Po prehliadke chrámu na jazere DANAU BRATAN sa vydáme cestou cez malé, turizmom nezasiahnuté, dedinky. Zastavíme sa aj na miestnom trhu, kde si doplníme zásoby šťavnatého, sladkého ovocia. Návrat na hotel v Kute vo večerných hodinách. V ďalších dňoch možnosť rôznych fakultatívnych výletov, pričom mnohé z nich ponúkame ako jediná CK v strednej Európe! Len málo ľudí pozná Bali tak, ako my. Určite si nenechajte ujsť jeden z najkrajších raftingov sveta priamo kaňonom tropického pralesa alebo 30 kilometrov dlhý zjazd na bicykloch spod sopky, cez nádherne prírodné scenérie, autentické a turizmom nezasiahnuté dediny. Ak ste milovníkmi potápania sa, alebo to chcete vyskúšať, toto je ten správny čas! Vaši sprievodcovia sú aj certifikovanými potápačmi a poradia Vám tie najkrajšie miesta. Využite unikátnu možnosť blízkeho stretnutia s mantami obrovskými, rybami Mola Mola, alebo len obdivujte nádherné koralové steny. Ponúkame Vám aj možnosť výstupu na sopku alebo návštevu TOP monumentov na ostrove Jáva ‒ BOROBUDUR a PRAMBANÁN, spojenú s návštevou lávovej cesty pod sopkou Merapi. Najlepšie využité dva týždne, aké sme si mohli dopriať! Poďte na Bali s Victory Travel a zažijete to, čo Vám iné CK nedokážu ani sľúbiť! Odlet do Viedne. Ak však máte dosť dní dovolenky, opýtajte sa v našej kancelárii na možnosť predĺženia zájazdu. Z Bali nebudete chcieť odísť.

Trasa zájazdu
Denpasar – Jimbaran – Tanah Lot – Ubud – Singaraja – Kintamani – Besakih

Cez CK sme boli na Islande, maximálna spokojnosť, odporúčam :-). Zatiaľ zo všetkých CK najlepšia, vyhovuje mi chodiť v malých skupinkách.

Žaneta Žitvová

Európa 2017

© 2020 CK Victory Travel. Designed by Provocation bureau | Developed by invibe